Betonowiec zafajdany farbą

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
juna
Posty: 335
Rejestracja: 9 maja 2006, o 16:18

Postautor: juna » 20 kwie 2009, o 10:55

Kevin pisze:
juna pisze:w lipcu betonowiec w nowej roli
ciekawie zapowiada się koncert „Jazz na Betonowcu”
A ja jestem przerażony...
trochę razi mnie bliskie zestawienie mojej zapowiedzi o betonowcu - scenie muzycznej z tym, że ciekawie zapowiada się (wykrojone z cytowanego artykułu z portalu wszczecinie.pl). ja podałam informację, a nie ocenę wydarzenia.
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 20 kwie 2009, o 21:24

Kevin pisze:Nie wyobrażam sobie w tym miejscu wszechobecnego łomotu muzyki, choćby najlepszej i w najlepszym wykonaniu. Wystarczającym zgrzytem są pierdzące i dymiące po Dąbiu Peene/Odra Quin.
Przesadzasz i to bardzo :shock: . Nikt nie mówi o organizowaniu techno nawalanki, która wywoła Tsunami :lol: To będzie jazzowy koncert, muzyka na poziomie. Cmentarz też jest oazą spokoju, ale co roku jest koncert i nigdy nie słyszałem głosu sprzeciwu.
wypaloneoczy
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2008, o 22:08

Postautor: wypaloneoczy » 20 kwie 2009, o 22:05

zgadzam się w pełni z Kevinem; pomimo, że nie będzie techno nawalanki i tsunami, czaplom, zimorodkom, węgorzom i wodorostom najprawdopodobniej nawet najlepszy jazz do gustu nie przypadnie...manifestując swój sprzeciw mogą się po prostu stamtąd wynieść (dokąd?), czego o "mieszkańcach" cmentarza raczej powiedzieć się nie da...
a poza tym ciekawi mnie, jak organizatorzy wyobrażają sobie techniczną stronę przedsięwzięcia - dojazd (dopływ?) publiczności, zapewnienie bezpieczeństwa...
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 20 kwie 2009, o 22:11

Nasuwa się pytanie - czy okolice betonowca to jakiś rezerwat pod szczególną ochroną? Pytam serio, bo nie wiem, ale skoro motorówki tam śmigają to chyba tak niezbyt, niezbyt? A czaple to ja nawet na przystani żeglarskiej widuję i niespecjalnie coś im przeszkadza.
Awatar użytkownika
Kevin
Posty: 430
Rejestracja: 26 sty 2005, o 09:40
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kevin » 21 kwie 2009, o 00:08

Piotr-Stettin pisze:Nasuwa się pytanie - czy okolice betonowca to jakiś rezerwat pod szczególną ochroną? Pytam serio, bo nie wiem, ale skoro motorówki tam śmigają to chyba tak niezbyt, niezbyt? A czaple to ja nawet na przystani żeglarskiej widuję i niespecjalnie coś im przeszkadza.
Żaden rezerwat, żadnej szczególnej ochrony. Można zgodnie z prawem urządzać koncerty techno, śmigać motorówami, "gwizdać" na jakieś tam czaple, przecież to tylko taka odmiana szarej kury na długich łapach, łażą wszędzie.
Ale wiesz... np. w teatrze czy filharmonii nie pisze jak się ubrać, a jednak ci którzy tam przychodzą nie zakładają trampek ani szortów. Sami doskonale wiedzą jak się w takim miejscu zachować...
_____________________
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 21 kwie 2009, o 01:00

Może nie przesadzajmy aż tak, czaple nie uciekną, w końcu to prawie przy torze wodnym nie raz widziałem z burty że na czaple siedzące na brzegu przepływające statki nie robią już wrażenia chyba się po prostu przyzwyczaiły. Poza tym to jednorazowe wydarzenie.
W końcu nie można zakazać całkowitego ruchu na Dąbskim i Odrze, skasować wodoloty, białą flotę i port i dopuścić tylko kajaki i rowery wodne.
Troche to by było podobne do lamentów że chcą młyny w dolinie odbudować bo będzie hałas i ludzie się zjadą a przecież tam w końcu te młyny/restauracje kiedyś działały i było dobrze.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Kevin
Posty: 430
Rejestracja: 26 sty 2005, o 09:40
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kevin » 21 kwie 2009, o 08:10

Aygon pisze:Może nie przesadzajmy aż tak....
No właśnie nie przesadzajmy... gdzież to ja napisałem, żeby skasować port, wodoloty, statki i białą flotę??
Mój przekaz jest bardzo prosty, ale chyba nie wszyscy go zrozumieli. Spędzam na Dąbiu i wszystkich okolicznych wodach naprawdę wiele czasu i to nie pędzącym wodolotem dwa razy w roku. Jak się dłużej poprzebywa w tych kniejach, to - zapewniam - nie trzeba być fanatykiem, ekologiem czy Zielonym, żeby zrozumieć jakim zgrzytem potrafi być warcząca motorówka, czy głośna muzyka.
Aygon pisze: Troche to by było podobne do lamentów że chcą młyny w dolinie odbudować bo będzie hałas i ludzie się zjadą a przecież tam w końcu te młyny/restauracje kiedyś działały i było dobrze.
No tak... tylko, że 80 lat temu Młyny pełniły naprawdę funkcję młynów, nikt tam nie przyjeżdżał samochodami a z głośników nie ryczała "Zetka", jak to bywa w ogródkach piwnych.
Wkraczamy w dziedzinę filozofii życia, proponuję więc dyskusję zakończyć. Jeden lubi pomarańcze, a drugi jak mu nogi śmierdzą.
_____________________
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 5 cze 2009, o 21:03

Szykuje się niecodzienne wydarzenie muzyczne nie wspominając o niezapomnianych wrażeniach.

http://muzyka.onet.pl/10179,1983207,newsy.html
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 6 cze 2009, o 16:01

A co na to wszystko okoliczne żurawie? :lol:
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 6 cze 2009, o 16:08

Piotr-Stettin pisze:A co na to wszystko okoliczne żurawie? :lol:
Będą wystukiwać w rytm muzyki swoją lewą stopą sygnał SOS. :wink:
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
skoda
Posty: 15
Rejestracja: 7 kwie 2009, o 19:11
Lokalizacja: Stettin-Scheune

Postautor: skoda » 6 cze 2009, o 22:39

ciekawy pomysł, nad wodą jeszcze o 23,00 do tego światła
może być super impreza

Pozdrawiam.
Stettin
Scheune
Szeligowskiego
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 7 cze 2009, o 11:39

skoda pisze:ciekawy pomysł, nad wodą jeszcze o 23,00 do tego światła
może być super impreza

Pozdrawiam.
I cała masa jachtów, łódek. :D
Zapowiada się całkiem smacznie.:wink:
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 7 cze 2009, o 13:30

Nad koncertem na betonowcu sedina.pl sprawuje patronat medialny.
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Baresel
Posty: 35
Rejestracja: 21 sty 2009, o 11:12

Postautor: Baresel » 10 cze 2009, o 16:31

Iwonka pisze:I cała masa jachtów, łódek. :D
Zapowiada się całkiem smacznie.:wink:
Przyznam, że właśnie to mnie zastanawia.

Wyobraźcie sobie. Środek nocy. Ciemno. Statki wycieczkowe manewrujące wokół sceny. Wśród nich łódki, kajaki i inne łupiny - kompletnie nieoświetlone. W końcu nikt nie zmusi ludzi, żeby prawidłowo oświetlili swoje jednostki. Po prostu przypłyną i będzie sajgon.

Rodzaj imprezy, która bardzo łatwo może wymknąć się spod kontroli.

Jakoś nie za bardzo mogę to sobie wyobrazić.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 10 cze 2009, o 20:04

Baresel pisze:
Iwonka pisze:I cała masa jachtów, łódek. :D
Zapowiada się całkiem smacznie.:wink:
Przyznam, że właśnie to mnie zastanawia.

Wyobraźcie sobie. Środek nocy. Ciemno. Statki wycieczkowe manewrujące wokół sceny. Wśród nich łódki, kajaki i inne łupiny - kompletnie nieoświetlone. W końcu nikt nie zmusi ludzi, żeby prawidłowo oświetlili swoje jednostki. Po prostu przypłyną i będzie sajgon.

Rodzaj imprezy, która bardzo łatwo może wymknąć się spod kontroli.

Jakoś nie za bardzo mogę to sobie wyobrazić.
To chyba tylko pozostaje naocznie sprawdzić. :wink:
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

cron