Betonowiec zafajdany farbą

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 30 lip 2008, o 02:58

Napis napisem, jednym będzie się podobac, drugim nie, mamy wolnośc słowa i poglądów więc można się do woli wyżywac.
Jednak podejrzewam ze niektorych to najbardziej ten porg boli, ostatnio da sie zauwazyc usilne proby zdyskredytowania kogokolwiek związanego z "niewlasciwą" strona Odry, a to staje się już po prostu męczące. Coś jakby festyn na Gocławiu był imprezą godną uwagi, a taki sam festyn w Wielgowie czy Żydowcach jakims wiejskim odpustem. Podejrzewam że jak by w Zdrojach w parku znaleźli zakopaną Sediną to byśmy usłyszeli ża ci z prawa to ją pewnie ukradli i schowali nikczemnie,hehe :twisted: .
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Re: Reguła pierwsza

Postautor: RychO » 30 lip 2008, o 06:37

Torney pisze:
RychO pisze:
Bartosz pisze:Baaardzo śmieszne.
Jak i cały ten wątek.
...którego byłeś inicjatorem.
Dla jasności: Wątek wydzielił i nadał mu barwny tytuł Torney.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 30 lip 2008, o 07:24

Aygon pisze:ostatnio da sie zauwazyc usilne proby zdyskredytowania kogokolwiek związanego z "niewlasciwą" strona Odry
Poporsze o takie przykłady do mnie na maila...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
domino67
Posty: 102
Rejestracja: 22 sty 2006, o 13:29
Lokalizacja: PRITZLOW

Postautor: domino67 » 30 lip 2008, o 08:58

Czytam ową polemikę :? i zastanawiam się gdzie leży przyczyna wąśni w obębie jednej kultury, języka czy też zainteresowań. Brakuje nam rozwagi, czy autorzy tej akcji raczyli skonsultować ją w szerszym gronie. Jestem pewny, że nie wszystkim się ten pomysł był podobał ale metoda faktu dokonanego jest też w złym guście. Sam napis proszę bardzo ale teraz każdy posiadacz domeny i choćby pontonu popłynie na darmowym betonowym bilbordzie zostawić "linka" do siebie. Proszę nie zaliczać mnie do sympatyków jednej czy drugiej strony Odry, czuję się tak samo po obu stronach. Co się stało to się nie odstanie, nauczka na przyszłość by konsultować inicjatywy. Panie i Panowie rzeka nie powinna nas dzielić mamy teraz nowe dwa mosty na Autostradzie poznańskiej więc o różności nie ma mowy.
P.S.
Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy dzielenie polityczne miasta to znaczy jeśli jestem z lewobrzeża to nie znaczy, że popieram lewą stronę polityczną :lol:
FACTA, NON VERBA
Awatar użytkownika
Fitek-69
Posty: 1109
Rejestracja: 2 mar 2005, o 15:43
Lokalizacja: Hohenkrug/Buchholz
Kontakt:

Postautor: Fitek-69 » 30 lip 2008, o 09:26

domino67 pisze:Czytam ową polemikę :? i zastanawiam się gdzie leży przyczyna waśni w obrębie jednej kultury, języka czy też zainteresowań. Brakuje nam rozwagi, czy autorzy tej akcji raczyli skonsultować ją w szerszym gronie. Jestem pewny, że nie wszystkim się ten pomysł był podobał ale metoda faktu dokonanego jest też w złym guście. Sam napis proszę bardzo ale teraz każdy posiadacz domeny i choćby pontonu popłynie na darmowym betonowym bilbordzie zostawić "linka" do siebie. Proszę nie zaliczać mnie do sympatyków jednej czy drugiej strony Odry, czuję się tak samo po obu stronach. Co się stało to się nie odstanie, nauczka na przyszłość by konsultować inicjatywy. Panie i Panowie rzeka nie powinna nas dzielić mamy teraz nowe dwa mosty na Autostradzie poznańskiej więc o różności nie ma mowy.
P.S.
Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy dzielenie polityczne miasta to znaczy jeśli jestem z lewobrzeża to nie znaczy, że popieram lewą stronę polityczną :lol:

Umieszczenie linka ma służyć temu, aby każdy przepływający, mógł sprawdzić co znaczy ów napis na burcie. Ze swojej strony zapewniam, że jak cała akcja się zakończy. Logo zniknie z burty betonowca. Specjalnie został umieszczony "porg.pl", aby nie drażnić co niektórych napisem "Prawobrzeze.eu". Akurat tak się składa że firma Dyckerhoff & Widmann jest nadal właścicielem kadłuba, gdyż statek został zarejestrowany na nazwisko głównego udziałowca firmy w tym czasie Dr Ericha Lübberta (tzw: Erich Lübbert & Co). Ja ze swojej strony cieszę się że Torney założył ten wątek, mimo takiego tytułu, gdyż o to nam chodziło - rozdmuchać sprawę do granic możliwości i czym będzie głośniej tym więcej będzie można zrobić odnośnie wraku i jego przyszłości.

Autorzy tej akcji skontaktowali się z właściwymi i odpowiednimi czynnikami, bardzo mi przykro że pominąłem wasz Portal, choć nie widzę przyczyny, aby się kontaktować w ww. sprawie z Sedina.pl

Pozdrawiam

Administrator portalu Prawobrzeze.eu
[url=http://www.prawobrzeze.eu/galeria]JEDYNA GALERIA PRAWOBRZEŻA[/url]
gryf127
Posty: 173
Rejestracja: 6 mar 2006, o 18:11

Postautor: gryf127 » 30 lip 2008, o 09:32

domino67 pisze:Czytam ową polemikę :? i zastanawiam się gdzie leży przyczyna wąśni w obębie jednej kultury, języka czy też zainteresowań. Brakuje nam rozwagi, czy autorzy tej akcji raczyli skonsultować ją w szerszym gronie. Jestem pewny, że nie wszystkim się ten pomysł był podobał ale metoda faktu dokonanego jest też w złym guście. Sam napis proszę bardzo ale teraz każdy posiadacz domeny i choćby pontonu popłynie na darmowym betonowym bilbordzie zostawić "linka" do siebie. Proszę nie zaliczać mnie do sympatyków jednej czy drugiej strony Odry, czuję się tak samo po obu stronach. Co się stało to się nie odstanie, nauczka na przyszłość by konsultować inicjatywy. Panie i Panowie rzeka nie powinna nas dzielić mamy teraz nowe dwa mosty na Autostradzie poznańskiej więc o różności nie ma mowy.
P.S.
Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy dzielenie polityczne miasta to znaczy jeśli jestem z lewobrzeża to nie znaczy, że popieram lewą stronę polityczną :lol:
Tak tak wiedziałem że tak będzie !! Bo nie oto chodzi co jest napisane tylko KTO to zrobił :evil:
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 30 lip 2008, o 09:41

gryf127 pisze:[Tak tak wiedziałem że tak będzie !! Bo nie oto chodzi co jest napisane tylko KTO to zrobił :evil:
Dopóki nie przestaniemy myśleć w takich awanturkowych kategoriach, Szczecin na zawsze pipidówą zostanie. Szukajmy tego co nas łączy!
-----------
RychO z Międzyodrza :)
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 30 lip 2008, o 10:20

Fitek-69 pisze:Akurat tak się składa że firma Dyckerhoff & Widmann jest nadal właścicielem kadłuba, gdyż statek został zarejestrowany na nazwisko głównego udziałowca firmy w tym czasie Dr Ericha Lübberta (tzw: Erich Lübbert & Co).
Podobnie jak szczecińskie kamienice są właśnością ich przedwojennych właścicieli, prawda?
Fitek-69 pisze:przykro że pominąłem wasz Portal, choć nie widzę przyczyny, aby się kontaktować w ww. sprawie z Sedina.pl
Nam przykro nie jest, bo sedina.pl nie jest portalem, z którym konsultować należy tego typu akcję. Jest to jednak portal, gdzie każdy może ją skomentować.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
gryf127
Posty: 173
Rejestracja: 6 mar 2006, o 18:11

Postautor: gryf127 » 30 lip 2008, o 10:27

Nam przykro nie jest, bo sedina.pl nie jest portalem, z którym konsultować należy tego typu akcję. Jest to jednak portal, gdzie każdy może ją skomentować.

Każdy może skomentować wszystko ? Czy tylko "Ją" :?
Awatar użytkownika
domino67
Posty: 102
Rejestracja: 22 sty 2006, o 13:29
Lokalizacja: PRITZLOW

Postautor: domino67 » 30 lip 2008, o 10:30

gryf127 pisze:
domino67 pisze:Czytam ową polemikę :? i zastanawiam się gdzie leży przyczyna wąśni w obębie jednej kultury, języka czy też zainteresowań. Brakuje nam rozwagi, czy autorzy tej akcji raczyli skonsultować ją w szerszym gronie. Jestem pewny, że nie wszystkim się ten pomysł był podobał ale metoda faktu dokonanego jest też w złym guście. Sam napis proszę bardzo ale teraz każdy posiadacz domeny i choćby pontonu popłynie na darmowym betonowym bilbordzie zostawić "linka" do siebie. Proszę nie zaliczać mnie do sympatyków jednej czy drugiej strony Odry, czuję się tak samo po obu stronach. Co się stało to się nie odstanie, nauczka na przyszłość by konsultować inicjatywy. Panie i Panowie rzeka nie powinna nas dzielić mamy teraz nowe dwa mosty na Autostradzie poznańskiej więc o różności nie ma mowy.
P.S.
Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy dzielenie polityczne miasta to znaczy jeśli jestem z lewobrzeża to nie znaczy, że popieram lewą stronę polityczną :lol:
Tak tak wiedziałem że tak będzie !! Bo nie oto chodzi co jest napisane tylko KTO to zrobił :evil:
Co jest napisane to każdy w dobie "darmowej" oświaty przynajmniej tej podstawowej wie :wink: . Że nie każdemu się może podobać to chyba najbardziej optymistyczny optymista nie zakłada. A jeśli autor owego dzieła podpisuje się pod nim to normalne że "obrywa". Stanowczo za dużo testosteronu, a efekt może być taki, że pogadamy sobie na forum a sprawa "nie wypłynie" dalej. Czego nikomu nie życzę. :)
FACTA, NON VERBA
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 30 lip 2008, o 10:32

gryf127 pisze:Każdy może skomentować wszystko ? Czy tylko "Ją" :?
Każdy, wszystko, byle zgodnie z regulaminem.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 30 lip 2008, o 10:36

Polemika jest już prawie na poziomie www.onet.pl - czekam na opinię Antka_Emigranta i Czulego-Wojtka
Awatar użytkownika
Tasza
Posty: 346
Rejestracja: 7 lut 2007, o 22:18
Lokalizacja: Stettin-Grabow

Postautor: Tasza » 30 lip 2008, o 10:44

RychO pisze: -----------
RychO z Międzyodrza :)
:lol: :lol: :lol:

Pozdrowienia dla orędownika pokoju :D
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 30 lip 2008, o 10:46

RychO pisze:Polemika jest już prawie na poziomie www.onet.pl - czekam na opinię Antka_Emigranta i Czulego-Wojtka
Nie orientuję się w temacie, ale domyślam się, że przemówił znawca rzeczonego portalu i jego użytkowników.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 30 lip 2008, o 10:49

Tasza pisze:
RychO pisze: -----------
RychO z Międzyodrza :)
:lol: :lol: :lol:

Pozdrowienia dla orędownika pokoju :D
No bo jestem za pokojem, ale najpierw awersarze muszą sobie ponawygarniać. A później to już tylko Pokój, Przyjaźń & Współpraca :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron