Rugby w Szczecinie

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
malina
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 18:45

Rugby w Szczecinie

Postautor: malina » 23 kwie 2009, o 18:50

Poszukuję wszelkich informacji dotyczących tego sportu w Szczecinie. Interesuje mnie dosłownie wszystko, zdjęcia, teksty i inne. Jeśli coś wiecie na temat klubów Pioniera, Czarnych Szczecin, lub po prostu możecie mi poradzić gdzie znaleźć te informacje będę wdzięczny.
Pozdrawiam.
slazmi
Posty: 132
Rejestracja: 25 sty 2007, o 20:19
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: slazmi » 23 kwie 2009, o 19:56

Trochę było pisane Tutaj
malina
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 18:45

Postautor: malina » 27 kwie 2009, o 18:45

Dzięki i za to, ale rzecz w tym, że te sprawy są mi dość dobrze znane, szukam raczej czegoś o dawnej sekcji Czarnych Szczecin i Pioniera.
Interesują mnie naprawdę odległe czasy, to co mogę powiedzieć już teraz:

Lechiia Gdańsk w rozgrywkach o Puchar gazety „Sportowiec” przegrał w półfinale z Czarnymi Szczecin. W finale Pucharu Redakcji "Sportowca" AZS-AWF Warszawa pokonał "Czarnych" Szczecin 14 : 9 (rok 1956).

Kolejna ciekawostka:

W lipcu 1956, na Stadionie im. 22 lipca w Poznaniu, 15 tys.osób mogło oglądać pierwszy i zacięty pojedynek Posnani Poznań ze szczecińskimi Czarnymi, zakończony remisem 9:9.

5 października 1958 w Szczecinie pokonując miejscowy AZS 14:6 pierwsze zwycięstwo na wyjeździe odniosła Lechia Gdańsk.

W tym samym roku liga została podzielona na dwie grupy, w grupie północnej obok Pioniera Szczecin grały: AZS Gdańsk, AZS AWF W-wa, Posnania Poznań i Lechia Gdańsk.

Sezon 1961 - w rozgrywkach seniorów wrócono do gry w jednej grupie. W rozgrywkach wzięło 9 zespołów - zespół Pioniera Szczecin, wycofał się w połowie rozgrywek.

W 1959 roku obok ligi Związek zorganizował zawody o Puchar Polskiego Związku Rugby, w finale AZS AWF Warszawa pokonał Pioniera Szczecin 35:6, imprezę powtórzono jeszcze tylko w roku 1964.

Chciałbym jednak zdobyć jeszcze dużo więcej informacji, może znaleźć jakieś zdjęcia, lub kontakt z osobami, które dały początek rugby w Szczecinie;) Chociaż wiem, że z tym może być już naprawdę ciężko.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

cron