Wiskord

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
DJ
Posty: 299
Rejestracja: 18 paź 2004, o 00:05

Postautor: DJ » 29 wrz 2007, o 23:14

Chyba się jutro tam wybiorę... Trzeba uwiecznić trochę obiektów nim je obłożą semtexem... :)
mavr pisze:Przepustka jest niezbędna i formalnie nie uprawnia do poruszania sie po terenie całego zakładu, a pozwolenie na robienie fotek pewnie też trzeba posiadać.
Komin wcale nie jest w dobrym stanie technicznym, kwaśne opary, brak konserwacji, długi okres nieużytkowania robią swoje.
Ponadto utrzymanie takiego obiektu jest diabelnie drogie, to nie jest tak że komin sobie stoi i jest okey. Samo oświetlenie to prawie 2k na miesiąc. A zadaniem syndyka jest zarabianie na majątku przedsiębiorstwa.
Koleja sprawa że żaden inwestor nie chce kupić terenu z "takim czymś" było kilku oferentów ( tworzywa sztuczne, stocznia jachtowa, itd.) ale warunkiem był brak komina.
I na koniec orzeł bielik, który mieszkał sobie na kominie na kilka lat wstrzymał cały proces likwidacji zakładu.
A że żal obiektu, no fakt, żal.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 29 wrz 2007, o 23:32

Dowiedziałem się jak kolega tam się dostał. Otóż firma się nazywa Klimaterm i zajmuje się materiałami budowlanymi, kleje, zaprawy itp. Trzeba się jeszcze spytać pana na recepcji jak do nich trafić, aby nie wzbudzać podejrzeń ;-). Chciałem dzisiaj tam wjechać, ale skucha bo jest sobota i firma już nie pracowała :-( I tu mam prośbę do kogoś z Was gdyż ja jutro wyjeżdżam, a jak wrócę to może być za późno lub też będzie weekend. Może dacie radę się dostać w wyżej opisany sposób. Zresztą z tego co widziałem to jest tam sporo szyldów firm - jakoś muszą one funkcjonować.
PrzemysławJ
Posty: 174
Rejestracja: 24 sie 2007, o 15:09
Lokalizacja: Szczecin-Niebuszewo

Postautor: PrzemysławJ » 30 wrz 2007, o 14:39

Mavrowi się udało - imponujący plon jego wizyty na http://www.prawobrzeze.eu/

Gratulacje!!!
Przemo8400
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2007, o 21:48

Postautor: Przemo8400 » 17 paź 2007, o 21:53

KOLEDZY NIE RADZĘ PRÓBOWAĆ JESZCZE RAZ TAKICH PODEJŚĆ POD KOMIN I PSTRYKANIE FOTEK.SZEF WEZWAŁ POLICJĘ I GRATULACE JEŚLI NIE ZŁAPALI. JEŚLI KTOŚ CHCE ZROBIĆ DOBRE I LEGALNE FOTKI TO MÓJ e-mail przemo8400@o2.pl
JESTEM SZEFEM ZAOPATRZENIA W KLIMATERMIE.
mavr
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2007, o 09:35

Postautor: mavr » 17 paź 2007, o 22:25

Dziękujemy za niezmiernie cenne rady. Ja natomiast pozwole sobie udzielić jednej przed posądzeniem kogoś o bezprawne wtargnięcie na teren prywaty. Mianowicie doradzam szklanke zimnej wody. Można stosować wewnętrznie lub zewnętrznie.
Awatar użytkownika
mikesz
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2009, o 19:46

Postautor: mikesz » 18 lip 2009, o 12:39

Witam. Jestem tu nowy.
Przeczytałem cały wątek dotyczący Wiskordu.
SORY Panowie, ale takich bzdur o fabryce jeszcze nie czytałem. Jedynie Lazi miał dobre informacje dotyczące legalnego wejścia na teren pod postacią przepustki. Co nie zmienia faktu, że dziś wypisywanie przepustek to sprawa dawno zapomniana. Mimo to nie można do dziś tak sobie bezkarnie łazić po terenie.
Przemo8400 - nigdy Klimaterm ( Nautica ) nie miał takiego etatu jak szef zaopatrzenia. Możliwe,że kiedy jeszcze działali na terenie Podjuch. Ale nie na terenie Wiskordu. Chyba, że jesteś synkiem Pana Zenona M :) więc możesz dopisać sobie taki etat bo wszyscy i tak mrużą oko na potomstwo Pana Zenona.
Ralf747 - nigdy nikt nie zdejmował gniazd z komina kto Ci takich bzdur naopowiadał :(
Wojtas - Wiskord nie zniknie. Nikną tylko hale i obiekty które grożą zawaleniem. Tajemnice jakie kryje owa fabryka jeszcze długo pozostaną nie tylko w pamięci szczecinian, bo zostaną w samym tym terenie. Hotelik o którym mówisz, ( budynek PRIMB ) to obiekt dobudowany i nie ma żadnej wartości historycznej. A żeby było śmieszniej, to i on poleci już niedługo bo tam rosną brzózki. Firma która wyburza stare hale jest za cienka na taki obiekt. Wyrównają stare hale do pierwszego poziomu i tyle.
Nie zrozumcie mnie źle ( nie piszę tego posta aby wszczynać kłótnię ) ale musiałem to napisać.
Aby nie być gołosłownym, zapraszam...
http://picasaweb.google.pl/ryszardz62/W ... directlink
Awatar użytkownika
juna
Posty: 335
Rejestracja: 9 maja 2006, o 16:18

Postautor: juna » 18 lip 2009, o 13:34

mikesz, kiedy zdjęcia zostały zrobione?
Awatar użytkownika
mikesz
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2009, o 19:46

Postautor: mikesz » 18 lip 2009, o 16:28

Wszystkie zdjęcia zrobione są w 2008 r na przełomie czerwca/ listopada. Wcześniejszych nie mam, a szkoda :(
Awatar użytkownika
mikesz
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2009, o 19:46

Postautor: mikesz » 18 lip 2009, o 16:45

A przy okazji. Nie polecam wchodzenia na komin z bardzo " prozaicznych " dwóch powodów.
1 - stan drabinek jest tak fatalny, że lepiej nie mówić.
2 - doszło kilka anten do których podejście może być fatalne w skutkach. Pracujące anteny maja tak dużą polaryzację, że mogą zabić. A stary odgromnik ( pamiętający czasy komunizmu ) ma wiele do życzenia...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości

cron