(artykuł) Szczecin we wtorek (20 XI 2007) - Filmowy Szczeci

Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

(artykuł) Szczecin we wtorek (20 XI 2007) - Filmowy Szczeci

Postautor: RychO » 20 lis 2007, o 16:24

Tak przy okazji: Jerzy Koralewski mógłby dużo opowiedzieć i o szczecińskiej studenckiej kulturze - oczywiście w innej audycji.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 20 lis 2007, o 20:01

Kolejki przed kinem:
Winnetou - około połowy lat 60 - pod Kosmosem, prawie dookoła sąsiednich ulic.
Krzyżacy- też pod Kosmosem, starsi podwórkowi koledzy mówili, że jeszcze większe.

Powojenny - gdzieś do wczesnych 70`- repertuar:: filmy włoskie, francuskie, nie jak później 95 % USA ... i Dni Filmu Radzieckiego, wtedy mój pewien licealny kolega na czas owych Dni, przestawał wagarować
:D Te radzieckie straszyły dłużej. Później dowiedziałem się, ze robiono tam i ciekawsze, ale uparcie wciskano nam propagandówkę.

A kino Delfin? Moje pierwsze :) - i później, jako studyjne - tez ulubione.
Słynne podświetlane napisy w poczekalni: Kronika, dodatek. film :)

P.S. A jak będziemy cyklowi audycji robić słuchalność - to i o filmach w Stettin/ Szczecinie kręconych - też kiedyś usłyszymy :)
Ostatnio zmieniony 20 lis 2007, o 20:07 przez RychO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
niewdziosek
Posty: 817
Rejestracja: 6 gru 2005, o 15:14
Lokalizacja: Zachodni Kraniec

Postautor: niewdziosek » 20 lis 2007, o 20:06

Wspomnienia kinowe:
Konfrontacje w Colosseum i Kosmosie, "Lot nad kukułczym gniazdem" w Kosmosie i "Odyseja kosmiczna 2001" w Delfinie, pierwsze "Gwiezdne wojny" w Kosmosie, a wcześniej poranki w "Marsie" co niedzielę.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

(artykuł) Szczecin we wtorek (20 XI 2007) - Filmowy Szczeci

Postautor: Busol » 21 lis 2007, o 22:29

Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 21 lis 2007, o 23:08

Miśkiewicz mógłby wreszcie przyjąć do wiadomości, że data, na którą się powołuje, nie ma z historią Pioniera nic wspólnego. Przypomnę, że 26 IX 1909 wyświetlono w "Heliosie", kinie na rogu Wojska Polskiego i Jagiellońskiej, kilka krótkich filmów. Również w tym kinie nie był to pierwszy seans. Jednak jakimś cudem 26 IX 1909 stał się oficjalnym początkiem kina "Welt-Theater".

Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że informacje, które posłużyły do zgłoszenia Pioniera do Księgi Rekordów Guinessa, zebrane zostały w wyjątkowo niedbały sposób.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
gryf127
Posty: 173
Rejestracja: 6 mar 2006, o 18:11

Postautor: gryf127 » 22 lis 2007, o 09:41

Bartosz pisze:Miśkiewicz mógłby wreszcie przyjąć do wiadomości, że data, na którą się powołuje, nie ma z historią Pioniera nic wspólnego. Przypomnę, że 26 IX 1909 wyświetlono w "Heliosie", kinie na rogu Wojska Polskiego i Jagiellońskiej, kilka krótkich filmów. Również w tym kinie nie był to pierwszy seans. Jednak jakimś cudem 26 IX 1909 stał się oficjalnym początkiem kina "Welt-Theater".

Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że informacje, które posłużyły do zgłoszenia Pioniera do Księgi Rekordów Guinessa, zebrane zostały w wyjątkowo niedbały sposób.
To może KTOŚ w sposób DBAŁY opisze o tym czy tamtym a nie tylko ..wiem a nie powiem .A jak ktoś podejmie jakiś temat ,to poczytamy a potem GO zrugamy!!
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 22 lis 2007, o 10:29

gryf127 pisze:To może KTOŚ w sposób DBAŁY opisze o tym czy tamtym a nie tylko ..wiem a nie powiem .A jak ktoś podejmie jakiś temat ,to poczytamy a potem GO zrugamy!!
Ujęła nas Twoja bezdenna mądrość.
To może się przestaniesz czepiać, tylko sobie najpierw poczytasz artykuł, a potem ewentualnie coś napiszesz.
http://www.sedina.pl/modules.php?op=mod ... =0&thold=0
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
gryf127
Posty: 173
Rejestracja: 6 mar 2006, o 18:11

Postautor: gryf127 » 23 lis 2007, o 11:22

Bachinstitut pisze:
gryf127 pisze:To może KTOŚ w sposób DBAŁY opisze o tym czy tamtym a nie tylko ..wiem a nie powiem .A jak ktoś podejmie jakiś temat ,to poczytamy a potem GO zrugamy!!
Ujęła nas Twoja bezdenna mądrość.
To może się przestaniesz czepiać, tylko sobie najpierw poczytasz artykuł, a potem ewentualnie coś napiszesz.
http://www.sedina.pl/modules.php?op=mod ... rticle&sid
=1741&mode=thread&order=0&thold=0
Ale za to Twa pół obrotowa "mądrość" nie jednego z portalu T.Z. "miłośników" wykopała.Ciekawe dlaczego ?może rozumy pozjadałeś i myślenia brak !Bo internet to nie klub piwny czy inna mordownia ,i na podstawie Twych i jeszcze paru "lepiej i więcej" wiedzących w świat idą bardzo mądre teksty --O POLACTWIE O CHLEWIKOWIE O BLĄDYNACH !
Polecam poczytać co napisane jest nad redakcyjnym składem !!
a Portal MIŁOŚNIKÓW Dawnego SZCZECINA www.sedina .PL.
To właśnie wam eriichowcom cos sie popierniczyło,Europa się łączy a w Szczecinie obszczy murki płoty stawiają!!!
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Postautor: wraga » 23 lis 2007, o 11:48

gryf127 pisze:...
Polecam poczytać co napisane jest nad redakcyjnym składem !!
a Portal MIŁOŚNIKÓW Dawnego SZCZECINA www.sedina .PL.
.....
Napisane jest : "Portal sedina.pl powstał i istnieje z myślą o wszystkich, których interesuje historia Szczecina i wydarzenia współczesne, które z historią miasta bezpośrednio się wiążą. Jego redakcja to ludzie, którzy poświęcają swój prywatny czas po to, aby Portal działał, a jego goście i użytkownicy mogli znaleźć tu jak najwięcej ciekawych i WIARYGODNYCH informacji oraz wymieniać je pomiędzy sobą lub dzielić się nimi na FORUM lub poprzez publikację artykułów i ilustracji.

Niezależnie od powyższego użytkownicy sedina.pl spotykają się także towarzysko w rzeczywistości niewirtualnej, a ponadto realizują różne projekty, których nadrzędnym celem jest poszerzanie kręgu przyjaciół Szczecina".

I co to ma do tego tekstu o..... o Blądynach :lol:.
p.s. proponuję kupić jakiś słownik j. polskiego, ewentualnie częściej korzystać z przycisku F7.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Nieśmiała propozycja

Postautor: RychO » 23 lis 2007, o 17:55

Może wróćmy do tematu: Kino i film(y) w przed i powojennym Szczecinie.
Da się zrobić?
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 23 lis 2007, o 18:55

Gryf127, jaki Ty dydaktyczny jezdeź!
I jaki pouczający.
Słucham Twoich sentencji jak dzik grzmotu.
Wziąłem wszystko do serca.
Przemyślę i poprawie się.
A jeśli nie, to napisz to na forum gazety wyborczej, albo załóż trzeciego nika.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron