(artykuł) Muzeum Techniki ma nowe samochody

d0kt0r
Posty: 4
Rejestracja: 9 lut 2007, o 10:23

(artykuł) Muzeum Techniki ma nowe samochody

Postautor: d0kt0r » 30 kwie 2008, o 07:53

A ja jeszcze nie byłem tam w muzeum... trzeba będzie nadrobić zaległości. Samochody- szczególnie Peugeot wyglądaja imponująco :)
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 30 kwie 2008, o 20:15

Daj znać jakbyś załatwił wejściówki, chętnie przejdę się z Tobą. Nie chce mi się czekać do 5.07.2010
Awatar użytkownika
edi_rafcia
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2008, o 22:17
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: edi_rafcia » 3 maja 2008, o 17:14

Jak załatwisz faktycznie te wejściówki to też jestem wielce zainteresowany :)
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

(artykuł)Muzeum Techniki ma nowe samochody

Postautor: KlemensII » 3 maja 2008, o 19:14

Również jestem zainteresowany.
HALIS
Posty: 73
Rejestracja: 26 kwie 2008, o 13:42
Lokalizacja: Police

(artykuł) Muzeum Techniki ma nowe samochody

Postautor: HALIS » 5 maja 2008, o 21:47

Tego MUZEUM nie ma! Są tylko ludzie, kasujący SZMAL w imię MUZEUM Sprawdżcie! Wystarczy pojechać "trójką", w kierunku Lasku Arkońskiego i zobaczyć byłą zajezdnę tramw.Szarość, brud,rdza! I płacz ludzi, którzy kiedyś tam pracowali! WSTYD Panowie cwaniacy!
Awatar użytkownika
Zibsky
Posty: 2684
Rejestracja: 14 sty 2005, o 01:26

Re: (artykuł) Muzeum Techniki ma nowe samochody

Postautor: Zibsky » 5 maja 2008, o 21:57

HALIS pisze:Tego MUZEUM nie ma! Są tylko ludzie, kasujący SZMAL w imię MUZEUM Sprawdżcie! Wystarczy pojechać "trójką", w kierunku Lasku Arkońskiego i zobaczyć byłą zajezdnę tramw.Szarość, brud,rdza! I płacz ludzi, którzy kiedyś tam pracowali! WSTYD Panowie cwaniacy!
A czemu tak sądzisz ?
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: (artykuł) Muzeum Techniki ma nowe samochody

Postautor: Busol » 5 maja 2008, o 22:08

Zibsky pisze:
HALIS pisze:Tego MUZEUM nie ma! Są tylko ludzie, kasujący SZMAL w imię MUZEUM Sprawdżcie! Wystarczy pojechać "trójką", w kierunku Lasku Arkońskiego i zobaczyć byłą zajezdnę tramw.Szarość, brud,rdza! I płacz ludzi, którzy kiedyś tam pracowali! WSTYD Panowie cwaniacy!
A czemu tak sądzisz ?
Kolega opaluch wierzy w cuda... Znaczy nie am muzeum, pyk.... jest muzeum, nie trzeba pracy, szmalu... samo sie :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: (artykuł) Muzeum Techniki ma nowe samochody

Postautor: Jsz » 5 maja 2008, o 23:05

Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 5 maja 2008, o 23:17

A kto tam kasę niby kasuje i za co? Fakt co do samego dyrektora Muzeum to mam trochę mieszane odczucia chociaż nigdy się dogłębnie temu Panu nie przyglądałem i nie zajmowałem, chociaż wydaje się, że to nie jest zły człowiek na to stanowisko. Na prawdę jak na razie to ogólnie wszystko idzie w dobrym kierunku, chociaż wygląda jak wygląda.
Jak ktoś chce zobaczyć te samochody to polecam przyjść na zebranie klubowe STMKM, które odbywa się na zajezdni Niemierzyn o godz. 10:00 co dwa tygodnie ( najbliższe jest za 2 tygodnie ). Raczej myślę, że bez problemu uda się Wam zobaczyć te samochody.
Ja ostatnio jej widziałem, szczególnie jeden z samochodów, bodaj Peugot bardzo mi się spodobał :P, na prawdę są to cacka i perełki :P.

Kolego Halis chyba na prawdę oceniasz fakty trochę inaczej, bo ja jestem członkiem STMKM i nie wiem kogo nazywasz cwaniakami.

Jedyne co mnie boli, że dyrektor Muzeum tak długo czeka z jego przebudową, moim zdaniem skoro mają pieniądze powinni zacząć już w tym roku.
Ostatnio zmieniony 5 maja 2008, o 23:21 przez Leks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Postautor: gozal » 5 maja 2008, o 23:18

Nie chcę nikogo obrażać, ale bardzo dobrze, że wypowiedzi takich nieświadomych "oszołomków" jak Halis (pozdrawiam! :) ) nie są tak liczne.
A niecierpliwym przypomnę adekwatne do tej sytuacji przysłowie: Nie od razu Kraków zbudowano. Pozdróffki!
Gozal jest KOBIETĄ.
HALIS
Posty: 73
Rejestracja: 26 kwie 2008, o 13:42
Lokalizacja: Police

Postautor: HALIS » 6 cze 2008, o 22:27

Przepraszam za słowa "cwaniacy" "szmal"!? Myślę, że to, co dopiero organizuje się,nie powinno jeszcze mieć w nazwie, Muzeum! Popieram zamiar! Ale patrząc na to przez brudne okna "trójki"...! Życzę zapaleńcom,cierpliwości i kosekwencji w staraniach!Zajezdnia,okolice zajezdni,same w sobie tworzą skansen!Wykorzystajcie to! Także, park po drugiej stronie ulicy, który był ...?! A do GOZAL! Jestem szczecinianinem z krwi i kości!Nie mieszkałem na Niebuszewie,jestem z Pomorzan! Ale pamiętam Niebuszewo z lat pięćdziesiątych i póżniej!Okolice zajezdni,budynki, ulice, wyglądają jak wtedy!ZAJEZDNIA również! Tylko park nie był parkiem! I na koniec,nie jestem "oszołomem"! P ozdrawiam, Ryszard Opaluch!
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 6 cze 2008, o 22:56

Kolego Halis. Witamy w klubie!
Zapraszamy do roboty.
Pozdrowienia
J.
HALIS
Posty: 73
Rejestracja: 26 kwie 2008, o 13:42
Lokalizacja: Police

Postautor: HALIS » 8 cze 2008, o 01:57

Niewiele ze mnie byłoby pożytku(zdrowie),ale dzięki za zaproszenie do klubu!Przykro mi za nie wyważone słowa! Jeszcze raz, przepraszam! A teraz...! W latach pięćdziesiątych,na linii 4,jeżdziły składy z wagonem doczepnym mającym pomost odkryty z przodu i z tyłu!Byłoby piękną rzeczą, odnależć taki zestaw i dołączyć do zbiorów!Także Chausson`y(na pewno niepoprawnie),jedne z pierwszych, przekazanych miastu autobusów(kierowca oddzielony od pasażerów ścianką w poprzek autobusu).Póżniej, polski wyrób,na podwoziu Stara,("biedronka"?, "stonka")? tak jakoś przezwany był ten autobus.A po nim pierwsze SAN`y,z dżwignią do otwierania harmonijki przednich drzwi(obsługiwał ją kierowca),z serwem powietrznym, otwierającym tylne drzwi,z silnikiem Stara!Może gdzieś,na zapleczu,rdzewieją!Byłyby to wspaniałe pamiątki z tamtych lat!(Utopia) Pozdrawiam, Rysiek O.
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

(artykuł)Muzeum Techniki ma nowe samochody

Postautor: KlemensII » 8 cze 2008, o 09:01

Ten francuski autobus Chausson był popularnym pojazdem komunikacji w Warszawie. Nawet reżyser Munk stworzył film o kierowcy takiego autobusu /taki paradokument/, ale nie pamiętam, by w Szczecinie te pojazdy jeździły. "Stonka", bo tak nazwano ten pojazd ,był raczej samochodem ciężarowym z nadwoziem do przewozu osób. Sama nazwa wywodziła się ze sposobu malowania pojazdu przypominającego stonkę/biedronkę kalifornijską/. Typowym autobusem był tu Star 50-52, co prawda też na podwoziu ciężarówki , ale z jednolitą karoserią. Pojazd taki przerobiony na kuchnię stał jeszcze w latach 70-tych w jednym z ośrodków wypoczynkowych nad Miedwiem. San h-01 -jeden taki model jeździ po Krakowie , jako atrakcja turystyczna. Obawiam się, że tych pojazdów już nie ma . Co prawda, udało się muzeum sprowadzić i wyremontować San-a h-100, ale nie zrobiono tego tak starannie jak w Warszawie. Warszawski model jest bliższy pierwowzorowi.
KlemensII
HALIS
Posty: 73
Rejestracja: 26 kwie 2008, o 13:42
Lokalizacja: Police

Postautor: HALIS » 8 cze 2008, o 23:23

P.Klemens II. Wspominałem o szczecińskich, a nie warszawskich ,Chausson`ach!Nie wiem, ile ich było, w naszym MPK lat 50-tych, ale wiem, z autopsji, że jeżdziły na linii, Basen Górniczy- Żydowce! a wyjeżdżały z zaj. na ul. K.Kolumba! Z Wyspy!Ówcześnie,była tam zaj.autobusowa,a od strony ul. K.Kolumba, tramwajowe warsztaty
Pozdrawiam! R.O. A, autobus, Na pewno to były Stary!, ale nie wywrotki!
Te autobusy jeżdziły m.inn. Gocław-Police! Pozdrawiam!R.O.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości