Nie tylko cegły...

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Sławek
Posty: 1556
Rejestracja: 11 maja 2004, o 18:00

Postautor: Sławek » 1 kwie 2008, o 20:46

hehenio pisze:Prawdę powiedziawszy to chyba nie ma nic sensacyjnego w tym, że ze szkółek szczczecińskiego ZZM wykopano i przewieziono do Miasta Uć :wink: ileśtam drzewek.
No tak, też sobie pomyślałem o szkółkach, ale w artykule piszą o "duzych drzewach z masą korzeniową i ziemią"...

Wysłałem maila do autorów artykułu, zobaczymy co (czy coś) napiszą.

PS: pisze się "Óć" :wink:
Erich-Falkenwaldergesellschaft
-------------------------------------
GG 1424935
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: Darkman1948 » 1 kwie 2008, o 23:34

A ja zadam tylko jedno pytanie: PO CO?

Doceniam, że łodziak pomyślał o Szczecinie i dotarł z tym do nas ale nie widzę żadnego sensu w wyorywaniu dużych już przecież drzew i wleczeniu ich przez pół Polski tylko po to, żeby trafiły tam, gdzie zostały kiedyś posadzone.

Już zakładając, że znaleźliby się chętni na sfinansowanie takiej akcji to lepiej by było zakupić nowe sadzonki i posadzić je tam gdzie brakuje drzew.

Ale może to ja jestem jakiś "inny"... :roll:
Awatar użytkownika
Zibsky
Posty: 2684
Rejestracja: 14 sty 2005, o 01:26

Re: Nie tylko cegły...

Postautor: Zibsky » 1 kwie 2008, o 23:39

łodziak pisze: w 1945 r. ze Szczecina wszystko wywożono, do Łodzi trafiły m.in. drzewa, z któych został stworzony Park Staromiejski. Akurat teraz miasto Łodź zdecydowało się na przesunięcie ulicy Zachodniej o 8 metrów w głąb Parku, co będzie skutkowało wycięciem kilku-kilkunastu drzew. Starych drzew, które przybyły do Łodzi ze SZczecina.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 1 kwie 2008, o 23:47

Nie wiem czy cała akcja przesadzania drzew ma sens. Koszt przewozu ogromny, a pewność, że drzewa się przyjmą prawie żadna. Jedyny cel propagandowy może słuszny ale czy warto?
Szczeciniak
Posty: 21
Rejestracja: 1 mar 2008, o 02:05

Postautor: Szczeciniak » 2 kwie 2008, o 02:53

Panie Bis!

Przyjmę Pana sposób pisania... w punktach.

1. Mnie wcale nie trzeba próbować zrozumieć... wystarczy uważniej przeczytać moje posty. Wiedziałby Pan wtedy dokładnie o co mi chodzi i nie napisałby Pan, że wiarygodność i rzetelność historyczna może nie mieć dla mnie znaczenia, bo jest dokładnie odwrotnie.

2. Gdyby Pan wykazał się minimalną inteligencją internetową (to w odpowiedzi na Pana zarzut), to wiedziałby Pan, że mieszkam na drugiej półkuli i moja współpraca nie może polegać na bezpośrednim udziale w przedsięwzięciach sediny.pl

3. Wywożenie wszelkiego rodzaju materiałów ze Szczecina w latach powojennych wiązało się z niepewnością, czy Szczecin będzie polski, czy nie. W tamtych latach też wywieziono do Warszawy prawie całą szczecińską starówkę. Nawet to co jeszcze stało i nadawało się do restauracji, "doburzano", bo materiał budowlany był potrzebny w stolicy. Nie mam niestety na to, Panie Bis, żadnego "dowodu", ale Pan jest bliżej źródeł wiedzy na ten temat, więc będzie Panu łatwiej go odszukać, gdyby Panu na tym zależało. W świetle powyższego, znaczenie "powrotu" szczecińskich drzew (czy drewna) do Szczecina nabiera szczególnego, symbolicznego trochę znaczenia.

4. W swoich postach nie napisałem niczego obraźliwego pod kierunkiem użytkowników forum - chyba, że obrazą jest dla Pana krytyka czyjegoś postępowania (w odróżnieniu od osoby). Niestety nie mogę tego samego powiedzieć o Pana ostatnim wpisie, Panie Bis. Cytuje z Pana postu: "nie ma Pan pojęcia", "Pańska roszczeniowa(???) postawa", "wykazał się Pan totalną ignorancją", "minimalna inteligencja internetowa"... zresztą po co te wyliczanki, chodzi w końcu o to, że dla takich jak ja, w sedinie.pl nie ma miejsca i sam bym zamknął swoje konto, gdyby to było możliwe. Może zresztą jest, ale nie jestem na tyle inteligentny internetowo(!), żeby tę opcję znaleźć. Może więc poczuć się Pan obrażony, Panie Bis, i skorzystać z punktu 17 regulaminu. Nie będę miał do Pana żalu...
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 2 kwie 2008, o 08:40

Szkoda czasu na dyskusję o niczym, bo jak widzę moje sugestie jak konstruktywnie i z pozytkiem dla Szczecina zakończyć sprawę domniemanych szczecinsńskich drzew są skutecznie pomijane na rzecz bezproduktywnego marnowania słów
Szczeciniak pisze: mieszkam na drugiej półkuli i moja współpraca nie może polegać na bezpośrednim udziale w przedsięwzięciach sediny.pl
Uprzejmie informuję, że mamy XXI wiek. Informuję, tez ze wsród osób zaangażowanych i wspierających nasze akcje na przeróżne sposoby można znaleźć osoby zarówno z drugiej półkuli - co ciekawsze mielismy wspierających także z półkuli południowej. Mówiąc kolokwialnie - dla chcącego nic trudnego. Polecam email, telefon i jeszcze pare wynalazków.
Szczeciniak pisze:ale Pan jest bliżej źródeł wiedzy na ten temat, więc będzie Panu łatwiej go odszukać, gdyby Panu na tym zależało.
Pisałem juz wczesniej o mentalności pewnej grupy użytkowników. Dlatego dodam tylko zę uwielbiam ten ton: Jeśli nie realizujesz mojego pomysłu to Ci nie zależy. Moje zdanie w kwestii łatwości odszukiwania źródeł w roku 2008 juz wyraziłem.
Szczeciniak pisze:Może więc poczuć się Pan obrażony, Panie Bis, i skorzystać z punktu 17 regulaminu. Nie będę miał do Pana żalu...
No co do tego to akurat nie potrzebuję pozwolenia a decyzje o tym co zrobię pozostawię sobie.

Dodam tylko że pisanie o sobie "Szczeciniak" zobowiązuje...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Sławek
Posty: 1556
Rejestracja: 11 maja 2004, o 18:00

Postautor: Sławek » 15 kwie 2008, o 21:06

Sławek pisze: Wysłałem maila do autorów artykułu, zobaczymy co (czy coś) napiszą.
Minęły 2 tygodnie i nie ma odpowiedzi.
Szkoda.
Sprawa mimo wszystko była ciekawa.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
-------------------------------------
GG 1424935

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości

cron