forty szczecinskie

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
trafik

forty szczecinskie

Postautor: trafik » 13 lut 2005, o 19:42

czy istnieja jakies rysunki lub zdjecia dotyczace fortyfikacji szczecinskich chcialbym pogadac z kims kto sie tym tematem interesuje jarek702@poczta.onet.pl
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

fortyfikacje

Postautor: Jsz » 13 lut 2005, o 20:01

Zobacz w mojej zagadce tu: http://www.sedina.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=1076
Inne zdjęcia z fragmentami umocnień są również w Galerii.

Oczywiście warto się zalogować zapraszamy!
Awatar użytkownika
kadent
Posty: 253
Rejestracja: 5 gru 2004, o 00:39
Lokalizacja: Finkrewalderstrasse

Re: fortyfikacje

Postautor: kadent » 13 lut 2005, o 20:24

Jsz pisze:Zobacz w mojej zagadce tu: http://www.sedina.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=1076
Inne zdjęcia z fragmentami umocnień są również w Galerii.

Oczywiście warto się zalogować zapraszamy!
Bez zalogowania się nie zobaczysz zdjęć. Naprawdę warto. Dużo osoób posiada wiedzę o umocnieniach fortecznych w Szczecinie łącznie z rysunkami i planami. Jest mało zdjeć :arrow: terenów wojskowych nie wolno było (teraz też nie) fotografować
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 13 lut 2005, o 20:27

Tutaj też jest troszkę...
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 13 lut 2005, o 20:51

pewnie wiekszosc widziala, ale moze nie wszyscy:
fragment obrazu: VERORVERING van STETTIN
Załączniki
stettin.jpg
trafik
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2005, o 20:10

Re: fortyfikacje

Postautor: trafik » 13 lut 2005, o 21:07

kadent pisze:
Jsz pisze:Zobacz w mojej zagadce tu: http://www.sedina.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=1076
Inne zdjęcia z fragmentami umocnień są również w Galerii.

Oczywiście warto się zalogować zapraszamy!
Bez zalogowania się nie zobaczysz zdjęć. Naprawdę warto. Dużo osoób posiada wiedzę o umocnieniach fortecznych w Szczecinie łącznie z rysunkami i planami. Jest mało zdjeć :arrow: terenów wojskowych nie wolno było (teraz też nie) fotografować
dzieki serdeczne, interesuje sie tematem od dawna ale dopiero dzisiaj sie zarajestrowalem,slabo orientuje sie w pisaniu na komputerze jezeli chodzi o zalogowanie sie to juz to zrobilem trafik :wink:
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 13 lut 2005, o 21:32

keson pisze:Torney, na obrazie VEROVERING van STETTIN widac jakis most ciagnacy sie od umocnien na Lasztowni az do jakiegos zameczku po drugiej stronie Jez. Dabskiego. Wiesz cos moze o tym?
To było co prawda w wątku "obok", ale napiszę tutaj, bo i obraz jest. Coś już wiem. Romein de Hooghe (autor "Verovering van Stettin") najprawdopodobniej posługiał się przy tworzeniu swojego dzieła sztychem G. Brauna/F. Hogenberga lub M. Meriana. Na sztychach tych również pojawia się ów "zameczek" i inne budowle położone poza ówczesnym miastem. Niestety nie jest on ani u Brauna/Hogenberga, ani u Meriana oznaczony cyfrą bądź literą (u de Hooghe jest jak widać). Na pewno możemy wykluczyć Heückendorff i Dam (w takiej formie pojawiają się nazwy u Meriana). "Zameczek" jest więc budowlą położoną tuż przed mostem na Regalicy, ale czym konkretnie wciąż nie wiem.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2005, o 23:18 przez Torney, łącznie zmieniany 1 raz.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
kadent
Posty: 253
Rejestracja: 5 gru 2004, o 00:39
Lokalizacja: Finkrewalderstrasse

Postautor: kadent » 13 lut 2005, o 22:50

Torney pisze:
keson pisze:Torney, na obrazie VEROVERING van STETTIN widac jakis most ciagnacy sie od umocnien na Lasztowni az do jakiegos zameczku po drugiej stronie Jez. Dabskiego. Wiesz cos moze o tym?
To było co prawda w wątku "obok", ale napiszę tutaj, bo i obraz jest. Coś już wiem. Romein de Hooghe (autor "Verovering van Stettin") najprawdopodobniej posługiał się przy tworzeniu swojego działa sztychem G. Brauna/F. Hogenberga lub M. Meriana. Na sztychach tych również pojawia się ów "zameczek" i inne budowle położone poza ówczesnym miastem. Niestety nie jest on ani u Brauna/Hogenberga, ani u Meriana oznaczony cyfrą bądź literą (u de Hooghe jest jak widać). Na pewno możemy wykluczyć Heückendorff i Dam (w takiej formie pojawiają się nazwy u Meriana). "Zameczek" jest więc budowlą położoną tuż przed mostem na Regalicy, ale czym konkretnie wciąż nie wiem.

Chodzą nam po głowie dwie nazwy:
"Tüll Schanzen" bądź "Rüllschanzen". Natomiast do opisu mapy" Verovering van Stettin" pod cyfrą 16 jest napisane coś jak "16 Verlorene Tollschanze" czyli opuszczony szaniec celny..... (Tak nam się wydaje. Trudno przeczytać ze skanu. Nie mamy oryginału. :cry: )
Awatar użytkownika
Zibsky
Posty: 2684
Rejestracja: 14 sty 2005, o 01:26

Postautor: Zibsky » 13 lut 2005, o 23:53

Mam pare mapek (planow) z fortami Stettina z XVII w. ale niestety po zeskanowaniu maja rozmiary po 15 - 20 MB to troche za duze zeby je przeslac (jakies rady) jezeli oczywiscie ktos jest zainteresowany ich obejrzeniem - moge je ewentualnie skompresowac i wyslac.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 14 lut 2005, o 08:55

Zibsky pisze:Mam pare mapek (planow) z fortami Stettina z XVII w. ale niestety po zeskanowaniu maja rozmiary po 15 - 20 MB to troche za duze zeby je przeslac (jakies rady) jezeli oczywiscie ktos jest zainteresowany ich obejrzeniem - moge je ewentualnie skompresowac i wyslac.
Oczywiście, że bardzo chętnie byśmy się z nimi zapoznali.
Proszę o kontakt: admin@sedina.pl i pomyślimy jak je przekazać.
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 7 maja 2005, o 14:58

Zibsky pisze:Mam pare mapek (planow) z fortami Stettina z XVII w. ale niestety po zeskanowaniu maja rozmiary po 15 - 20 MB to troche za duze zeby je przeslac (jakies rady) jezeli oczywiscie ktos jest zainteresowany ich obejrzeniem - moge je ewentualnie skompresowac i wyslac.

Zawsze mozna by bylo je wrzucic do nas na serwer... Daj znaka czy takie cos moze byc...
.:konger:.

One life. Live it.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości