Screeny z prac

Projekt wirtualnego odtworzenia przedwojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Re: Brawo!

Postautor: Iwonka » 23 gru 2008, o 23:24

Lazi pisze:
Leks pisze:Wydaje mi się, że jest całkiem całkiem.
Zgadza się ;-)
Ja też tak sądzę. :wink:
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 24 gru 2008, o 09:04

No bardzo fajne... Robisz backupy ? :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 24 gru 2008, o 11:26

Prawdziwi twardziele backupów nie robią :lol:

I inne powiedzenie:
Ludzie dzielą się na tych, którzy robili/robią backupy i tych, którzy będą robić backupy... :D
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 24 gru 2008, o 11:29

Sparkasse jest piękna!
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 24 gru 2008, o 12:15

Hmmm backup'y to chyba zaczne robić w mp3'ce czy gdzieś. Bo na komputerze tym to i tak jedno licho. Jak to wszystko w końcu diabli weźmie to nie będzie niczego. Już raz tak miałem, że mi całą partycje ni stąd ni z owąd usunęło. Możliwe, że to był wtedy jakiś wirus. A przegrywać wszystko ciągle na CD to trochę nieekonomicznie. A kopii danego obiektu to mam zawsze na dysku kilka. Jakby ktoś chciał się pozbyć komputera, czy jakichś dobrych elementów i ma zamiar np. wyrzucić do śmieci, a to działa wmiare dobrze to ja chętnie wezmę :D ( oczywiście nie Commodore jakiś - bez przesady :P ). Dzięki za pozytywne komentarze ;].
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Postautor: gozal » 24 gru 2008, o 12:31

Ślicznie :)
Gozal jest KOBIETĄ.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 24 gru 2008, o 13:06

Leksio, portal ma własny, pojemny dysk, na którym archiwizuje się cenne rzeczy.
Daj cynk. Wszystko będzie dobrze.
:wink:
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 25 gru 2008, o 23:46

Z tego ujęcia wygląda już prawie kompletnie :P - ale tyłek jeszcze goły :P.
Niestety mam problem, poszukuje jakichś zdjęć z lewej strony Teatru - żeby było widać te małe przybudówki m.in. Teoretycznie widać to na niemieckiej makiecie, ale ona nie jest zbyt wierna wbrew pozorom. Posiada ktoś coś takiego?
Załączniki
EDIT: Z tyłu już pojawiły się tekstury. Niestety bardzo mała ilość zdjęć więc moze to odbiegać od pierwowzoru.
EDIT: Z tyłu już pojawiły się tekstury. Niestety bardzo mała ilość zdjęć więc moze to odbiegać od pierwowzoru.
Sorrka, że pożyczyłem zdjęcie. mam nadzieje, że nikt się nie wku... ;] ( zdj. nr 57/83
Sorrka, że pożyczyłem zdjęcie. mam nadzieje, że nikt się nie wku... ;] ( zdj. nr 57/83
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 20 sty 2009, o 23:52

Mozolnym tempem skończyłem kolejny budyneczek. Jest to nieistniejąca już kamienica przy Konigsplatz 15 ( Plac Solidarności ). Jest to pierwszy zrobiony przeze mnie obiekt bazujący na oryginalnych danych, które uzyskałem w archiwum. Teraz już nie ma mowy, żeby nie zgadzały się gabaryty budynków, główne bryły w pełni będą pokrywały się z oryginalnym obiektem. Niestety nie można tego jeszcze powiedzieć o wszelakich detalach czy nawet teksturze obiektu, kolorach. Niestety znam się tylko na obsłudze Painta, a wyczarowanie czegoś pięknego w tym programie jest jak wiemy ciężkowykonalne.

Komentarze mile widziane :P. Przy okazji kieruje podziękowania dla Goni, bo dużo mi w tym wszystkim pomogła.
Załączniki
screen1.jpg
screen.jpg
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 21 sty 2009, o 00:00

I co, archiwum nie gryzie? ;)

Ładnie, ładnie :).
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 21 sty 2009, o 00:16

No o to właśnie chodziło.
Mój krościaty nochal bestialsko zada takie pytanie: czy oficyny są także równie piękne.
Gut, gut...
Podziękowania dla Goni :wink:
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 21 sty 2009, o 00:22

Było mówione na ten temat :P. Planuje jednak, że oficyny będą jedynie układem ścian ( z uproszczeniami ) przypominać oryginał. Po prostu tak, by można to było pokazać z perspektywy lotniczej.
Załączniki
screen1.jpg
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 21 sty 2009, o 00:28

No dobrze, po ulicach będzie można pospacerować.
No, pięknie...
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
bronx
Posty: 806
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:56
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Postautor: bronx » 21 sty 2009, o 09:04

Leks pisze: Niestety znam się tylko na obsłudze Painta, a wyczarowanie czegoś pięknego w tym programie jest jak wiemy ciężkowykonalne.
polecam Paint.NET, prosty i podobny w obsłudze, a jednak ma wiele więcej mozliwości, no i darmowy:
http://www.getpaint.net/
[url=http://www.szczecinek.org][img]http://www.szczecinek.org/HotLink/gruss_aus1.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Gonia
Expert
Posty: 623
Rejestracja: 17 sty 2006, o 14:13
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Gonia » 21 sty 2009, o 16:51

Leks pisze:Mozolnym tempem skończyłem kolejny budyneczek. Jest to nieistniejąca już kamienica przy Konigsplatz 15 ( Plac Solidarności ). Jest to pierwszy zrobiony przeze mnie obiekt bazujący na oryginalnych danych, które uzyskałem w archiwum. Teraz już nie ma mowy, żeby nie zgadzały się gabaryty budynków, główne bryły w pełni będą pokrywały się z oryginalnym obiektem. Niestety nie można tego jeszcze powiedzieć o wszelakich detalach czy nawet teksturze obiektu, kolorach. Niestety znam się tylko na obsłudze Painta, a wyczarowanie czegoś pięknego w tym programie jest jak wiemy ciężkowykonalne.

Komentarze mile widziane :P. Przy okazji kieruje podziękowania dla Goni, bo dużo mi w tym wszystkim pomogła.
Leks naprawdę podziwiam Ciebie.
Jesteś na tyle młodą osobą, że w zasadzie wolny czas mógłbyś spędzać z kumplami grając w gry komputerowe. Jednak podjąłeś się prawdziwego wyzwania. Siedzisz godzinami w archiwum, a Twoja praca, którą tam wykonujesz nie jest prosta i to pod wieloma względami, a do tego zabiera mnóstwo czasu. Doskonale to widzę. A przecież to tylko początek. Później w domu kolejna praca nad modelem. Co do mozolnego tempa ukończenia takiego modelu to myślę, że jest to tempo odpowiednie, nawet jeśli będzie jeszcze bardziej wolniejsze. Bo sprawą priorytetową jest tutaj Twoja szkoła. Więc nikt tu na Ciebie się nie będzie gniewał.
I nie musisz mi za nic dziękować. Kamienice są super! Życzę Ci wytrwałości i trzymam za Ciebie kciuki! :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

cron