synagoga

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

synagoga

Postautor: Busol » 7 maja 2004, o 22:07

Na skutek drobnego błedu przy usuwaniu zbędnych postów zabanowanego już użytkownika usunąłem post pytający o synagogę - przepraszam :oops:

Otóż synagoga w tej chwili jest widoczna w galerii "Pomnik Sedina" na kilku zdjęciach. Temat bardzo interesujący także w kontekście podziemi i garaży które tam się znajdują...
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 8 maja 2004, o 00:37

Podziemi OK; a garaży... ? Hm... ?
.:konger:.

One life. Live it.
Gość

Postautor: Gość » 8 maja 2004, o 01:01

do busola mam pytanie odno¶nie tych podziemi/gara¿y . Co mia³e¶ na ,y¶li pisz±c to, czy my¶la³e¶ o tych gara¿ach od strony ul. Podgórnej przy parkingu biblioteki? Bo je¶li tak to chyba siê mylisz bo moja babcia pamiêta ¿e te gara¿e powsta³y po roku 1960 wiêc chyba nie maj± nic wspólnego z synagog±,mo¿e siê myle, ale jak co¶ to moge za³atwiæ wej¶cie do tego gara¿u.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 8 maja 2004, o 10:10

TO się chyba pomyliłem. Po prostu patrząc na nie i na stan techniczny wjazdów do garaży (tych co takim łukiem skręcają pod te powojenne domy byłem przekonany że muszą być przedwojenne. No nic chyba namieszałem, ale temat warty poruszenia/wyjaśnienia
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 10 maja 2004, o 13:52

mam w jednej zmoich ksiazek zdjecia owej synagogi z czasów jej swietnosci, jesli cos to moge zeskanowac a jesli bym niedal rady to moge Tobie cała ksiazke pozyczyc poniewaz sa tam naprawde unikatow zdjecia Szczecina np. zdjęcie z lotu ptaka na szpital wojskowy na ul. Piotra Skargi lub też cumujący przy wałach Chrobrego Lotniskowiec należący niegdyś do Kriegsmarine
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 10 maja 2004, o 14:08

A jaka to książka ? (Niebieska gruba, czy zielona(Zólta) cienka). Po niemiecku ?
Jak możesz to skanuj. To mi dużo ułatwi, póki nie ustalimy "modelu pracy" - ale o tym wkrótce w innym miejscu forum.
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 10 maja 2004, o 15:17

taka srednio gruba niebieska po niemiecku wszystkie opisy

no ja mam nadzieje ze sie gdzies na miescie ustawimy i pogadamy
daj znac gdzie i jak i pogadamy
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 10 maja 2004, o 15:54

Bartez, dla mnie temat synagogi jest szczególnie interesujący,ponieważ mieszkam w budynku który stoi w bespośrednim sąsiedztwie synagogi, więc jak zeskanujesz te zdjęcia to podeślij mi je na maila, a jak Ci się nie chce skanować to ja moge wziąść to na siebie, z góry dzięki. A w razie jakiegoś wspólnego spotkania,ja też się chętnie do niego dołącze.

W najblizszym czasie powinienem mieć zdjęcie wykonane w momencie podpalania synagogi przez niemców.
Od razu się nim z wami podziele.
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 10 maja 2004, o 15:57

Na spotkanie proponowałbym przyszły tydzień, tak na przykład w okolicach środy, gdzieś na mieście... Obojętnie gdzie....
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 10 maja 2004, o 16:00

OK czyli już mamy wstepne plany, ja jestem za.
Gość

Postautor: Gość » 14 maja 2004, o 12:00

Proszê o informacjê:
1. Gdzie sta³ lub stoi domek z napisem KONZERTHAUS LUBSCHE MUHLE.
2. Gdzie, (w którym miejscu w Lasku Arkoñskim) znajduj± siê ruiny (wej¶cie) do wie¿y Quistorpa.
3. Co znajdowa³o siê (ogród, kawiarnia letnia?) na wprost wej¶cia do groty Geringa.
w latach 70-ch by³ tam spory plac pokryty betonem super jako¶ci, min; murki o ró¿nych wysoko¶ciach, fotel betonowy, schody z czterech stron, betonowe donnice itp. Dawno tam nie by³am, mo¿e wszystko zaros³o ?
4. Dolina siedmiu m³ynów. Swoje dzieciñstwo spêdzi³am mieszkaj±c na G³êbokim przy ul. 7 M³ynów w samym ¶rodku lasu id±c na polanê Harcersk±. Babcia mówi³a mi, ¿e nazwa wziê³a siê od stoj±cych w okolicach przedmiotowych m³ynów. Czy gdzie¶ s± ich resztki ?
Serdeczne dziêki wszystkim, którzy przyczynili (przyczyniaj±) siê do stworzenia tej strony. Tego nam by³o trzeba.
Mo¿e kiedy¶ pomy¶licie o spotkaniu na ³onie natury (mo¿e Teatr letni lub dawny ogród ró¿any za teatrem) wszystkich chêtnych mi³o¶ników Szczecina na spotkanie np. przy piwku ? Z góry dziekuje za odpowiedzi. Ela.
Gość

Postautor: Gość » 18 maja 2004, o 12:57

ad.2 za boiskiem treningowym Arkonii w prawo, do góry wiedzie szeroka ¶cie¿ka - prowadzi prosto do ruin. ad.4 resztki to chyba za du¿o powiedziane. Zaledwie ¶lady - wzd³u¿ szlaku (nie pamiêtam koloru - ale na G³êbokim to znajdziesz) lub "ulicy" Dolina Siedmiu M³ynów.
Powtórzê siê, ale strona kapitalna, i bardzo, bardzo potrzebna.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 19 maja 2004, o 10:54

Oto zdjęcie synagogi
Wkrótce więcej i lepszej jakości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

cron