Kalendarz MM

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 24 gru 2008, o 14:36

Buehehehehe
Słyszałem, że jakiś nieudacznik tak bardzo chciał się ogrzać w sławie i mistrzostwie Ajera, że popchnięty zazdrością jakąś wewnętrzną chyba, czy jakimiś kompleksami - chyba w „Moim Mieście” opublikował własne nieudolne dziełko.
Nie ma jak wciórność!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 24 gru 2008, o 15:14

Bachinstitut pisze:Buehehehehe
Słyszałem, że jakiś nieudacznik tak bardzo chciał się ogrzać w sławie i mistrzostwie Ajera, że popchnięty zazdrością jakąś wewnętrzną chyba, czy jakimiś kompleksami - chyba w „Moim Mieście” opublikował własne nieudolne dziełko.
Nie ma jak wciórność!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Na stronie jest artykuł o tym kalendarzu. "Zamieszany" w to jest niejaki M.Ł. :wink:
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 24 gru 2008, o 16:09

Piotrek pisze:Na stronie jest artykuł o tym kalendarzu. "Zamieszany" w to jest niejaki M.Ł. :wink:
Ups… :oops:
Zatem cofam, co napisałem.
Niejaki M. Ł jest udacznik
Dziełko jest udolne.
To Ajer okazał się bezecnym naśladowcą.

Teraz jest lepiej. :wink:
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
airkozak
Posty: 316
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 01:56

Postautor: airkozak » 24 gru 2008, o 17:08

Zrobienie zdjecia na bazie ujecia przedwojennego wymaga znajomosci historii i opanowania aparatu foto. Zrobienie czegoś takiego z prusacką precyzją i ożywienie tego w formie animacji wymaga dużej cierpliwości i wielu godzin pracy. Jestem przekonany, że raczej nikt tu nikogo nie naśladuje chociaż nie widziałem tego kalendarza.
A tak poza tym, jeżeli ktoś chce uatrakcyjnić gazetę bazując na naszym przedsiwzięciu oznacza to, że strzeliliśmy w dziesiąteczkę z pomyslem :) Jest to znak, że brakowało czegoś takiego. Chciałbym w przyszłości dodać do takiego albumu płytkę z przemianami w formie animacji. Mam nadzieję, że to się uda.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 24 gru 2008, o 17:31

airkozak pisze: A tak poza tym, jeżeli ktoś chce uatrakcyjnić gazetę bazując na naszym przedsiwzięciu oznacza to, że strzeliliśmy w dziesiąteczkę z pomyslem :)
Przepraszam, nie orientuję się, ile może kosztować paralotnia i aparat foto?
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
DJ
Posty: 299
Rejestracja: 18 paź 2004, o 00:05

Postautor: DJ » 24 gru 2008, o 19:47

Bachinstitut pisze:
Piotrek pisze:Na stronie jest artykuł o tym kalendarzu. "Zamieszany" w to jest niejaki M.Ł. :wink:
Ups… :oops:
Zatem cofam, co napisałem.
Niejaki M. Ł jest udacznik
Dziełko jest udolne.
To Ajer okazał się bezecnym naśladowcą.

Teraz jest lepiej. :wink:
Ten pomysł wyszedł z MM, ja jedynie użyczyłem zdjęć. Mój udział był tam raczej niewielki :) Zresztą nikt nie zamierzał robić konkurencji czy naśladować...

Album AirKozaka o przemianach jest niezły, już go sobie nabyłem i gratuluję. Wiem ile się trzeba natrudzić żeby zrobić takie zdjęcia, już nie mówiąc o poprzedniej analizie punktów zaczepienia. A przy okazji życzę wesołych świąt dla wszystkich :)
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 24 gru 2008, o 21:52

Całkiem sprytnieś się, DJ wykręcił. :wink: „Ja jedynie użyczyłem zdjęć, nikt nie zamierzał naśladować...”
Nie to, że bym Cię tam śmiał pouczać, ale tak sobie myślę, że gdybyś Ty, drogi DJ, był całkiem w porządku (w końcu sam wydajesz książki i jest to w stanie zrozumieć) mógłbyś zawsze postąpić tak: „Mój kolega z portalu ma swoje pięć minut, więc ja nie użyczę zdjęć do projektu, który ewidentnie jest kopią, naśladownictwem pomysłu kolegi z portalu i w dodatku wychodzi w tym samym czasie, kiedy w sprzedaży ukazała się jego książka.”
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 24 gru 2008, o 21:58

Są Święta - zamiast się kłócić - wyluzujmy się:
http://s1.dancingsantacard.com/default. ... ta=1581211
:lol:
Awatar użytkownika
DJ
Posty: 299
Rejestracja: 18 paź 2004, o 00:05

Postautor: DJ » 25 gru 2008, o 09:54

Bachinstitut pisze:Całkiem sprytnieś się, DJ wykręcił. :wink: „Ja jedynie użyczyłem zdjęć, nikt nie zamierzał naśladować...”
Nie to, że bym Cię tam śmiał pouczać, ale tak sobie myślę, że gdybyś Ty, drogi DJ, był całkiem w porządku (w końcu sam wydajesz książki i jest to w stanie zrozumieć) mógłbyś zawsze postąpić tak: „Mój kolega z portalu ma swoje pięć minut, więc ja nie użyczę zdjęć do projektu, który ewidentnie jest kopią, naśladownictwem pomysłu kolegi z portalu i w dodatku wychodzi w tym samym czasie, kiedy w sprzedaży ukazała się jego książka.”
Bachu nawet nie mam za bardzo chęci ci tego tłumaczyć.... Ale kilka rzeczy jest istotnych:

MM wpadło na ten pomysł parę miesięcy temu, 12 starych fotek starego Szczecina gazeta jest w stanie załatwić od każdego. A poza tym nie można porównywać gazetowego kalendarza z albumem. To jak zagrożenie dla Ferrari ze strony nowego Punto....

Rozumiem, że miałeś swój udział w albumie i starasz się go promować. Ale wydaje mi się, że album sam się obroni a twoje działania są niepotrzebne. Proponuję zakończyć ten temat.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 25 gru 2008, o 10:14

Mylisz się, nie miałbym zamiaru, żeby akurat ten album promować na siłę. :lol: Ale nie tylko tego nie zrozumiałeś.
Z pewnością Moja Miasto mogło już jakieś 38964592648465365456503875 miesięcy temu oczywiście zupełnie niechcący też wpaść na pomysł wydania jakiegoś cyklu o ulicach Starego Miasta. W razie czego dobre ściągawki masz już na portalu, tak że lansowanie się będzie tym razem prostsze. :wink:
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 25 gru 2008, o 21:06

Bachu czasem wydaje mi się, że Twoja upierdliwość Cie przerasta.
Wszystko na zasadzie "nie bo nie, ja wiem lepiej i klękajcie narody"
Swego czasy była stronka
http://republika.pl/stt_szn/
niestety już znikła w czeluściach...
Można jeszcze kilka fotek podejrzeć tu
Wydanych było już kilka serii pocztówek z tego typu pomysłem.
Ty jednak dręczysz i umęczasz.
AirKozak od samego początku robił przepyszne przemiany i dlatego zastanawiam się czy za szybko mi się album nie zużyje. Wszystkim go pokazuje.
Marek tylko wg mnie powiększył grono potencjalnych posiadaczy albumu i chwała mu za to.
Jeżeli można cokolwiek zrobić w materii miasta to czemu nie?
W żaden sposób nie można dopatrywać się tu jakiegokolwiek plagiatu.
To jest chore...
Załączniki
Nowy.jpg
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 25 gru 2008, o 21:21

Tu jest tylko wskazana subtelna różnica, jaką jest osobliwa zbieżność kalendarzyka i książki Ajera. A nie od razu tam wielkie oskarżenie o plagiat czy podkradanie pomysłu. Chyba coś Ci się tu przestawiło. Normalnie się aż tego Twojego Dzwonu Zygmunta obrony Ucieśnionych prawie przestraszyłem i aż upierdliwie przyklęknąłem.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 25 gru 2008, o 22:15

Exadum pisze:http://republika.pl/stt_szn/
niestety już znikła w czeluściach...
http://stt_szn_02.republika.pl/ :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 26 gru 2008, o 19:41

Oficjalnie zgłaszam sprzeciw przeciw działaniu niejakiego Arkadiusza B., administratora niniejszego portalu, podjętego po spotkaniu w Fuga Pub 4 lata temu. Ośmielam się stwierdzić iż "zapożyczył" ode mnie pomysł na portal, który docelowo miał stać się vademecum wiedzy o starym Szczecinie, jako iż moja strona "Szczecin Under The Ground" miała czymś takim zostać, a zaistniała w sieci 2 lata przed sedina.pl.

Bachu, powiem wprost - ludzie związani od lat z historią Szczecina coraz rzadziej zaglądają na sedinę. Między innymi z powodów jakie widać na załączonym obrazku. Ja także rzadko tu bywam i też nie wiedziałem, że Airkozak przygotowuje album z przemianami. Gdybym to ja użyczył MM swoich pocztówek to chyba bym dostał wezwanie do prokuratury z Twojego powództwa, w końcu przy Marku jestem pikuś. Moim zdaniem trochę przesadzasz.

Ale co ja mogę, przecież mam dopiero 311 postów na liczniku...
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 26 gru 2008, o 20:24

Mnie to Bachu zawsze sam wyfiluje na urodzinach bo chce mi dać w tytę :-)
Z Torneyem zresztą

A pisząc w temacie to nie ma co się kłócić. Nakład albumu jest na tyle mały, że i tak się rozejdzie. Najważniejsza jest promocja miasta. Faktem jest, że nie każdego stać na ładny album Airkozaka. A gazetę każdy kupić może.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości