Była strażnica WOP przy ul. Strzalowskiej 16

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
MariO66
Posty: 6
Rejestracja: 27 lut 2006, o 18:26

Postautor: MariO66 » 4 gru 2007, o 12:30

Proszę Iwonkę lub darkaRedę o przesłanie na adres bromberg1966@yahoo.com zdjęć strażnicy Golęcin.Służyłem w Batalionie Portowym WOP na ul.Przestrzennej w ,,łączności,,i z racji swoich obowiązków służbowych bywałem w porcie i strażnicach portowych.Co prawda na Czajkach i Kujotach częściej niż na Golęcinie,ale miło będzie powspominać stare dobre czasy.Wiosna 86-88.A Ty Darek?PoZdrowienia.I z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 4 gru 2007, o 13:18

MariO66 pisze:Proszę Iwonkę lub darkaRedę o przesłanie na adres bromberg1966@yahoo.com zdjęć strażnicy Golęcin.Służyłem w Batalionie Portowym WOP na ul.Przestrzennej w ,,łączności,,i z racji swoich obowiązków służbowych bywałem w porcie i strażnicach portowych.Co prawda na Czajkach i Kujotach częściej niż na Golęcinie,ale miło będzie powspominać stare dobre czasy.Wiosna 86-88.A Ty Darek?PoZdrowienia.I z góry dziękuję.
Hi,hi, Fan-klub strażnicy na Golęcinie powstał ? :D
Wieczorkiem podeślę zdjęcia.
A wiecie co było przed wojną w tym budynku ?? :wink:
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
MariO66
Posty: 6
Rejestracja: 27 lut 2006, o 18:26

Postautor: MariO66 » 4 gru 2007, o 14:51

Ja staram się uważnie czytać wszystkie interesujące mnie materiały.Więc wiem.W tym budynku znajdowało się Stowarzyszenia Sióstr Ojczyźnianych.Stowarzyszenie utworzone przy Czerwonym Krzyżu. Mieszkały tam pielęgniarki.Dobrze? :oops: PoZdrawiam.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 4 gru 2007, o 18:02

MariO66 pisze:W tym budynku znajdowało się Stowarzyszenia Sióstr Ojczyźnianych.Stowarzyszenie utworzone przy Czerwonym Krzyżu. Mieszkały tam pielęgniarki.Dobrze? :oops: PoZdrawiam.

Dokładnie :D
Pracowały w pobliskim szpitalu.
W nagrodę za dobrą odpowiedź możesz odebrać pocztę mailową.

Pozdrawiam.
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
darekReda
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2007, o 19:25

Postautor: darekReda » 4 gru 2007, o 21:10

zaczyna robic sie ciekawie.Ja bylem jesien 86-88,,na Golecinie od marca 87 do konca jako gospodarczy.obialem te funkcje po czlowieku z twojej fali,taki sm sympatycznym grubasku. na batalionie robilem unitarke,pozniej szkolka na Zolnierskiej.pozdrawiam i ciesze sie,ze masz juz fotki.
MariO66
Posty: 6
Rejestracja: 27 lut 2006, o 18:26

Postautor: MariO66 » 5 gru 2007, o 17:41

Ja od kwietnia 86 do lutego 87 na Brygadzie w Łączności.Później do samego końca czyli kwietnia 88 w Btalionie...To były czasy.Szczególnie miło wspominam okres służby w Batalionie.Luz.Prawie całe dnie ,,łaziliśmy,,po Porcie.Nic nas nie ruszało.A może ktoś ma lub może zrobić i wrzucić na maila zdjęcia Strażnic Czajki przy Gdańskiej i Kujoty przy ks.Kujoty?Byłbym wdzięczny...Serdecznie dziękuję za maile Iwonko.PoZdrawiam.
Awatar użytkownika
cafe
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2007, o 21:19
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: cafe » 2 sty 2008, o 17:45

A więc straznica przy ul.Kujota juz nie istnieje ,zostaly tylko jakieś ruiny.Strażnica przy ul.Gdańskiej-- od 1991r do 1998 roku została przeznaczona jako lokum tymczasowe dla funkcjonariuszy SG , nastepnie budynek został sprzedany przez SG jakiemuś prywaciażowi , który w 2000 roku zburzył budynek i nic po nim nie zostało. Smutne ale prawdziwe.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

cron