Filipinki

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 29 lip 2008, o 15:10

http://zen11.wrzuta.pl/audio/9ijFJgSq9F ... czarny_kot
- Fajne, ale czy to na pewno Nasze Filipinki?
Chyba tylko któraś z Nich może powiedzieć: tak/nie 8)
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 29 lip 2008, o 22:44

RychO pisze:http://zen11.wrzuta.pl/audio/9ijFJgSq9F ... czarny_kot
- Fajne, ale czy to na pewno Nasze Filipinki?
Chyba tylko któraś z Nich może powiedzieć: tak/nie 8)
hmmm... wrzucaczowi pomerdały się pewnie Nasze Filipinki z Alibabkami... ale szczecinianki zaistniały pierwsze :)
A to na 99,9% Filipinki:
http://zen11.wrzuta.pl/audio/gDr5vv842N ... byc_milosc
---------
Fajnie jest cytować samego siebie
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

Filipinki

Postautor: KlemensII » 30 lip 2008, o 10:24

Wracając do Filipinek, to w roku 72 podjęto próbę reaktywowania zespołu pod nazwą "Filipinki -72". Wystąpiły one m in. w ogólnopolskim programie Wowo Bielickiego realizowanym na Wałach Chrobrego . Występował wtedy znany zespół "Dwa plus jeden", Jerzy Połomski oraz popularni wtedy aktorzy Józef Nowak i Maciej Damięcki.Całość przedsięwzięcia ,niestety , przykryła tragedia związana z rozerwaniem się lufy armatniej na Zamku.
Podobnym do Filipinek zespołem były "Hajduczki" związane z klubem Pocztylion /lata 70-te/. Jednak ich popularność nie wyszła poza Szczecin. Jedną z członkiń zespołu widywałem w latach 90-tych, gdy szła do pracy o na godz 6.00. Co wskazuje, że nie zrobiła kariery estradowej.
KlemensII
Awatar użytkownika
Zibsky
Posty: 2684
Rejestracja: 14 sty 2005, o 01:26

Re: Filipinki

Postautor: Zibsky » 30 lip 2008, o 13:16

KlemensII pisze:Podobnym do Filipinek zespołem były "Hajduczki" związane z klubem Pocztylion /lata 70-te/. Jednak ich popularność nie wyszła poza Szczecin. Jedną z członkiń zespołu widywałem w latach 90-tych, gdy szła do pracy o na godz 6.00. Co wskazuje, że nie zrobiła kariery estradowej.
KlemensII
Laureaci XI KFPP Opole 1973

INTERPRETACJE:

Równorzędne nagrody główne: Renata Kretówna, grupa Boom, Paweł Birula z grupą "Va Banque", zespoły: "Brylantowe Spinki" i "Hajduczki"
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Re: Filipinki

Postautor: RychO » 1 sie 2008, o 17:20

KlemensII pisze:Wracając do Filipinek, to w roku 72 podjęto próbę reaktywowania zespołu pod nazwą "Filipinki -72"....
"Kierownikami muzycznymi grupy byli w latach 1970-1972 Mateusz Święcicki i Janusz Kępski."
I nie pomogli tacy fachowcy...

"Większość piosenek dla zespołu napisali J. Janikowski (muzyka) - założyciel- i Włodzimierz Patuszyński (teksty)".
Związane z naszym miastem, były świeże, odkrywcze i znane.
Wniosek: Czasem lepiej postawić na szczecińskość, niż iść za modą byle jaką.
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 23 sie 2008, o 14:12

Witam, dzisiaj z dzieciakami przeglądaliśmy YouTube - ktoś zrobił coś takiego. Ewidentene połączenie Filipinek i Sediny. Jakby na zamówienie:

http://pl.youtube.com/watch?v=h8tVgAPQ5Cg

Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 23 sie 2008, o 15:51

RafałZahorski pisze:Witam, dzisiaj z dzieciakami przeglądaliśmy YouTube - ktoś zrobił coś takiego. Ewidentene połączenie Filipinek i Sediny. Jakby na zamówienie:

http://pl.youtube.com/watch?v=h8tVgAPQ5Cg

Pozdrowienia Zahuś
Już to znamy:
viewtopic.php?t=9797
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 23 sie 2008, o 16:29

http://pl.youtube.com/watch?v=RXBMs35yT ... re=related
- `Filipinki & Bez Atu
Piosenka wykonana na VII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu-rok 1969... w koncercie "Mikrofon i Ekran" '
Bez Atu - to też ekipa z naszego miasta:)
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 23 sie 2008, o 22:53

Też już dzisiaj słuchaliśmy tej piosenki. 1969 rok to dobry rocznik - wtedy to po raz pierwszy spojrzałem na świat :D a było to we wrześniu. Bardzo fajnie patrzy się na takie materiały mając na uwadze fakt, że człowiek wtedy "walił" w pieluchę.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 25 sie 2008, o 18:39

RychO pisze:http://zen11.wrzuta.pl/audio/9ijFJgSq9F ... czarny_kot
- Fajne, ale czy to na pewno Nasze Filipinki?
Chyba tylko któraś z Nich może powiedzieć: tak/nie 8)
A może i Filipinki? Ktokolwiek wie... ... może Zahuś?
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 25 sie 2008, o 21:03

Drogi RychO,

Po kilkukrotnym przesłuchaniu tej piosenki na 100% to nie Filipinki. Takiego utworu nie było w ich repertuarze. Jeśli wsłuchasz się w wokal tej piosenki to generalnie nawet przy tak drewnianym uchu jak moje nie przypomina on wokalu z jakiejkolwiek piosenki Filipinek. Utwór jest wg. mnie nagraniem niewątpliwie z I połowy lat 70-tych - mówię tu o specyficznej instrumentalice i muzyce. Wtedy już przecież Zespół n ie istniał. Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 25 sie 2008, o 21:15

RafałZahorski pisze:Drogi RychO,

Po kilkukrotnym przesłuchaniu tej piosenki na 100% to nie Filipinki. Takiego utworu nie było w ich repertuarze. Jeśli wsłuchasz się w wokal tej piosenki to generalnie nawet przy tak drewnianym uchu jak moje nie przypomina on wokalu z jakiejkolwiek piosenki Filipinek. Utwór jest wg. mnie nagraniem niewątpliwie z I połowy lat 70-tych - mówię tu o specyficznej instrumentalice i muzyce. Wtedy już przecież Zespół n ie istniał. Pozdrowienia Zahuś
Chyba masz rację. Chociaż to mogą być lata 1968.. - .... Dziękuję za za "pochylenie się" nad tym tematem. Pozdrowienia - RychO
maciej1301
Posty: 32
Rejestracja: 20 mar 2008, o 16:53

Jeszcze o "Filipinkach"

Postautor: maciej1301 » 17 lis 2008, o 20:21

Czy oglądaliście polski serial z lat 70-tych pt,"Podróż za jeden uśmiech"? Na pewno tak. Otóż zapewne zauważyliście, że na początku każdego odcinka żeński chór śpiewa, a właściwie nie śpiewa, tylko jeżeli mogę tak to określić "wokalizuje" fajną melodię. Taka bardzo sympatyczna melodia. Aktualnie można ją usłyszeć w reklamie jednej z rozpuszczalnych kaw zbożowych. Ten chór to wypisz-wymaluj nasze "Filipinki". Te same, absolutnie te same głosy.Zastanawiam się, czy to nie są faktycznie "Filipinki". Wiadomo, że na początku lat 70-tych starano się o reaktywację tego zespołu. Nic, niestety z tego nie wyszło, ale może właśnie realizatorzy filmu zaangażowali ten zespół do wykonania tej wokalizy? Czy ktoś coś wie na ten temat? Pozdrawiam z Centralnej Polski (łódzkie). :lol:
maciej1301
Posty: 32
Rejestracja: 20 mar 2008, o 16:53

dot tematu Jeszcze o "Filipinkach"

Postautor: maciej1301 » 29 lis 2008, o 20:49

I co? Nikt nic nie wie na ten temat? Liczyłem mocno, że Zahuś się odezwie. Wszak to zięć jednej z nich! Zawiodłem się na Was, kochani! Wierzyłem, że ktoś coś jednak wie na ten temat... :(
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: dot tematu Jeszcze o "Filipinkach"

Postautor: Busol » 30 lis 2008, o 12:19

maciej1301 pisze:I co? Nikt nic nie wie na ten temat? Liczyłem mocno, że Zahuś się odezwie. Wszak to zięć jednej z nich! Zawiodłem się na Was, kochani! Wierzyłem, że ktoś coś jednak wie na ten temat... :(
Wiesz co ? Zawiodłem sie na was userzy... Ze nikt nie pomoze tylko narzeka... I co ? Nikt nie pomoze...
Ostatnio zmieniony 30 lis 2008, o 20:04 przez Busol, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 34 gości

cron