Betonowiec zafajdany farbą

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
MilaRS
Posty: 261
Rejestracja: 27 maja 2008, o 08:53
Lokalizacja: Klęskowo / Hökendorf
Kontakt:

Postautor: MilaRS » 1 sie 2008, o 16:33

Ralf747 pisze: To, że razem to jest oczywiste bo ta rzeka w nowożytnych czasach na prawdę dzieli to miasto w każdej płaszczyźnie, a już bez sensu są podziały w nie dużej grupie miłośników tego miasta.
Dziękuję Ci za te słowa Ralf!

Ralf747 pisze: Rozprowadzać go np. na stateczkach białej "floty", które przepływają obok Finsterwaldera, a wtedy ludzie widzący go mogliby zakupić taką książeczke i dowiedzieć się od razu co to takiego jest.
:D
...plus wszystkie mariny, ośrodki żeglarskie, punkty informacji turystycznej, Muzeum Morskie, etc.

:D
http://www.prawobrzeze.eu
http://kastamajowe.xt.pl
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 1 sie 2008, o 16:37

Busol pisze:Rycho zaloz nowy watek choc i tak nie wiem juz o co chodzi
Chodzi mi o to, co dalej z betonowcem. Nie wiem gdzie, na którym pod forum taki wątek miałby większy sens (przed/ po - 1945/ renowacje...)? Może niech na razie temat tu pozostanie?
i06
Posty: 15
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:21

Postautor: i06 » 1 sie 2008, o 18:06

Ralf747 pisze:
i06 pisze: A może należałby by zastanowić się, po co to było?
Od iluś tam lat pływam po jeziorze i okolicach, znam paru żeglarzy i każdy z nich wie, co to betonowiec większość była, i koło niego i na nim - i to wszytko, na tym kończyła się wiedza tych ludzi, może dziś zainteresuje ich coś więcej nie tylko, że to "Graff”, bo i taką bajkę słyszałem. Wiedza nikomu nie zaszkodzi, a nam i z prawej i z lewej strony tak samo kochających Szczecin i jego historie może tylko przysporzyć nowych kolegów, koleżanek i przyjaciół.
Pozdrawiam.
Dobre pytanie po co to właściwie było. Pomysł ze spopularyzowaniem tego czym jest "betonowiec" jest fajny ale sposób wykonania już nie koniecznie. Wiedza nikomu nie zaszkodzi ale trzeba ją podawać w jakiś normalny sposób, a nie pisząc po zabytkach (jakie by one nie były). Sądze, że jeżeli ktoś na prawde byłby/jest zainteresowany tym tematem po zobaczeniu tego statku wróciłby do domu i poszukał w jakiś źródłach (chociażby na którymś z portali poświęconych Szczecinowi). Więc nie wydaje mi się, że takie coś może komukolwiek przysporzyć przyjaciół, a raczej ludzi nie przychylnych (zaufanie traci się szybko, a gorzej je odbudować). Szkoda, że straciliśmy jedno z nielicznych miejsc gdzie jeszcze nie dotarł taki akt wandalizmu. Cieszyłbym się bardziej gdybyście oczyścili go całego, a nie tylko miejsce pod napis.
Torney po co będziemy pisać po grocie - chodźmy pod Urząd Celny i tam wypiszmy Hauptzollamt niech ludzie wiedzą co tu było wcześniej.
Mam do Ciebie tylko jedno pytanie Jak często byłeś na nim, ile razy rocznie?
Wydaje mi się, że większość z ludzi, którzy o całej sprawie piszą nawet go nie widziała.
Pływam na niego (jeszcze nie tak dawno betonowa) 20 lat i widziałem jak przez te lata się zmieniał, a napis ok. - wolicie te, które są na burcie od północy?
Kto z "fachowców" tematu wie, jakie?
A może wolicie by było jak z betonowcen (bez nazwy), który poszedł na złom i gruz.
http://my.opera.com/fadlan/blog/

Ludzie, o co wam chodzi o nazwę - czy o podpis portalu, czas na prawdę?
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

nie koniecznie na temat

Postautor: RychO » 1 sie 2008, o 21:21

- Tato, Ruskie wylądowali na Księżycu!
-I co z tego, my tam byliśmy wcześniej
- No tak, ale oni go pomalowali na czerwono
- To znowu przylecą nasi i napiszą "COCA-COLA"....
albo... "tajemniczej powierzchni Księżyca nie wolno malować i reklam tam wypisywać".
I słusznie bo z tym "Cola" zabrzmiało by to nieco dwuznacznie.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 1 sie 2008, o 22:28

i06 pisze:Wydaje mi się, że większość z ludzi, którzy o całej sprawie piszą nawet go nie widziała.
Masz rację, wydaje Ci się. Zapytaj swojego admina, z kim popłynął tam kilka lat temu.
i06 pisze:wolicie te, które są na burcie od północy?
Ależ skąd, tylko nikt z owych "artystów" (vide załącznik) nie wrzucał materiału ze swojej akcji na strony internetowe.

Ralf747 rzucił Wam świetny pomysł z folderem/książką - weźcie się do roboty i pokażcie, że faktycznie chodziło o spopularyzowanie wiedzy o Ulrichu. Może Ty sam, jako "fachowiec", napiszesz? Jeśli będzie to na odpowiednim poziomie, to sami chętnie o publikacji poinformujemy, a okładkę wrzucimy do działu "Polecamy". I wierz mi, że nikomu nie będzie przeszkadzało ani Wasze logo, ani adres strony na takim wydawnictwie.
Załączniki
Prawie_jak_porg.jpg
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 1 sie 2008, o 22:38

Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 1 sie 2008, o 23:33

Torney pisze:Oszpecony betonowiec.
"Film z akcji umieścili na stronie Youtube.com."

Niby wszystko się zgadza, ale jedyny znany mi film, pokazuje betonowca, nie jego pomalowanie. Wandalistyczny napis widać jedynie, w krótkich końcowych sekwencjach:
http://pl.youtube.com/watch?v=FmJxHy965xw
Chyba, że "Gazeta Wyborcza" ma na myśli jakiś inny film?
Chętnie pooglądam, jak dostanę namiar.

Rysiu, tytuł czasopisma jest inny, poprawiam - T.
OK - tu masz 100% racji-R.
Ostatnio zmieniony 2 sie 2008, o 18:56 przez RychO, łącznie zmieniany 1 raz.
i06
Posty: 15
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:21

Postautor: i06 » 2 sie 2008, o 10:01

Torney pisze:
i06 pisze:wolicie te, które są na burcie od północy?
Ależ skąd, tylko nikt z owych "artystów" (vide załącznik) nie wrzucał materiału ze swojej akcji na strony internetowe.
Masz racje - widocznie brakło im farby na logo www.seddina.pl

Robi się to chore zamiast trzymać się i się wspierać to jest "głupia" wojna. Ja mam dość czytania ludzi, którzy myślą tylko o sobie i że tylko oni mają racje. Pozdrawiam i życzę dużo sukcesów w poszerzaniu wiedzy o Historii naszego Polskiego Szczecina!!!
Adawo
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2006, o 15:21

Postautor: Adawo » 2 sie 2008, o 11:20

Pozwolę sobie dorzucić i mój komentarz do tego "wydarzenia".

Otóż uważam to działanie grupy Prawobrzeże za nadzwyczaj udane i pożyteczne. Dlaczego?

Bo tak naprawdę farba to nic strasznego, szybko schodzi, a wcześniej widniały na betonowcu znacznie mniej właściwe napsisy, które jednak nikogo nie oburzały.
Ostateczny efekt akcji też jest znakomity - w końcu ktoś sobie o betonowcu przypomniał. Bo aktem wandalizmu nie jest wymalowane paru liter, a doprowadzenie wraku to takiego stanu w jakim jest obecnie!

Nie mniejszym było zniszczenie wiosną br dwóch kolejnych kadłubów betonowców odkrytych w Świnoujściu. I nie jest prawdą, jak pisze m.in. Wyborcza, że kadłub na Dąbiu i pod Międzyzdrojami (tam to już są żałosne szczątki) to "jedyne w rejonie betonowce". W Rostoku stoi w pełni odrestaurowany betonowiec, z nadbudówkami i urządzeniami przeładunkowymi! My mamy tylko niszczejące, betonowe kadłuby, których dewastacja postępuje i niedługo nic już nie zostanie do uratowania. Może akcja grupy zapaleńców z prawobrzeża zwróci uwagę na to, że tuż pod bokiem Szczecinian niszczeje kolejna, potencjalna atrakcja muzealna.

Bo tych jest już niewiele, bo barbarzyńskim złomowaniu Mamuta i DP-STOCIN-12.

Pewnie gdy powstanie tu Muzeum Morskie nie będzie już czego w nim pokazywać.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 2 sie 2008, o 14:18

i06 pisze:Masz racje - widocznie brakło im farby na logo www.seddina.pl
Link nie działa - co to za strona?
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 2 sie 2008, o 18:47

Torney pisze:Link nie działa - co to za strona?
Bardzo merytoryczna i błyskotliwa odpowiedź.
Na skomentowanie postu Adawo to już zabrakło błysków :wink:
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 2 sie 2008, o 18:58

RychO pisze:Na skomentowanie postu Adawo to już zabrakło błysków :wink:
Chcesz komentowac to nie gadaj tylko komentuj
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 2 sie 2008, o 19:04

Busol pisze:
RychO pisze:Na skomentowanie postu Adawo to już zabrakło błysków :wink:
Chcesz komentowac to nie gadaj tylko komentuj
Uważam, że Adawo pisze na temat, z sensem, konstruktywnie, a nie przyczepia się do literówek, zresztą jedną też popełnił, ale to się prawie każdemu zdarza :wink:
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 2 sie 2008, o 20:01

RychO pisze:Bardzo merytoryczna i błyskotliwa odpowiedź.
Najbardziej mi brakuje merytorycznych postów z Twojej strony, ale nie tracę nadziei. Póki co czekam na realizację tego, co zapowiedziało u siebie prawobrzeże ws. propozycji Ralfa747.

A co do literówek, bądźmy troszeczkę bardziej tak subiektywni - polecam.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 2 sie 2008, o 20:23

Torney pisze:
RychO pisze:Bardzo merytoryczna i błyskotliwa odpowiedź.
Najbardziej mi brakuje merytorycznych postów z Twojej strony, ale nie tracę nadziei. Póki co czekam na realizację tego, co zapowiedziało u siebie prawobrzeże ws. propozycji Ralfa747.

A co do literówek, bądźmy trochę bardziej tak subiektywni - polecam.
Według dotychczasowej sedinowej formuły redakcyjnej, to Ralf747 pierwszy powinien zacząć działać i wyjść z konkretną propozycją, skierowaną do obu stron Odry :wink:
Co do literówek: Może załóż wątek na QP. Chyba że, już tam (lub gdzieś indziej) jest?

Póki się nie umerytorycznę, przestaję pisać w tym wątku.
Tylko proszę, bez komentarzy typu: nareszcie.
To się samo przez się rozumie :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości