(artykuł) O kamerach

Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 8 lis 2007, o 13:04

RafałZahorski pisze:Piotr - super! A możesz zdradzić technikę jak to zrobiłeś? Pozdrowienia Zahuś
Po pierwsze trzeba mieć dużo szczęścia, aby nikt inny nie koczował przy kamerce :lol: po drugie - wystarczy stopniowo przesuwać kamerkę i klatka po klatce robić zrzuty :) potem jak już uzyskamy odpowiednią liczbę zdjęć należy je poskładać w programie do panoram. Osobiście polecam do tego Photovista Panorama 3.0.

P.S. Kamerki znowy padły i nie mogę "focić" katedry :(.
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 8 lis 2007, o 19:29

Cześć Piotr, tak to ja wiem - myślałem że masz jakiś skrypt co ściąga zdjęcia. No to jak na metodę osiągnąłeś efekt godny pogratulowania. Teraz przy tylko wchodzących to trzeba mieć szczęście. Jak kiedyś będziesz chciał porobić panoramy to daj znać ustawię ci czas pracy na wybranej kamerze na 600 sekund i dam Ci znać. Dla mnie to nei problem - pod warunkiem że jestem przy kompie.

Dzięki za sygnał - za chwilę kolega z Infraportu włączy korki zasilające server kamer ale będą działały dopiero jutro rano koło 8:00 jak kolega podniesie UPS-a.

Musimy się pomęczyć do połowy grudnia kiedy skończą się prace na elewacji Magazynu Nr. 7. Praktycznie codziennie ekipa remontowa polewa wodą elewację parę razy dziennie. No i raz na 2-3 dni korki lecą! A ja jak tylko wiem załatwiam włącznie bezpieczników. Tylko że trzeba po czymś takim wcisnąć fizycznie On na UPS-ie. A to oznacza że trzeba być w porcie - tj. ktoś musi być z Magemaru w porcie. Teraz nie ma nikogo. A ja jestem we Wrocławiu. Rano kolega go włączy. A jutro zresztą koło 12:00 inny kolega montyje moduł sterujący GSM i już się skończy wciskanie przycisku. Nie będzie prądu będę miał natychmiast SMS-a. I wysyłając szereg różnych komend będę w stanie min podnieść i UPS-a. Z techniką posuwamy się naprzód ale 220V niestety wciąż musi być. Pozdrowienia z Wrocka Zahuś.
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 9 lis 2007, o 09:04

OK - właśnie w tej chwili kamery zaczęły działać ponownie. Dzisiaj będzie w ciągu dnia mała przerwa techniczna związana z montażem modułu GSM ale nie powinno to trwać więcej jak jakieś 40 minut. Pozdrowienia dla Piotra i Was wszystkich Rafał
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 9 lis 2007, o 17:04

RafałZahorski pisze:OK - właśnie w tej chwili kamery zaczęły działać ponownie. Dzisiaj będzie w ciągu dnia mała przerwa techniczna związana z montażem modułu GSM ale nie powinno to trwać więcej jak jakieś 40 minut. Pozdrowienia dla Piotra i Was wszystkich Rafał
Wielkie dzięki :) kamerka działa :). W przyszłości, którą na razie ciężko określić :lol: miałbym ogromną prośbę, aby w trakcie montowania katedralnej iglicy zablokować kamerkę z WOCu. Termin i tak nie jest jeszcze znany i wydaje mi się, że nastapi to dopiero po nowym roku, ale jak się rozjaśni sprawa to dam znać :).

Pzdr,

Piotrek
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 10 lis 2007, o 02:14

Nie ma sprawy masz to jak w banku Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 10 lis 2007, o 09:15

Info dla Piotra - sorry ale najwidoczniej ekipa remontowa zapryskała wodą klosz. Tam się teraz b.mocno kurzy bo piaskowany jest beton i stare zbrojenia. Jak chmura pyłu trafi na mokry klosz to nawet deszcz tego nie umyje. Obiecuję po powrocie w poniedziałek umyję klosz. Ale przy większym zoomie jest jakaś ostrość.
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 13 lis 2007, o 10:44

Z WOCu ciągle nic nie widać :cry:
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 13 lis 2007, o 15:32

Już idę zobaczyć co tam się dzieje, dam znać jak będzie OK. Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 13 lis 2007, o 16:06

Byłem, umyłem klosz i bez zmian. Czyli coś się stało z ostrością. Może padła grzałka - bo tak wygląda jakby obiektyw zaparował ale od środka. Dzisiaj już za późno ale jutro jak nie będzie padać to ją zdemontuję, sprawdzę grzałkę i wentylator. Jak to nie pomoże to przyniosę do biura by popróbować. Resetowałem ją też kilka razy i nic to nie dało. Na dużym zoomie wszystko widać ... Jutro się tym zajmę. Napiszę na forum jak już się z tym uporamy. Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 14 lis 2007, o 10:08

Witam, już mamy diagnozę. Poszedł napęd zoom-u. Nie wiemy czy to brud czy defekt mechaniczny ale raczej to drugie. Dzisiaj z Warszawy wysyłają do nas zastępczą kamerę. Jeśli jutro ją dostanę to zmienię kamery jutro czyli w piątek a jeśli nie to dopiero w poniedziałek. Kamera na WOC to najstarsza kamera w naszej sieci. 3 lata dla Was pracowała i ma prawo mieć choć kilka dni chorobowego. Ale jak w pracy będzie zamiennik na parę dni. A kamera z WOCu będzie w serwisie w warszawie. Najpierw ona a potem kamera nr 3 która jest jeszcze na gwarancji. Jak widzicie obraz z kam 3 nie jest tak ostry jak z kam 2 - a obie kamery mają te same ustawienia. Myślę że za jakiś tydzień no góra dwa wszystkie trzy kamery będą pracowały OK. Ponadto prowadzimy teraz rozmowy z Sony o mozliwości otrzymania do testowania jakiś super kamer - ale to za jakiś czas - ale będę Was informować na bieżąco. Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 14 lis 2007, o 22:50

Jutro jadę do Wawy. Jadę załatwić dwie sprawy zawodowe ale co najważniejsze jadę zabrać kamerę na wymianę za kam 1.
Na czas naprawy będzie gorsza kamera nie z 25 krotnym zoomem optycznym a z tylko 18. no i matryca nie 800 000 a tylko 440 000. Pomęczymy się z nią od piątku do czwartku kiedy przyjdzie nasza kamera z naprawy. Ale jest ważniejsza sprawa jadę rozmawiać z Sony Polska o ich najnowszych testowych kamerach. Uwaga - jest szansa by Szczecin miał najlepsze kamery nie tylko w Polsce ale i w Europie. Najnowsze dzieci Sonego - zoom optyczny x 36! Jutro dowiem się więcej. I będę wiedział od kiedy będę je miał. Róznica w zoomie optycznym x 25 a x 36 jest gigantyczna. Dla tych co się znają na obiektywach nic nie muszę tłumaczyć. Dla tych co się nie znają lepiej pokazać. Ale jesteśmy blisko, bardzo blisko by ten sprzęt mieć w Szczecinie. Tj. w Szczecinie będziemy mogli mieć zawsze sprzęt do testowania. Wszystko zależy od jutrzejszego spotkania. Pozdrowienia Zahuś.
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 14 lis 2007, o 23:42

Tak też myślałem, że ta kamerka z WOCu po prostu się zepsuła, bo kopułka nie wyglądała na ubrudzoną. Co do testu nowej kamery x36 - szok! Taki zoom to już naprawdę robi ogromne wrażenie! Życzę powodzenia, bo to byłaby wielka przyjemność pooglądać sobie miasto z takim zbliżeniem :D. No i wracaj szybko, bo nie ma jak katedry podglądać :lol:

Pzdr,

Piotrek
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 16 lis 2007, o 20:32

Drogi Piotrze i reszta oglądaczy. Po pierwsze nie szukajcie kam 1. bo jej na razie nie ma. Dzisiaj ją zdemontowałem i poszła do serwisu Altrama do Wawy via TNT. Niestety po blisko trzech latach zabawy i zoomowania poleciała synchronizacja ostrości z zoomem. Zastępcza kamera którą sam wczoraj oglądałem nie nadawała się do zamontowania tymczasowego w zamian za tą reperowaną. Napięcie 24 V zamiast 12V , inna podstawa itd. Za dużo roboty a dostęp trudny. Na naszek amery Sony dało 3 lata gwarancji więc naprawa będzię dla nas gratis. Altram obiecał że zrobi to dobrze i szybko. Ale mam chyba najlepsze wieści. Rozmawiałem w Warszawie z Sony Polska i mamy wstępne porozumienie. W styczniu pojawi się w Europie najnowszy model Sony z serii 550. Pierwsze trzy trafią do Polski, do Szczecina i zastąpią nasze SNC RZ-30. Niestety czeka nas wymiana kloszy - nasze RZ-30 są dużo mniejsze niż te najnowsze. Niestety optyka to coś takiego co nie da sie zminiaturyzować. Dobry obiektyw musi być masywny. Za jakieś 3 tygodnie dostanę w sekrecie dane tych nowych cudów Sony. Wiem jedno że Japończycy poszli daleko. To nie tylko będzie ogromny zoom z wspaniałą stabilizacją - optyczny zoom będzie albo x 36 albo 38. Ale wraz z cyfrowym to może być min 600 razy. Teraz jest 300. Czyli to nie będzie postęp a REWOLUCJA!!! Szczecin będzie pierwszym miastem w Polsce i Europie oglądanym przez te nowe kamery. Nie ukrywam że Sony chce nas użyć jako króliki doświadczalne. Chodzi o to że ten nowy sprzęt ma bardzo bogate oprogramowanie i liczne funkcje. Ja je już widziałem i szczęka opadła mi całkowicie. Ktoś kto tego nie widział nie uwierzy. To naprawdę inteligentne urządzenia śledzące obiekty, analizujące ruch, robiące automatycznie zdjęcia i zoom. Posiadające kilka niezależnych strumieni przesyłu obrazu i co najważniejsze będą dużo szybsze niż te co mamy dzisiaj. Po prostu tej samej jakości i rozdzielczości obraz zajmie mniejsze pasmo a to oznacza że nawet Ci z kiepskimi łączami będą widzieli latające ptaki. No o większej czułości w nocy nie wspomnę. O reszcie Piotrze milczę ale zapewniam Cię że jak w styczniu zrobisz panoramę to już całkiem inaczej. No to teraz czekajcie!!!
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 16 lis 2007, o 23:25

Rewelacyjne wieści! Już nie mogę się doczekać jak to będzie wyglądało. A tak na marginesie, przedstawiciel Sony chce dać ten sprzęt Wam za darmo? Czy może na zasadzie "na testy", a później zdemontują?
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 16 lis 2007, o 23:53

Nie martw się nie za darmo - bo będziemy musieli coś zapłacić - tylko taniej, z rabatem. Poza tym w rozliczaniu oddamy nasze SNC RZ-30. A .... i nic nie będzie demontowane. Po prostu raz na jakiś czas będziemy wymieniać sprzęt na nowszy. Znając Sony to raz do roku. Ponadto tego typu sprzęt wymaga dwóch rzeczy - po pierwsze to nie są tanie zabawki i ich cena to nie jakieś tam 2-3 tysiące tylko sporo więcej. Sam klosz z grzałką i pełnym osprzętem kosztuje grubo ponad tysiąc. Kamera musi mieć hermetyczne warunki pracy i w zimie przy -30 musi mieć ponad zero do pracy. To nie żarty. Ponadto przy dużym zoomie większość kloszy wysiada i jest tylko kilku producentów na świecie co potrafi zrobić równe klosze. Drugie rzeczy nikt nie kupuje bo ktoś mu da prospekt czy powie że warto. Dlatego jest potrzebne miejsce gdzie się taki sprzęt demonstruje. I tu problem bo gdzie? Ktoś powie wszędzie? No na chwilę może ale pamiętajmy że tego typu sprzęt sprzedaje wielu partnerów Sony w Polsce i w Europie. Praktycznie potrzebują testować i prezentować ten sprzęt w terenie i w naturze przez 24 h na dobę. No i teraz gdzie taką kamerę powiesić? Wystarczy że zagląda ludziom w okna lub po samochodach czy sklepach a już Policja po serii zgłoszeń nakazuje demontaż. Nasze lokalizacje w porcie są neutrale - nie można zaglądać ludziom w okna - bo jesteś mu daleko od budynków. Ponadto kamery są po pierwsze bardzo wysoko - szczególnie Elewator Ewa - 70 m nad poziomem gruntu. Ponadto z dachu Elewatora Zbożowego Ewa widać tysiące różnych typów różnych obiektów. I w ruchu i nie, i bliskich i dalekich. Można taki sprzęt testować do woli i nikomu się nie przeszkadza. Sony to normalna firma i pracują tam fajni ludzie jak Daniel i Marta. Tak więc to będzie taka małą symbioza. Oczywiście że jakąś kasę wyłoży nasza firma ale uwierzcie mi że cena takiej kamery to może dwie kiepskie reklamy w gazecie i to na 1/4 strony. A chyba lepsza jest promocja która daje ludziom takim jak Ty radość a nie tylko papier do kominka? Na stronie naszych kamer umieściłem też logo i link do strony Naszego Miasta. NIELEGALNIE ale na razie mnie nie zamknęli - uważam to jednak za mój patriotyczny szczeciński obowiązek by promować nasze miasto, które przecież tak mocno wszyscy kochamy Pozdrowienia Zahuś PS. Ja już sam się nie mogę doczekać nawet samych parametrów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości