Książka życzeń i zażaleń

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Książka życzeń i zażaleń

Postautor: Torney » 10 sie 2008, o 19:47

W tym wątku można przekazywać administracji informacje o wszystkich postach/wątkach z forum sedina.pl, które wymagają jej interwencji. Także wszelkie sugestie dotyczące zachowania użytkowników, ich sygnaturek, awatarów etc. Oczekujemy również pomysłów dotyczących ogólnego funkcjonowania forum.

Oczywiście (niemal) wszyscy lubimy dygresje i off-topiki, ale starajmy się ich nie nadużywać, zwłaszcza w wątkach, w których prowadzona jest ożywiona dyskusja, a wpisy nie na temat wyłącznie przeszkadzają.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 12 sie 2008, o 19:54

Na niektórych sedinowych forach niezalogowani widzą obrazki w załącznikach, na innych nie. Proponuję to ujednolicić. Jestem za opcją, aby niezalogowani widzieli wszystkie. Oczywiście poza niewidocznym dla nich QP.
Wyobraźmy sobie sytuację, że ktoś (być może będzie kiedyś jednym z filarów portalu), wchodzi na zagadkę... Dochodzi do wniosku, że to jakaś "kupa wariatów" i rezygnuje z dalszych odwiedzin. Skąd ma wiedzieć, że aby widział o co chodzi, ma się zarejestrować i zalogować?
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 12 sie 2008, o 19:58

RychO pisze:Skąd ma wiedzieć, że aby widział o co chodzi, ma się zarejestrować i zalogować?
Tak jest na wielu forach.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 12 sie 2008, o 20:09

Bartosz pisze:
RychO pisze:Skąd ma wiedzieć, że aby widział o co chodzi, ma się zarejestrować i zalogować?
Tak jest na wielu forach.
Dobrze, ale czy chodzi o przyciąganie wszystkich potencjalnych miłośników starego Szczecina, czy tylko wytrawnych znawców wielu for.
Jak zobaczy o co chodzi i będzie chciał zabrać głos - to się chętniej zarejestruje i zaloguje.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 12 sie 2008, o 20:22

RychO pisze:Wyobraźmy sobie sytuację, że ktoś (być może będzie kiedyś jednym z filarów portalu), wchodzi na zagadkę... Dochodzi do wniosku, że to jakaś "kupa wariatów" i rezygnuje z dalszych odwiedzin.
Jeśli ktoś dochodzi do takiego wniosku, nigdy nie będzie filarem portalu, nawet jeśli nagle zobaczy obrazki.

Jeśli mnie pamięć nie myli, to w grudniu 2007 r. Rysiu już taki pomysł rzucał. Bronx zwrócił wtedy uwagę na kwestię transferów generowanych przez stronę, ale ja się nie znam. Tak naprawdę dla mnie to obojętne, pytanie co na to keson ;).

PS wielu forów
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 12 sie 2008, o 21:09

To może jeszcze jedno pytanie do Kesona:

z listy użytkowników - Emilia:
Dołączył: Lip-24-2008
Postów: 16777215
[100% z całości / 883011.32 postów dziennie]
Znajdź wszystkie posty Emilia

:?: :shock: :roll:
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 12 sie 2008, o 22:34

O to chyba bedzie moj ulubiony wątek :)
RychO pisze:To może jeszcze jedno pytanie do Kesona:

z listy użytkowników - Emilia:
Dołączył: Lip-24-2008
Postów: 16777215
[100% z całości / 883011.32 postów dziennie]
Znajdź wszystkie posty Emilia

:?: :shock: :roll:
Gdzie ? Sprawdź
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Tasza
Posty: 346
Rejestracja: 7 lut 2007, o 22:18
Lokalizacja: Stettin-Grabow

Postautor: Tasza » 13 sie 2008, o 09:05

RychO pisze:Wyobraźmy sobie sytuację, że ktoś [...] wchodzi na zagadkę... Dochodzi do wniosku, że to jakaś "kupa wariatów" i rezygnuje z dalszych odwiedzin. Skąd ma wiedzieć, że aby widział o co chodzi, ma się zarejestrować i zalogować?
Tak właśnie było ze mną. Ponieważ nie jestem wytwornym znawcą wielu for (to nie jest błędna odmiana) rok minął zanim zdecydowałam się na rejestrację.
Podtrzymuję zatem wniosek Rycha o ujednolicenie dostępności obrazków na forum.
:)

Kontynuacja wątku deklinacyjnego.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 16 sie 2008, o 18:40

Tasza pisze:
RychO pisze:Wyobraźmy sobie sytuację, że ktoś [...] wchodzi na zagadkę... Dochodzi do wniosku, że to jakaś "kupa wariatów" i rezygnuje z dalszych odwiedzin. Skąd ma wiedzieć, że aby widział o co chodzi, ma się zarejestrować i zalogować?
Tak właśnie było ze mną. Ponieważ nie jestem wytwornym znawcą wielu for (to nie jest błędna odmiana) rok minął zanim zdecydowałam się na rejestrację.
Podtrzymuję zatem wniosek Rycha o ujednolicenie dostępności obrazków na forum.
:)
Naczalstwo portalu i inni światli użytkownicy, takie wnioski mają gdzieś....
Proponuję: Posty mogą pisać tylko experci itp. Bo jak taki jeden z drugim "nieredakcyjny" coś walnie, psuje dobre samopoczucie elitarnym, no i w ogóle obciach & poruta.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 16 sie 2008, o 19:32

"Naczalstwo i światli" nie są administratorami technicznymi. Poproś kesona, może się zgodzi.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Postautor: hehenio » 16 sie 2008, o 19:50

Marzy mi się takie cóś: Licznik rozwiązanych zagadek.
Jak ktoś rozwiąże to zagadkodawca klika na jakiś Wieheisster i zagadkorozwiązcy nalicza się punkt w liczniku rozwiązanych zagadek, takim jak licznik postów. Lajty po pół punkta a hardkory po dwa.
A raz do roku na wielkiej gali: Gloryja, Pracht i Himmelglac, Rączka-klapa-buźka-goździk i wogóle ...
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 16 sie 2008, o 20:52

JA najmocniej przepraszam ale to sa chyba propozycje czy cos przeoczylem ?
Z postawy rycha wnioskuje ze jak czegos nie zrrobie co rycho proponuj to jestem fe...

takie rozwiązanie miało swoje uzasadnienie. czy jest wazne jeszcze dzis tego nie wiem ale jak mi sie cos kaze to sie wtedy zamykam w sobie a (pro)pozycja trafia na koniec listy...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 16 sie 2008, o 21:16

Wątek nieco przewietrzyłem.

Do wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem Rycha: w tym temacie zgłaszamy swoje prośby/sugestie/propozycje/skargi etc. Reaguje na nie administracja (Busol/keson/Torney) - każdy z nas zna swoje uprawnienia/zadania/obowiązki, więc jeśli uznamy, że wniosek jest słuszny, zostanie uwzględniony. Posty, które nie wnoszą nic do tematu, będą usuwane.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 17 sie 2008, o 16:07

Torney pisze:Wątek nieco przewietrzyłem.

Do wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem Rycha: w tym temacie zgłaszamy swoje prośby/sugestie/propozycje/skargi etc. Reaguje na nie administracja (Busol/keson/Torney) - każdy z nas zna swoje uprawnienia/zadania/obowiązki, więc jeśli uznamy, że wniosek jest słuszny, zostanie uwzględniony. Posty, które nie wnoszą nic do tematu, będą usuwane.
Dotychczas było:
http://sedina.pl/modules.php?op=modload ... =0&thold=0
O Administracji ani słowa...
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 17 sie 2008, o 16:14

Zobacz sobie "Staff", po lewej stronie pod rubryką "Kto jest on-line", i przestań w końcu marudzić, bo nikt nie wie o co Ci chodzi.
Erich-Falkenwaldergesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości