Symbole Obrony Cywilnej - poszukuję...

Dla tych, co patrzą w dół.
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Symbole Obrony Cywilnej - poszukuję...

Postautor: konger » 19 wrz 2004, o 21:12

Chodzi mi o symbole stosowane do oznaczania schronów; wydaje mi się, że są różne symbole, np. inny do ozn. schronu dla ludności, inny dla magazynowego...

Czy gdzieś lub skądś można takie symbole zdobyć... ?
.:konger:.

One life. Live it.
wanda
Posty: 31
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:16
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: wanda » 20 wrz 2004, o 18:38

myśleę, że można zadzwonić (napisać maila) albo do jakiegoś sztabu OC albo do wojska. Można też zapytać jakiego znakjomego wojskowego (ja nie mam takiego) najlepiej emerytowanego nauczyciela PO (w moim byłym LO był taki ale obecnie zajmuje sie tym babka od biologii więc niesądzeżeby sie znała) ewentualnie może w jakimś podręczniku do PO (chyba bywają na tym portalu jacyś uczniowie LO).
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 20 wrz 2004, o 19:15

Konger ale zes wywalil no niemoge
w piatek sie zapytasz na spotkaniu gogo trzeba to albo powie albo zdobedzie info :D
ot prezesa trzeba mu przypominac
chris65
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2004, o 19:40

Postautor: chris65 » 20 wrz 2004, o 19:52

Trochę informacji dla zbieracza(y) widaomości nt. Obrony Cywilnej : takiej instytucji już nie ma (zdaje się że od około polowy lat '90), obowiazki tej swego czasu ogromnej instytucji (czyt. ciepłej posadki dla dużej częsci emerytowanych oficerów LWP oraz resortu SW) przejęły mocą ustaw jednostki samorządu terytorialnego, z tego powodu w UM w Szczecinie istnieje Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności zajmujący się... jak sama nazwa wskazuje obroną cywilną. Pracują w niej generalnie ci sami ludzie i zajmują się podobną (jeśli nie tą samą) tematyką. Miałem okazję kilka miesiecy temu porozmawiać z jednym z nich na tematy schronów w Szczecinie i był bardzo "w temacie". Postaram się podziałać nad nawiązaniem kontaktów (jeśli forumowiczów to będzie nadal interesowało)Pzdr
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 20 wrz 2004, o 20:45

chris65 pisze:Trochę informacji dla zbieracza(y) widaomości nt. Obrony Cywilnej : takiej instytucji już nie ma (zdaje się że od około polowy lat '90), obowiazki tej swego czasu ogromnej instytucji (czyt. ciepłej posadki dla dużej częsci emerytowanych oficerów LWP oraz resortu SW) przejęły mocą ustaw jednostki samorządu terytorialnego, z tego powodu w UM w Szczecinie istnieje Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności zajmujący się... jak sama nazwa wskazuje obroną cywilną. Pracują w niej generalnie ci sami ludzie i zajmują się podobną (jeśli nie tą samą) tematyką. Miałem okazję kilka miesiecy temu porozmawiać z jednym z nich na tematy schronów w Szczecinie i był bardzo "w temacie". Postaram się podziałać nad nawiązaniem kontaktów (jeśli forumowiczów to będzie nadal interesowało)Pzdr
interesuje interesuje

w całej rozciagłosci tematu :D
Gość

Postautor: Gość » 20 wrz 2004, o 23:10

Bartez pisze:Konger ale zes wywalil no niemoge
w piatek sie zapytasz na spotkaniu gogo trzeba to albo powie albo zdobedzie info :D
ot prezesa trzeba mu przypominac
Nie marudz... Myslalem, ze moze ktos takie cos posiada ew. wie gdzie to znalezc bez bladzenia...

konger (niezalogowany)
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 20 wrz 2004, o 23:36

Anonymous pisze:
Bartez pisze:Konger ale zes wywalil no niemoge
w piatek sie zapytasz na spotkaniu gogo trzeba to albo powie albo zdobedzie info :D
ot prezesa trzeba mu przypominac
Nie marudz... Myslalem, ze moze ktos takie cos posiada ew. wie gdzie to znalezc bez bladzenia...

konger (niezalogowany)

Ty noaj cie neitrawie
po kiego grzyba piszsz ze s niezalogowany

lepiej bys sie zalogowal
\
LENIU JEDEN to sie tyczyc reszty tez co sie nieloguja i pozniej pisza ble ble ble (niezalogowalem sie bo mi sie niechcialo) to bez sensu
Gość

Postautor: Gość » 22 paź 2004, o 07:48

a ja siê nigdy nie loguje, po pierwsze nie zanm ju¿ has³a, a po drugie mi siê nie chce hahahah szperacz88
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 22 paź 2004, o 09:09

Anonymous pisze:a ja się nigdy nie loguje, po pierwsze nie zanm już hasła, a po drugie mi się nie chce hahahah szperacz88
Wysłałęm CI zmienione i bardzo proste hasło na adres: marcin.mateja6@wp.pl (nie wiem czy dobry).
W związku z tym, że admini mają różne podejście do sprawy - keson jest za baezwarunkowym i nieodwołalnym niedopuszczaniem do FORUM uzytkowników niezalogowanych a ja jak rejtan walczę o to aby użytkownicy niezalogowani mogli pisać - głownie myslę, o starszych osobach - często nieobytych z komputerami i internetem - aby im nie odbierać możliwości włączenia się w dyskusję - a często są to bardzo cenne głosy.

Dlatego bardzo proszę uszanuj to i albo pisz jako zalogowany, albo pisz jako niezalogowany tylko nie komentuj że ci się nie chciało logować.
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

:)

Postautor: Bartez » 22 paź 2004, o 11:42

no wlasnie Busol ma racje

szperacz dostaniesz kopniak na spotkaniu zobaczysz LENIU
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 23 sty 2005, o 16:28

Hmm, co do tych napisow to sie dzis troszke wloczylem i znalazlem bunkierek z takimi oto oznaczeniami (patrz zalaczone fotki). Natomiast sam bunkier jest dzierzawiony przez firme ochroniarska Delve i podobno w srodku jest jakas strzelnica... Podobno jakby porozmawiac z wlascicielami to by udostepnili do wgladu - calosc miesci sie na Czarnieckiego 8
Załączniki
DSC07112.JPG
DSC07109.JPG
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 23 sty 2005, o 16:58

Skoro już Yomi ruszył temat i go sfotografował to puszczam pary uściślając temat.
Oglądałem kilkakrotnie ten obiekt. Jest on dokładnie opisany w literaturze i widoczny na starych planach. Jest to zbudowany ponad 100 lat temu pełnowymiarowy tunel ceglany dla potrzeb wycofywania pociągów z Dworca Gł.. (100 lat temu układ torów dworca był poprzeczny).
Widać tu wyraźnie po bokach kamienne resztki starego portalu tunelowego.
W okresie przygotowań do wojny portal został zabezpieczony betonowym klockiem a tunel przeznaczony do użytku jako schron, po podzieleniu na 2 poziomy.
Oglądałem górny - strzelnica (tu z różnych względów wchodzić nie wypada, ale można się zapisać na kurs: http://www.delve.com.pl/ ) , oraz dolny (ciekawszy !!) magazyn łódek KS Pionier.
Zdjęcie z planem dworca gdzie jest zaznaczony obiekt jest tutaj: http://www.podziemnyszczecin.pl/galeria ... to_16.html

PS. Pytanie do Yomiego; czy ten desperat na górze jeszcze stoi, czy skoczył?
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 23 sty 2005, o 17:12

zajmuje sie aktualnie weszeniem czy na miedzyodrze na wyskosci autostrady da sie wbic.....z brzegu po przebyciu bagna sciezka wedkarska widzialem 1 schron na miedzyodrzu
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 14 lut 2005, o 22:33

Jsz pisze:.. ten obiekt. Jest on dokładnie opisany w literaturze...
Znalazłem, o tym piszą w książce: "Kolej na Pomorzu Zachodnim 1945-1999"; Wydawnictwo INES Szczecin i Fundacja Wspólnota Kolejarzy Pomorskiej DOKP Szczecin; 1999

"...Pierwszy pociąg do Stargardu wyjechał 1 maja 1846 r., zaś budowę całej linii do Poznania ukończono w sierpniu 1848 r. Zbudowana przeprawa mostowa na Odrze była prostopadła do istniejącego dworca, przecinając tory w jednym poziomie. Aby pociągi mogły wjechać w perony, wybudowano tunel o długości 100 m, wchodzący pod ul. Potulicką. Poprzez teren byłej lokomotywowni wycofywano je na tory przyperonowe. Tunel ten istnieje do dnia dzisiejszego, pełniąc funkcję magazynu..."
Awatar użytkownika
Szeląg
Posty: 32
Rejestracja: 24 lip 2004, o 18:12
Lokalizacja: Szczecin

mapka

Postautor: Szeląg » 14 lut 2005, o 22:47

Ten obiekt został dokładnie opisny jak sie niemyle w seri J.Grażewicza.
Jak sobie przypominam był tam z włascicielem tej firmy ochroniarskiej.
Załączniki
Kopia dworzec-tory.jpg

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron