Nowe Podzamcze

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Nowe Podzamcze

Postautor: RychO » 30 cze 2008, o 14:32

http://www.kurier.szczecin.pl/Art.aspx?a=6908
Czyżby klamka już zapadła :evil:
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 30 cze 2008, o 17:35

W ichnich komentarzach napisałem tak:

RychO, 2008-06-30 17:24:17
A gdyby tak kompromis? Od frontów ulic w miarę wiernie odtworzyć (przynajmniej proporcje parceli na podstawie zachowanych piwnic i ogólny wygląd elewacji). A wewnątrz (w tym podwórka), full nowocześnie. Bo inaczej...blado to widzę :(

Podobnie i u nas. Wskazane pisanie zgodne z Sedinowym Regulaminem - albo milczmy... :?:
Awatar użytkownika
emilka
Posty: 425
Rejestracja: 29 gru 2005, o 20:17
Lokalizacja: Zabelsdorf, Carlastr.

Postautor: emilka » 30 cze 2008, o 17:44

RychO pisze:A gdyby tak kompromis? Od frontów ulic w miarę wiernie odtworzyć (przynajmniej proporcje parceli na podstawie zachowanych piwnic i ogólny wygląd elewacji). A wewnątrz (w tym podwórka), full nowocześnie.
Dokładnie, moim zdaniem tak będzie najlepiej. Perspektywa tak wyglądających budynków z obecnego projektu jest przerażająca... Zupełny brak elementarnego poczucia harmonii i stylu :?
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 30 cze 2008, o 18:51

tak czy tak i tak będzie paskudnie :? jak zawsze :(
obym nie miał racji :D
Awatar użytkownika
DJ
Posty: 299
Rejestracja: 18 paź 2004, o 00:05

Postautor: DJ » 30 cze 2008, o 20:39

emilka pisze:
RychO pisze:A gdyby tak kompromis? Od frontów ulic w miarę wiernie odtworzyć (przynajmniej proporcje parceli na podstawie zachowanych piwnic i ogólny wygląd elewacji). A wewnątrz (w tym podwórka), full nowocześnie.
Dokładnie, moim zdaniem tak będzie najlepiej. Perspektywa tak wyglądających budynków z obecnego projektu jest przerażająca... Zupełny brak elementarnego poczucia harmonii i stylu :?
Moje poczucie estetyki również przeżyło załamanie :(

Przecież wystarczy dać stylizowane portale kamieniczek, a za nimi może być nowoczesne wnętrze i rozwiązania techniczne. Ten sposób jest stosowany od lat... Tylko że nie u nas...
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 30 cze 2008, o 20:53

W Dąbiu na Dziennikarskiej dali rade tak zrobic tylko i tak przypopenilili bo nie odtworzyli brekujacych eewacji tylko tam gdzie byla dziura to nowe plomby.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Postautor: Schulz » 30 cze 2008, o 22:20

DJ pisze:
emilka pisze:
RychO pisze:A gdyby tak kompromis? Od frontów ulic w miarę wiernie odtworzyć (przynajmniej proporcje parceli na podstawie zachowanych piwnic i ogólny wygląd elewacji). A wewnątrz (w tym podwórka), full nowocześnie.
Dokładnie, moim zdaniem tak będzie najlepiej. Perspektywa tak wyglądających budynków z obecnego projektu jest przerażająca... Zupełny brak elementarnego poczucia harmonii i stylu :?
Moje poczucie estetyki również przeżyło załamanie :(

Przecież wystarczy dać stylizowane portale kamieniczek, a za nimi może być nowoczesne wnętrze i rozwiązania techniczne. Ten sposób jest stosowany od lat... Tylko że nie u nas...
Tak miało być, ale wyszło jak zwykle...
Załączniki
Kurier Szczeciński, 22.03.2007
Kurier Szczeciński, 22.03.2007
Tak to rozplanowano
<br />Fragment planu: Plan rewitalizacji Podzamcza
Tak to rozplanowano
Fragment planu: Plan rewitalizacji Podzamcza
Wizja z końca lat 90-tych XX w.
Wizja z końca lat 90-tych XX w.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 30 cze 2008, o 22:50

jeżeli zrobią je w starym stylu to mam nadzieję że kolory nie będą zbyt cukierkowe bo to najczęściej psuje estetykę takich inicjatyw
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 1 lip 2008, o 13:13

Nie wiem czy coś zdziałamy, ale warto spróbować:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=649853
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Re: Nowe Podzamcze

Postautor: Schulz » 3 lip 2008, o 00:29

RychO pisze: Czyżby klamka już zapadła :evil:
Wydaje się, że jakaś szansa jest, vide opinia Pani Konserwator w najnowszym Kurierze:
http://www.kurier.szczecin.pl/Art.aspx?a=7112
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Postautor: quistorp » 3 lip 2008, o 19:17

....[Dokładnie, moim zdaniem tak będzie najlepiej. Perspektywa tak wyglądających budynków z obecnego projektu jest przerażająca... Zupełny brak elementarnego poczucia harmonii i stylu ].....

Zgadzam się z tym stwierdzeniem w całej rozciągłości.Podpisuję się dwoma rekoma i nogami. Ja w dalszym ciągu obstaję za projektem opartym o koncepcje miasta we Francji Karkasone. (pisze nazwę fonetycznie z pamięci). To nie dla apatrtamentowców turysta zjeźdza do Szczecina ale właśnie dla tych pokracznych wręcz surowo i amatorsko skleconych chałup, chałupinek, domów, domeczków.,zajazdów, zajazdzików, składów, składzików, knajp, knajpeczek. Przytocze przykład autentyczny z hotelu z Krakowa. Kiedy zaproponowałem recepcjonistce taniego stolarza za Szczecina który fachowo i za nieduze pieniadze naprawi powyginane, wycierane progi i stopnie schodów, dziewczyna zrobiła wielkie oczy i w te słowa... Właśnie dla tych garbatych pokoślawionych schodów zjeżdzają goście nawet z Ameryki i fotografują się. To jest fotografia czasu, której żadna Ameryka nie ma. A my tu mamy. Quistorp.
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 27 sie 2008, o 14:27

Wygląda na to, że niebawem wkroczy archeo, a stawik póki co miewa się bardzo dobrze :)
Załączniki
Podzamcze 2
Podzamcze 2
Podzamcze 3
Podzamcze 3
Podzamcze 1
Podzamcze 1
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 27 sie 2008, o 16:02

Hmmm pierwsze słyszę, że jakieś pokraczne apartamenty chcą tam stawiać, ale od razu się bardzo wściekłem. Znów o mieście próbują decydować ludzie, którzy nie mają bladego chyba pojęcia. Takie apartamenty nie są tam nikomu potrzebne, większość ludzi chce odtworzenia tego co było dawniej.

Nie wiem, może sprawa powinna się zakończyć jakimś referendum?

Mam nadzieje, że żadnego Galaxy tam nie postawią, to by było już totalne przegięcie :/.
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Postautor: gozal » 27 sie 2008, o 19:49

No rzeczywiście, można by wymagać od konserwatora zabytków, aby dopilnował fasad. Na szczęście nie wszędzie w Polsce władze mają w nosie co wyrasta w otoczeniu kamieniczek w rejonie starego miasta. Zobaczcie, jak to rozwiązano w Rzeszowie przy rynku starego miasta. Z przodu muzeum, z tyłu liceum :D Przód budynku oczywiście na zdjęciu nr 2.
Załączniki
Z przodu i z tyłu.JPG
Gozal jest KOBIETĄ.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 27 sie 2008, o 20:07

Popieram takie rozwiązanie. "Dla każdego, coś miłego" ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron