Kamień nagrobny w puszczy bukowej ?

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Kamień nagrobny w puszczy bukowej ?

Postautor: Busol » 22 sty 2005, o 16:04

Moj teść dotarł podczas jednej z wycieczek do puszczy bukowej do grobu (?) Właściwie ledwo ociosany kamien z niemieckimi napisami.
Na południe od stawu wieleckiego. I na zachod od szosy Smerdnica - Stare czrnowo (przed krzyżówką do Kołbacza) co prawda kawalek za szczecinem ale jeszcze gory bukowe...

Czy ktoś (Adam_R, Aygon) mogą coś wiecej powiedziec ? Czyj to grob.

Jak bede w domu dolacze skan mapy...
Gość

Postautor: Gość » 22 sty 2005, o 16:33

Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 22 sty 2005, o 18:25

Oto i plan
Załączniki
bukowe_kamien.jpg
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 22 sty 2005, o 19:21

Być może to pomnik Carla Ludwiga Gene, wiem że to jest lesnictwie Smierdnica, ale osobiście tam nie byłem. Adam by wiedział więcej na ten temat. Nie ma mnie w domu i nie mam mapy a stronka bukowa.px coś dziś szwankuje.
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Postautor: Bogus » 22 sty 2005, o 20:20

Znalazłem to miejsce na starej mapce. Rzeczywiści może to być pozostałość jakiegoś pomnika, lecz napewno nie Gene'go (ten stoi do dziś i jest bliżej Płoni).

Poniżej owa mapka.
Załączniki
Muehlenbeck.JPG
Adam_R
Posty: 167
Rejestracja: 27 maja 2004, o 21:34

Postautor: Adam_R » 22 sty 2005, o 20:46

Niestety nie pomoge, tak daleko nie zapuszczalem sie. Nie spotkalem sie tez z zadna pocztowka ani wzmianka w papierach na temat tego miejsca.
www.puszczabukowa.prv.pl
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 22 sty 2005, o 20:52

Bus, mogłbyś wyciągnąć jakieś dokładniejsze namiary, tak żeby dało się tam trafić i fotke strzeliś. Może to co jesttam napisane pomogło by w identyfikacji??(no właściwie mapka już jest, tylko jak blisko dalo by się tam autem podjechać, bo na piechote to się tam raczej nie wybiorę)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 22 sty 2005, o 21:38

No walsnie podalem wszystko co mialem. Jak wywola sie film byc moze bede mial fotke. NAtomiast podobno latwo jest trafic wlasnie z mapa.

Natomiast wgo opowiesci nie wyglada to na grob ani na jakis pomnik tylko na ociosany z jedej strony kamien.
Na nim wyryte sa napisy mowiace o dacie urodzenia 1871 chyba i jakies inne jeszcze...
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 24 sty 2005, o 12:14

No to teraz to chyba znalazłem - Napoleons Eiche. Ale co/jak z którego roku itd jeszcze szukam.
Załączniki
mapka1.jpg
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 25 sty 2005, o 00:31

Polecam każdemu kto może i ma czas spacer po naszej puszczy. Przy obecnym snieżku jest po prostu pięknie, góry bukowe wyglądają wspaniale. Byłem na spacerku koło 22giej, księżyc w pełni więc nawet w lesie nie było ciemno, i ten klimat,ach.. . Jutro mam zamiar wybrać się na miejsce wskazane przez Busola, mam nadzieję ze przez zaspy trafie :wink: . A jak zabłądze to bedziecie mogli Aygon Eiche gdzieś w okolicy umieścić :D .Ale jednocześnie widać brak całej infrastruktury usługowo-turystycznej tego rejonu, aż mi się łezka zakręciła gdy pomyślałem ze w trakcie spacerku mógłbym wstąpić do Pulvermuhle na gorące winko z przyprawami... .

Ps. Pytanie do wszystkich miłośników PTTK :wink: .Co oznaczają/ły takie słupki w puszczy? Mam przeczucie że to jeszcze może nie piastowskie.
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 14 lut 2005, o 23:58

Odnosnie pomnika Gene'go to znalazlem jakas jego fotke z folderze reklamowym tych okolic
Załączniki
pomnik.jpg
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 15 lut 2005, o 21:41

Aygon pisze:Co oznaczają/ły takie słupki w puszczy?
Może poprostu "Ł" jak łączność? Wiem, że obecnie jest takie oznaczenie.
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 15 lut 2005, o 22:09

Słupki betonowe ze znakiem "Ł" są jak najbardziej piastowskiego pochodzenia. Słusznie przedmówca zauważył, że "Ł" jak łączność. W ten tajemniczy sposób oznacza się po prostu trasę biegnącej pod ziemią instalacji telekomunikacyjnej (np. kabel) poza terenem zabudowanym. O ile mnie pamięć nie myli to takie cudo powinno powtarzać się w odległości co 100m oraz w miejscach gdzie instalacja zmienia swój kierunek ułożenia. Rozkopując okolicę słupka zapewne natrafimy najpierw na żółtą folię oznacznikową a jakieś 15 cm głębiej na sam kabel. Po przecięciu takiego kabla w stosunkowo niedługim czasie zwykle zjawia się jego właściciel, któremu, korzystając z okazji, można zadać całą serię pytań w celu całkowitego wyczerpania tematu tajemniczych słupków. Jest to niestety usługa odpłatna.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 15 lut 2005, o 22:59

Dzięki,ale właściciela kabla w ten sposóp poznać nie zamierzam. :lol: Chociaż za szybko by nie przyszedł bo to w lesie stoi, stąd moje wątpliwości (nie byłem pewny że to Ł), i słupek też ma już swoje lata co po nim widać.Ale Thx.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Bundyman
Posty: 174
Rejestracja: 8 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Wychowanek Zabelsdorf

Postautor: Bundyman » 17 lut 2005, o 06:43

W puszcze bukowej dwa lata temu znalazłem piękny poniemiecki pomnik.
Ale chyba nie o nim tu mowa... prawda??
Niemieckiego w takim stopniu by to zrozumiec nie znam wiec sprowadziłem tłumacza. Moją babcie ktora po niemiecku jak ja po polsku.
Byl to pomnik ku czcipewnego leśnika czy nadlesniczego


pozdro

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

cron