Właściwa strona Odry

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 30 lip 2008, o 02:45

Własne zdanie dobra rzecz i miec się je powinno, tylko co powiemy o modzie na "właściwą stronę odry", ulegli jej nawet ci co mieszkali po tej drugiej długi czas a teraz posuwają się do określeń "niewłaściwa", niedługo usłysze że nie mieszkam w Szczecinie :wink: .
No ale nawet jak obie strony są niewłaściwe to zawsze mamy międzyodrze.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 30 lip 2008, o 08:04

Mody na strony nie zauważyłem. Inna sprawa, że jeśli ktoś mieszkał na prawobrzeżu, to znaczy że może się na jego temat wypowiadać, bo dobrze zna panującą tam rzeczywistość. A określenie "niewłaściwa strona Odry" pojawiło się... no pomyśl, gdzie? Dla ułatwienia fragment zrzutu ekranu.
Załączniki
NSO.jpg
NSO.jpg (4.86 KiB) Przejrzano 9370 razy
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Fitek-69
Posty: 1109
Rejestracja: 2 mar 2005, o 15:43
Lokalizacja: Hohenkrug/Buchholz
Kontakt:

Postautor: Fitek-69 » 30 lip 2008, o 09:51

Ww. wpis odnosi się do pobytu Doriana (czyt: jego miejsca zamieszkania), a jak nie wszystkim wiadomo mieszka za granicą, a sens słów należy interpretować tym że zamiast być na miejscu, tak jak wszyscy pozostali redaktorzy i pracować na miejscu, nie ma go wśród nas i dlatego zostało użyte słowo "po niewłaściwej stronie Odry".

Po drugie jakim prawem umieszczasz zrzut z mojego portalu i jeszcze zamieszczasz dane osobowe, nie masz do tego żadnego prawa, mogłeś wyciąć tylko tekst. Ot czysta złośliwość i tak ją będę traktował.

Przepraszam za komentarz w wątku nie dotyczący tego tematu.
[url=http://www.prawobrzeze.eu/galeria]JEDYNA GALERIA PRAWOBRZEŻA[/url]
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 30 lip 2008, o 10:09

Fitek-69 pisze:Ww. wpis odnosi się do pobytu Doriana (czyt: jego miejsca zamieszkania), a jak nie wszystkim wiadomo mieszka za granicą, a sens słów należy interpretować tym że zamiast być na miejscu, tak jak wszyscy pozostali redaktorzy i pracować na miejscu, nie ma go wśród nas i dlatego zostało użyte słowo "po niewłaściwej stronie Odry".
No patrz, a jak ja pisałem, że Adler znajduje się po właściwej stronie Odry (oczywiście miałem na myśli, że jest tu, na miejscu, a nie poza granicami Polski :lol:), to było wielkie poruszenie. Inna sprawa, że to cztery słowa.
Fitek-69 pisze:Po drugie jakim prawem umieszczasz zrzut z mojego portalu i jeszcze zamieszczasz dane osobowe, nie masz do tego żadnego prawa
Ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, art. 27, ust. 2, podpunkt 8.

Zawsze możesz złożyć skargę do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych :).
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Marta_D.
Posty: 16
Rejestracja: 2 lip 2008, o 12:13

Postautor: Marta_D. » 30 lip 2008, o 12:26

Jezu ... :shock:

Co wy wyprawiacie? Chcecie wszcząć wojnę domową czy co? Przecież wszyscy mieszkamy w jednym mieście czy to prawo- czy lewobrzeże.

Oba portale to poważne media, nie zachowujcie się jak przedszkolaki.


P.S. A może założyć wątek "Właściwa strona j. Dąbie"... albo Regalicy... :roll:

Cyrk...
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 30 lip 2008, o 12:59

Trzeba będzie do regulaminu wprowadzic obok polityki zakaz dyskusji o niewłaściwych stronach rzeki ;)
Temat ma odległe korzenie ale ja to chyba stary już jestem bo pamiętam że tak kiedyś nie było. Niestety pewne animozje personalne przełożyły się w ostateczności na dzielnicowe przez co co dla niektórych Płonie nie leży w Szczecinie (a raczej chcieli by żeby nie lezała). Ja jak zwykle stoję lekko z boku ale po prostu zaczynają mnie męczyc pojawiające się gdzieniegdzie aluzje i przytyki.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
gryf127
Posty: 173
Rejestracja: 6 mar 2006, o 18:11

Postautor: gryf127 » 30 lip 2008, o 13:37

Aygon pisze:Trzeba będzie do regulaminu wprowadzic obok polityki zakaz dyskusji o niewłaściwych stronach rzeki ;)
Temat ma odległe korzenie ale ja to chyba stary już jestem bo pamiętam że tak kiedyś nie było. Niestety pewne animozje personalne przełożyły się w ostateczności na dzielnicowe przez co co dla niektórych Płonie nie leży w Szczecinie (a raczej chcieli by żeby nie lezała). Ja jak zwykle stoję lekko z boku ale po prostu zaczynają mnie męczyc pojawiające się gdzieniegdzie aluzje i przytyki.
Albo ...ciach..i po problemie :evil:
Awatar użytkownika
Marta_D.
Posty: 16
Rejestracja: 2 lip 2008, o 12:13

Postautor: Marta_D. » 30 lip 2008, o 13:41

Torney pisze:Inna sprawa, że jeśli ktoś mieszkał na prawobrzeżu, to znaczy że może się na jego temat wypowiadać, bo dobrze zna panującą tam rzeczywistość.
A jaka rzeczywistość tam panuje? Bo przeżyłam tam prawie 30 lat i muszę powiedzieć że były to cudowne lata wręcz :)

Na prawobrzeżu się wychowałam, mam tam rodzinę i piękne wspomnienia oraz ukochane miejsca.
Ale na lewobrzeżu chodziłam do liceum, poznałam męża i mieszkam obecnie. Dla mnie nie istnieją głupie podziały. Lubię miasto po obu stronach rzeki.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 30 lip 2008, o 13:51

Marta_D. pisze:A jaka rzeczywistość tam panuje?
Skoro przeżyłaś tam te trzy dychy, to wiesz. Jednemu się podoba, innemu mniej.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Marta_D.
Posty: 16
Rejestracja: 2 lip 2008, o 12:13

Postautor: Marta_D. » 30 lip 2008, o 14:02

Musiało bardzo ci się nie podobać skoro jesteś teraz tak wrogo nastawiony do prawego brzegu.

Tak na marginesie, traci się czas na jałowe dyskusje (temat rzeka...), a przecież oba portale mogłyby połączyć siły i współpracować... Przecież generalnie chodzi tu o odkrywanie faktów dotyczących naszego miasta, czy nie?
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 30 lip 2008, o 14:09

Wrogo nastawiony nie jestem, wolę po prostu inne części miasta, w większym stopniu zabudowane kamienicami.

Sił nie ma co łączyć, bo chyba nie po to prawobrzeże odłączyło się od sediny. A współpraca czasem się zdarza (choćby jedna z ostatnich wycieczek rowerowych). Ogólnie my jesteśmy otwarci, przypomnę zaproszenie do audycji portalu sedina.pl i Polskiego Radia Szczecin - odrzucone.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2008, o 14:11 przez Torney, łącznie zmieniany 1 raz.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
mariner
Posty: 50
Rejestracja: 20 lip 2008, o 08:58
Lokalizacja: Bogislavstraße / Bremer Str. / Mühlenstraße / Hirschberg im Riesengebirge / Greiffenberg / Ratzebuhr

Postautor: mariner » 30 lip 2008, o 14:09

Marta_D. pisze:Dla mnie nie istnieją głupie podziały. Lubię miasto po obu stronach rzeki.
Zgadzam się z Tobą. Te podziały są więcej niż głupie. One są kretyńskie. Ze mną było odwrotnie: wychowałem się na Niebuszewie, w dojrzałość wchodziłem w Zdrojach, a uczyłem się i pracowałem na lewym brzegu Odry. Sentyment odczuwam do obu stron rzeki, dlatego bywam na obu portalach.
Awatar użytkownika
anubiska
Posty: 116
Rejestracja: 10 paź 2007, o 15:52
Lokalizacja: Hökendorf
Kontakt:

Postautor: anubiska » 30 lip 2008, o 14:45

Obie strony są 'właściwe', bo tworzą piękną całość, z bogatą historią i turystycznymi atrakcjami. Każdy jest w jakiś sposób powiązany z obiema częściami, poprzez pracę, szkołę tudzież miejsce na weekendowy odpoczynek, więc nie walczmy ze sobą.
Nie sięgajmy do kolejnych argumentów za którąś ze stron, bo robi się z tego cyrkjak sejmowa komisja. Wracanie do sprawy odłączenia się prawobrzeża od sediny też jest bez sensu (btw. taki podział zakresu terytorialnego prac mógłby przynieść korzyść,ale widać, nie w tej rzeczywistości).
Tak jak napisała Marta_D. oba portale uważają się za poważne media, które chcą robić pożyteczne rzeczy dla naszego miasta, więc jak przystało na dojrzałych ludzi prowadźmy kontruktywny dialog, a nie wyciągajmy stare brudy, bo to świadczy jedynie o ograniczeniu piszącego.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 30 lip 2008, o 15:01

Nie ma żadnego wyciągania brudów - jest tylko przypomnienie, bo nie każdy korzystał z sediny wtedy, kiedy to się działo, i pewnie zastanawia się dlaczego podział na dwa portale w ogóle istnieje. Ograniczenie zatem może istnieje nie w kwestii pisania, tylko rozumienia słowa pisanego.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
anubiska
Posty: 116
Rejestracja: 10 paź 2007, o 15:52
Lokalizacja: Hökendorf
Kontakt:

Postautor: anubiska » 30 lip 2008, o 15:27

Bez powodu secesji by nie było, ale nie ma co szukać winnego.

Określenie o stronach Odry w stosunku do jednego z redaktorów miało wymiar międzypaństwowy (Polska - Niemcy), i tylko w takim przypadku taką nomenklaturę uważam za słuszną. Kto sprowadza to do terytorium miasta ma za przeproszeniem ograniczony horyzont myślenia.

Oba portale cel mają jeden - działanie na rzecz Szczecina, i na tym się skupmy!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości