Kalendarz MM

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 27 gru 2008, o 00:51

Gambit pisze:powiem wprost - ludzie związani od lat z historią Szczecina coraz rzadziej zaglądają na sedinę.
Powiedz wprost kto i dlaczego, to interesujące.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 27 gru 2008, o 10:07

Lazi pisze:Faktem jest, że nie każdego stać na ładny album Airkozaka. A gazetę każdy kupić może.
Akurat ta gazeta jest darmowa i jest rozdawana na ulicach Szczecina.
A album jest: drogi, w miarę drogi, tani* dlatego, że ma właśnie mały nakład.

* niepotrzebne skreślić
Ostatnio zmieniony 27 gru 2008, o 16:32 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gonia
Expert
Posty: 623
Rejestracja: 17 sty 2006, o 14:13
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Gonia » 27 gru 2008, o 10:45

Zgadzam się Bachem i myślę sobie, że nie ja jedna.
I nie chodzi tu tak naprawdę o gazetę MM, która nie potrafi być oryginalna? I zabrakło im pomysłu na temat do kalendarza. Doskonale rozumiem o co chodzi, różnica tylko w tym, że Bachu jako jedyny miał odwagę to głośno powiedzieć.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 27 gru 2008, o 11:41

Gonia pisze:Zgadzam się Bachem i myślę sobie, że nie ja jedna.
I nie chodzi tu tak naprawdę o gazetę MM, która nie potrafi być oryginalna? I zabrakło im pomysłu na temat do kalendarza. Doskonale rozumiem o co chodzi, różnica tylko w tym, że Bachu jako jedyny miał odwagę to głośno powiedzieć.
Ależ oooooczywiście ubliżając wszystkim. Nazywając Marka nieudacznikiem. 8)
Wiesz gdzie mam taką prawdę? I myślę, że nie ja jedna.... :evil:
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 27 gru 2008, o 12:06

Torney pisze:
Gambit pisze:powiem wprost - ludzie związani od lat z historią Szczecina coraz rzadziej zaglądają na sedinę.
Powiedz wprost kto i dlaczego, to interesujące.
Gonia pisze:że Bachu jako jedyny miał odwagę to głośno powiedzieć.
To skoro do odważnych świat należy to ja też głośno powiem...

Ponieważ według tychże powstało tu Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, klika, "elyta" traktująca ludzi z góry. Protekcjonalizm zamiast rozmowy.

I tyle.

Torney pewnie znów się spyta o to kim są ci "niektórzy". Niestety nie będę tutaj sypał nickami. Może kiedyś przy jakimś piwku porozmawiamy.
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
gzako
Posty: 25
Rejestracja: 4 cze 2008, o 22:23

Postautor: gzako » 27 gru 2008, o 12:28

Jeśli mogę to swoje trzy grosiki dorzucę. Jakiś czas temu całkiem przypadkowo na blogu miłośniczki starego szczecina przeczytałem taki zapis pod zdjęciami:
"...Za jakiś czas odwarze sie przedstawić mój projekt "OTWARTE MUZEUM" które juz próbowałam ożywić niesety 4 władza w postaci " MM" uznała że nie jest to materiał do publikacji. ( mam to gdzieś ) Może będe próbować dalej bo uważam ze nie jest to zły pomysł. Poszukamy innych chętnych ;) Narazie wystarczy mój blog ;) Oto kilka fotografi starego szczecin ( miejsca ktore znacie tylko wystarczy im sie przyjrzeć )" .
Pisownia oryginalna.
Ten wpis był pod jej tzw. przemianami z dnia 18 marzec 2008.
Według mnie to że akurat teraz wypłyną „pomysł” w MM to nie przypadek ale celowe działanie. A czy to dobrze dla Ajerka czy też nie to inna inszość .
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 27 gru 2008, o 13:03

gzako pisze:Ten wpis był pod jej tzw. przemianami z dnia 18 marzec 2008.
Mozesz linki rzucic ?
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 27 gru 2008, o 13:45

Busol pisze:Mozesz linki rzucic ?
http://clonic.blox.pl/2008/03/Stary-Szczecin.html
Iwonka pisze:Ależ oooooczywiście ubliżając wszystkim. Nazywając Marka nieudacznikiem.
Gwoli wyjaśnienia: to nie Marek został nazwany nieudacznikiem, tylko fotograf z MM, który robił zdjęcia współczesne do kalendarza, tak jak airkozak na potrzeby portalu i później książki. Resztę proszę załatwić między sobą przez PW, GG czy e-mail.

Inna sprawa, że temat książki z przemianami pojawił się przy pierwszej części "Z archiwum Sz." - wszak Rebis przymierzał się do jej wydania - i wiedzieli o tym wszyscy blisko związani z portalem, lub chociaż obecni na kolejnych spotkaniach, na których wspominał o tym Arek, czy później Szymon. No ale MM "wpadło" na pomysł kilka miesięcy temu...
Gambit pisze:Ponieważ według tychże powstało tu Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, klika, "elyta" traktująca ludzi z góry. Protekcjonalizm zamiast rozmowy.
Tak, sediną rządzi układ, a Bachu musi odejść. Podobne sformułowania czytałem dziesiątki razy, najczęściej były to słowa ludzi, którzy "związani od lat z historią" wpadali na portal, przymierzali się do roli ekspertów, a tu okazywało się, że przy ludziach pokroju BI, Bartosza, Schulza czy Goni mogą sobie najwyżej postrzelać w lajtach (oczywiście bez urazy dla mniej zaawansowanych użytkowników). Najsilniejsi nie poddali się, i choć zaczynali od prostych zagadek, teraz biorą udział w kształtowaniu portalu, mają nowe pomysły i je realizują, a nie oczekują realizacji od wspomnianego układu. Owszem, ludzie przychodzą i odchodzą, jak na każdym portalu, ale sedina.pl działa, w odróżnieniu od kilku innych, ciekawych inicjatyw, że wspomnę tylko FdS. Może Busol czy ja nie jesteśmy idealni, ale jakoś wszystko ciągniemy już piąty rok.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 27 gru 2008, o 15:00

Torney pisze:
Busol pisze:Mozesz linki rzucic ?
http://clonic.blox.pl/2008/03/Stary-Szczecin.html
Iwonka pisze:Ależ oooooczywiście ubliżając wszystkim. Nazywając Marka nieudacznikiem.
Gwoli wyjaśnienia: to nie Marek został nazwany nieudacznikiem, tylko fotograf z MM, który robił zdjęcia współczesne do kalendarza
Tajes, tylko fotograf. 8)
Szkoda, że nie reagujesz, gdy userom się obrywa.
Bachinstitut nie potrzebuje adwokata....sam sobie doskonale radzi.
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 27 gru 2008, o 15:10

Iwonka pisze:Tajes, tylko fotograf.
"Słyszałem, że jakiś nieudacznik tak bardzo chciał się ogrzać w sławie i mistrzostwie Ajera, że popchnięty zazdrością jakąś wewnętrzną chyba, czy jakimiś kompleksami - chyba w Moim Mieście opublikował własne nieudolne dziełko" - tu nie ma mowy o Marku, który udostępnił zdjęcia (sam pisał, że jego wkład jest niewielki), tylko o osobie publikującej własne zdjęcia współczesne, takie jak airkozak w swoim albumie.
Iwonka pisze:Szkoda, że nie reagujesz, gdy userom się obrywa.
Zareagowałem, gdyż Bachowi oberwało się, że "ubliża wszystkim", co nie jest prawdą. Część postów została usunięta.
Iwonka pisze:Bachinstitut nie potrzebuje adwokata....sam sobie doskonale radzi.
Zupełnie jak DJ.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
airkozak
Posty: 316
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 01:56

Postautor: airkozak » 27 gru 2008, o 15:39

Moi drodzy. Dyskusja ta byłaby jałowa, gdyby nie fakt, że bardzo ładnie pielęgnuje nasze narodowe przywary. Zupełnie obiektywnie patrząc, motyw z kalendarzem MM jest słabiutki a w przypadki za bardzo nie wierzę. Oczywistym jest, że marketing z moralnością mają wspólne jedynie pierwsze literki. Nie będę oceniał tego, że Marek w tym uczestniczył, to właściwie jego sprawa a ja jestem całkowicie ponad to. Mogę wszystkim jedynie życzyć w nadchodzącym 2009 roku samych takich błahych, pardon poważnych problemów jak ten.
Pozdrawiam serdecznie :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

cron