Przeciw Sedinie

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
marta26
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2009, o 21:48

Przeciw Sedinie

Postautor: marta26 » 22 sty 2009, o 22:53

NAwet nie wiedzialam jak zatytulowac posta.

od wielu lat interesuje mnie szczecin "dawny" i ten zupelnie niedawny czyli niemiecki.

zakladajac ten watek chce wyrazic obuzenie i szok jaki wywolaly wasze wypowiedzi m.in na temat Sediny!!!

bardzo lubie te kilkudziesiecioletnie napisy na murach, jakie sie zachowaly, rowniez odwiedzilam tunele odrzanskie i wiekszosc bunkrow ktore za kazdym razem powoduja przyjemny naplyw adrenaliny, uwielbiam Wały w tej formie w jakiej sa i kamienice. 23 lata mieszkalam w Dąbiu i jak sami sie domyslacie nie sposob nie interesowac sie historia II WŚ. chodzilam po lasach nie tylko na grzyby choc i te czasami sie znajdowalo.Wiec jak mozna sie zorientowac nie palam szczegolnie nienawiscia do meijsc ani obecnego stanu architektonicznego jaki sie ostal po okupancie. ALE LUDZIE!!!!!!!!!!

Jak mozecie publicznie pisac ze sedina jest nasza jak mozecie odbudowywac niemieckie pomniki. jak by ktos nie zauwazyl na tym portalu Niemcy nie byli naszymi przyjaciolmi jak rowniez nie zbudowali tego miasta!!!!!!!!!! na niemcach sie swiat nie konczy!!!! jesli juz jestescie milosnikami pozostalosci po IIWŚ w naszym miescie zbierajcie na renowacje budynkow zrobcie cos co sie miastu przyda.


czy ktos z was pomyslal o tym ze ludzie chodzacy na obchody wydarzen 1945 roku dot. miasta moga sobie tego nie zyczyc....???

jest niewiarygodnym to ze mlodzi ludzie nie maja na wzgledzie tego ze to co robicie jest sprzeczne z tym co mialy na cellu dzialania WP podczas IIWŚ nie potrafie tego zrozumiec i podkreslam ze nie jestem za zniszczeniem miasta:D czy kraju bo cos jest zbudowane przez okupanta czy jest z okresu o ktorym mowa ale dalczego wy to O D B U D O W U J C I E ???????????????????? moze postawmy pomniki stalina hitlera wilhelmow???? dlaczego nie?

bronicie tej sediny pazurami....dlaczego? co ona wam da...jesli stanie a mam nadzieje ze uda nam sie znalezc prawna droge by uniemozliwic podobne dzialania jak rowniez to.

postawienie marnego odlewu pomnika w CH bylo ponizej krytyki....wrzucanie pieniedzy do puszki to blaganie o pomoc.....ludzie nie sa uswiadomieni...tlum jest obojetny i przylozy reke do wszstkiego co mu sie ladnie poda. "stary szczecin"....nie nasz szczecin. niestety, mogli budowac najpiekniejsze pomniki....dlaczego nie wybrac jakiegos ladnego popiersia Adiego ? gdyby byl legalny zrobiibyscie to?
to tez tamten szczecin. to przeciez honorowy obywatel

pisze to oczywiscie do osob bedacych goraco ZA sedina.

piszecie o nacjonalizmie o nienawisci i pogromach i wojnach....wlasnie to chcecie postawic. przeczycie sami sobie a jesli jestescie proniemieccy a czesc z was pewnie smiga z wykrywaczami a czesc i moze w niemieckich mundurkach bo to takie na czasie to dla was wiadomosc-- pomylily wam sie kraje !!!! wynocha na zachod. oby to bylo kiedys karane-mundury-. marze o tym...jak chyba kazdy kto choc troche ma szcunku do historii wlasnego kraju i przodkow. wy nie macie w ogole ci stojacy za...a jesli jest ianczej przekonajcie ludzi do tego bo wasz pomysl wzbudzil w ludziach agresje do was samych i do waszych dzialan, uwazam slusznie

kolejna sprawa dot niemieckosci.....moze wam sie poprostu podoba ten niemiecki ordnung, twardosc w stylistyce, czystosc i lad. jesli tak to powinniscie zostac ukarani za przeciwdzialanie Polsce.
takie wrazenie sie odnosci czytajac wasze posty.
tak jakbyscie sie czasami nie mgli pogodzic z tym ze jestesmy juz u siebie w Polsce.... HALO!!! juz po wojnie...oni juz nie wroca a pomniki nie powstana z gruzow.

dzialacie pzreciwko samym sobie....co innego jest pamietac o historii ale uwazam ze przekroczyliscie granice chcac ja odbudowac

pozdrawiam wszystkich broniacych Sediny jako pomnika, popierajacych jego postawienie.....
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

Postautor: Lazi » 22 sty 2009, o 23:05

marta26 pisze:.....moze wam sie poprostu podoba ten niemiecki ordnung
Do tego fragmentu się odniosę bo trafiłaś w przysłowiową "10". Nawet nie wiesz jak bardzo mi się podoba ich zamiłowanie do porządku :twisted:
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 22 sty 2009, o 23:08

Co to za pierdoły :evil: ?
Ten post jak i ty jest tak samo mądry i treściwy jak nazwa tego tematu. Dyskusja z tego typu ludźmi jak ty zapewne nie ma sensu. Najpierw w ogóle upewnij się kto pomnik buduje, bo o ile wiem to nie bezpośrednio portal Sedina.pl.
Pierwszy raz w tym portalu spotykam się z taką głupotą - jestem zszokowany, och ! :shock:
Co brałaś( - eś )?

PS: Nie podoba Ci się idea odbudowy pomnika to siedź cicho i stwórz jakąś własną inicjatywę. Nie rujnuj pomysłów innych ludzi. Nikt nie składa pokłonów tutaj Niemcom. Mądrzy ludzie w tym mieście wiedzą jednak, że piękna urbanistyka, architektura, miejskie pomniki to to co powinniśmy pielęgnować. Niemcy niemcami, dzięki pomnikowi Sediny będzie tu po prostu ładniej. Zauważ też mądralo to, że dzięki samej inicjatywy prawdopodobnie plac wokół pomnika też zostanie wyremontowany ( z miejskich pieniędzy ). Ale można gadać, niektórym i tak się do rozumu nie przemówi. Mam tylko nadzieje, że głupocie ludzkiej chociaż raz nikt nie będzie ustępował. Może po latach jak po latach ludzie to wszystko docenią i przejrzą na oczy. Na razie społeczeństwo jest chyba zbyt ociemniałe - przynajmniej jego część.

Swoją drogą nie potrafię zrozumieć tej całej fali nienawiści przeciwko pomnikowi Sediny. Rozumiem gdyby to był pomnik Hitlera... Przecież jest to tylko próba odtworzenia świetności dawnej niemieckiej fontanny, wspaniałego dzieła. Sam pomnik wcale nie ma nic wspólnego ze złem jakie nam Niemcy kiedyś wyrządzili. Czy fontanna na pl. Orła Białego komuś wadzi? No chyba, że ktoś ma jakieś urojenia i widząc każdy poniemiecki pomnik, kamienicę itd. widzi złych Niemców, którzy tylko czekają by nas skrzywdzić. Ech nie wiem już... w jakim kraju ja żyje, na prawdę. Tylko się załamać na tą polską ciemnotę i zacofanie...
Ostatnio zmieniony 22 sty 2009, o 23:15 przez Leks, łącznie zmieniany 1 raz.
JimBoss1994
Posty: 113
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 18:57

Postautor: JimBoss1994 » 22 sty 2009, o 23:08

Ciekawe. Sedina nie musi oznaczać Niemieckiej przeszłości i Nazizmu. Sedina zgodnie z legendami była matką Szczecina - Słowiańskiego Szczecina. Skoro Niemcy mogli przejąć ją jako matkę i symbol handlowego i portowego charakteru tego miasta, to dlaczego nie możemy jej cały czas mieć przy sobie ? O ile wiem to jedyna legendarna postać i symbol który pozostawał przez tysiąc lat. To jest symbol Szczecina, podobnie jak Floating Gardens tylko że FG to przyszłość. A te forum o ile wiem traktuje o przeszłości Szczecina. Sedina jest najbardziej znanym przeszłym elementem Szczecina i nawet choćbyś chciała Marto, to nie uda się jej usunąć z historii Szczecina.
Awatar użytkownika
lesiu
Vademecum
Posty: 274
Rejestracja: 19 paź 2008, o 22:06
Lokalizacja: Wussow

Re: ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

Postautor: lesiu » 22 sty 2009, o 23:09

marta26 pisze:powinniscie zostac ukarani za przeciwdzialanie Polsce.
..i spaleni na stosie bądź wywiezieni na Sybir
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

Postautor: Torney » 22 sty 2009, o 23:10

marta26 pisze:dalczego wy to O D B U D O W U J C I E ????????????????????
Pomyliłaś strony - http://www.stowarzyszeniesedina.pl/

Reszty nie ma co komentować.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
JimBoss1994
Posty: 113
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 18:57

Postautor: JimBoss1994 » 22 sty 2009, o 23:12

Ciekawie się zrobiło na forum ! Więcej takich Userów jak Marta ! Każdy ma prawo zdania, ale też każdy ma prawo zdania o drugiej osobie. Jak na razie 3:0
marta26
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2009, o 21:48

Postautor: marta26 » 22 sty 2009, o 23:33

TORNEY-- nie pomylima stron pisalam do ludzi poperajacych TUTAJ na tym forum pomysl

JimBoss-- co do symboli miasta poszperaj jesczez w lit. a ciekawe dlaczego wlasnie ten pomnik wzbudzil tyle kontrowersji...podstawy sa dosc jasne.. co do FG coz....poroniony i nieosiagalny pomysl ktory moga poprzec tylko ARTYSCI chyba, projekt nieosiagalny za na prawde wielka kase i kazdy racjonalnie to przynza, nie stac nas na podstawy a chcemy sie zabirac za FG haha dobre--wysmiewam pomysl a nie ciebie podkreslam...:)

LEKS--ty na pewno jestes na pewno artysta...architektura sie marzy....postawmy kolejne CH!! nie pomylilam portali i kolejnej osobie powtarzam co podkreslilam na poczatku postu, iz nie czepiam sie ludzi lubiacych stary szczecin etc. ale ludzi popierajacych postawienie pomnika...spotkalam ich tu...a co do twojej wypowiedzi kolego to uzywaj slownictwa i zwrotow na poziomie bo jak widac wyrozniasz sie na forum.ale to zapewne kwestia wieku...nie przejmuj sie to mija...jak choroba...oj niektore choroby sa nieuleczalne...hmmm ...

co do wolnosci wypowiedzi....no wlasnie leks....
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 22 sty 2009, o 23:36

Skoro już tak bronisz polskości, to mam dla Ciebie fragment regulaminu:
Na forum obowiązuje pisownia zgodna z zasadami określonymi w języku polskim. Użytkownik, który z jakiegokolwiek powodu ma trudności w tym względzie, jest obligatoryjnie zobowiązany do stosowania programu sprawdzającego pisownię.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
marta26
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2009, o 21:48

Postautor: marta26 » 22 sty 2009, o 23:40

chyba nie literowki sa tu przedmiotem dyskusji
Awatar użytkownika
lesiu
Vademecum
Posty: 274
Rejestracja: 19 paź 2008, o 22:06
Lokalizacja: Wussow

Postautor: lesiu » 22 sty 2009, o 23:41

Torney pisze:Skoro już tak bronisz polskości, to mam dla Ciebie fragment regulaminu:
Na forum obowiązuje pisownia zgodna z zasadami określonymi w języku polskim. Użytkownik, który z jakiegokolwiek powodu ma trudności w tym względzie, jest obligatoryjnie zobowiązany do stosowania programu sprawdzającego pisownię.

Zalecił bym również poczytanie konstytucji (najlepiej ze zrozumieniem, chociaż w tym przypadku czarno to widzę).
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 22 sty 2009, o 23:42

To m.in. ja decyduję o czym można rozmawiać na forum i to ja jestem od zwracania uwagi innym użytkownikom.

Możesz zmienić forum, jeśli nie odpowiadają Ci zasady.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
JimBoss1994
Posty: 113
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 18:57

Postautor: JimBoss1994 » 22 sty 2009, o 23:44

Ja też ciebie nie wyśmiewam. Twoja opinia ma sens, ale uważam że jesteś krytycznie nastawiona do Niemców - podobnie jak znaczna większość Polaków. Niestety - 80 % przeszłości Szczecina na tym portalu to Szczecin niemiecki - z przykrością stwierdzam. Niemcy pozostawili nam przepiękne miasto ze wszystkim - nawet Gontynkę i stadion Pogoni oni zbudowali. My Polacy wszystko spieprzyliśmy, bo wszystkie nowe osiedla, z wielkiej płyty i nowsze - nie liczą się z niemieckim Śródmieściem. Wystarczy zobaczyć Wały Chrobrego ( ja wolę określenie "Tarasy Hakena" ) żeby się o tym przekonać.

Masz trochę nacjonalistyczne (nie powiedziałem rasistowskie) podejście do sprawy...
Awatar użytkownika
SJez
Muj Wydafca
Posty: 256
Rejestracja: 7 gru 2005, o 01:04
Lokalizacja: Szczecin Podjuchy

Re: ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

Postautor: SJez » 22 sty 2009, o 23:46

marta26 pisze: pomylily wam sie kraje !!!! wynocha na zachod. oby to bylo kiedys karane-mundury-. marze o tym...
marta26, nie znam Cię, ale mi Ciebie żal
kipi z Ciebie nienawiść - taka sama, która pchnęła nazistów do strasznych rzeczy, a że spora część niemieckiego społeczeństwa im uwierzyła, to i do dzisiaj za to pokutują
dla Twojej wiadomości: Sedina była przed Hitlerem
i jeszcze jedno: tu jest Zachód, jesteśmy w Europie, ja czuję się Europejczykiem
nie budź starych demonów
sianie nienawiści narodowościowych jest karane, więc dla własnego dobra miej marzenia o czymś pozytywnym, czymś twórczym
Ostatnio zmieniony 22 sty 2009, o 23:50 przez SJez, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.walkowska.pl
marta26
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2009, o 21:48

Postautor: marta26 » 22 sty 2009, o 23:47

torney-- forum jak kazde inne jesli mnie wywalisz nie bede plakac ale nie rozumiem czy probujesz mi powiedziec ze.... brak tu wolnosci wypowiedzi? nie obrazam personalnie nikogo? potepiam pomysl i pomyslodawcow oraz popierajacych to chyba logiczne prawda? to mi chyba wolno?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości