(artykuł) Historia zakładu budowy organów B. Grüneberg

Awatar użytkownika
Modelkaszczecin
Posty: 48
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 08:18
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Modelkaszczecin » 11 cze 2009, o 15:29

gozal pisze:
Do Modelkaszczecin: masz rację, dążąc do ocalenia tego pieknego budynku, ale między wierszami sugerujesz, że SST jest zbędny. I tu się baaaardzo mylisz.
Niczego nie sugeruje ...i nie wypowiadam sie na temat SST tylko pisałam ze fajna byłaby kolejka miejska wkoło Szczecina .
Załączniki
szkic willi
szkic willi
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Postautor: gozal » 11 cze 2009, o 15:35

Oj, nie czas na nierealne marzenia, tylko na rozwiązywanie problemów komunikacji miejskiej, która u nas szwankuje i nie nadąża za rozwojem pewnych części miasta. Oczywiście z poszanowaniem pamiątek po przeszłości.
Gozal jest KOBIETĄ.
Awatar użytkownika
Modelkaszczecin
Posty: 48
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 08:18
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Modelkaszczecin » 11 cze 2009, o 15:39

Ale po marzyć zawsze można :?
Awatar użytkownika
Inez
Posty: 21
Rejestracja: 29 maja 2009, o 20:40
Lokalizacja: Oczywiście Szczecin

Postautor: Inez » 12 cze 2009, o 10:59

http://www.mmszczecin.pl/26165/2009/6/1 ... anged=true


Po przeczytaniu komentarzy do tego artykułu zrobiło mi się smutno:( Czemu ludzie są tacy zawistni?? Nie szukają kompromisów tylko nawzajem obrzucają się błotem...Skończy się tak, że dom zburzą a tramwaj może będzie za....10 lat.Ehh...
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 12 cze 2009, o 12:02

A mieszkańcy mówią o kompromisie? Czy padła propozycja przeniesienia chaty? (oczywiście na koszt miasta). Okazało się, że chodzi o kasę i taka jest prawda. Pewna pani ma mały udział i postanowiła zrobić z tego domu zabytek. Miłośniczka historii pełną gębą :).
Awatar użytkownika
Fitek-69
Posty: 1109
Rejestracja: 2 mar 2005, o 15:43
Lokalizacja: Hohenkrug/Buchholz
Kontakt:

Postautor: Fitek-69 » 12 cze 2009, o 12:23

Piotr-Stettin pisze: Miłośniczka historii pełną gębą :).
Postępowanie administracyjne trwa, sprawę prowadzi SA w Gryfinie, ostatnia rozprawa nie zakończyła się kompromisem, lub polubownym rozwiązaniem sporu. W ciągu jednego, lub dwóch miesięcy miasto wywłaszczy właścicieli i zostanie jedynym właścicielem Villi. Właściciele dostaną proporcjonalnie do swoich udziałów. Jeżeli dom zostanie wpisany do rejestru, to będzie prawdopodobnie już własnością miasta, a ta pewna pani dostanie swój mały udział bez względu jak się będzie starała.

Teraz czekamy na wizje lokalną z udziałem współwłaścicieli i WKZ.
[url=http://www.prawobrzeze.eu/galeria]JEDYNA GALERIA PRAWOBRZEŻA[/url]
Awatar użytkownika
MONTER61
Posty: 380
Rejestracja: 3 sty 2006, o 11:32
Lokalizacja: Turzyn

Postautor: MONTER61 » 12 cze 2009, o 13:01

http://www.mkm.szczecin.pl/news.php?det ... 38690.news 8) szpiedzy tacy jak my, szczególnie polecam lekturę komentarzy :shock:
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 12 cze 2009, o 17:17

Ja to bym widział sprawę tak - niech miasto najpierw doprowadzi tory tramwajowe do tej chałupy, a wtedy zobaczymy, jak ją ominąc. :-)
Bo najpewniej skończy się tak, że chatę wyburzą, a tramwaju nie wybudują. Parę lat temu koszt całej inwestycji, jak pamiętam, był dwa razy mniejszy i nic się nie działo.

A moje osobiste zdanie jest takie - zamiast szybkiego tramwaju rozumniejsza byłaby budowa tramwaju klasycznego, czyli prowadzonego wydzielonym torowiskiem wzdłuz istniejących ulic. Koszt byłby duuużo niższy, a dojazd wydłużyłby się raptem o 10-15 minut. Nie mówiąc o tym, że byłby bliżej mieszkańców i obsłużyłby ich wiekszą ilośc.
slazmi
Posty: 132
Rejestracja: 25 sty 2007, o 20:19
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: slazmi » 13 cze 2009, o 15:41

Jako rzekłeś
gryf127
Posty: 173
Rejestracja: 6 mar 2006, o 18:11

Postautor: gryf127 » 13 cze 2009, o 16:40

Piotr-Stettin pisze:A mieszkańcy mówią o kompromisie? Czy padła propozycja przeniesienia chaty? (oczywiście na koszt miasta). Okazało się, że chodzi o kasę i taka jest prawda. Pewna pani ma mały udział i postanowiła zrobić z tego domu zabytek. Miłośniczka historii pełną gębą :).
A mnie dziwi że osoba, miłośnik rozwoju tego miasta sam osobiście nie przybył na to spotkanie i nie przedstawił swoich argumentów,wysłał jedynie dwóch wystraszonych i nie zbyt zorientowanych w temacie bardzo młodych ludzi .
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 8 lip 2009, o 13:09

gryf127 pisze:A mnie dziwi że osoba, miłośnik rozwoju tego miasta sam osobiście nie przybył na to spotkanie i nie przedstawił swoich argumentów,wysłał jedynie dwóch wystraszonych i nie zbyt zorientowanych w temacie bardzo młodych ludzi .
Zacznę od tego, że nikogo nie wysyłałem. Nie wmawiaj mi czegoś, bo to bardzo nieładnie. Po drugie...Fitek jakiś czas temu napisał mi, że jak będzie spotkanie/zdjęcia itp. to da mi znać :), ale nie dał :). Skoro miłośnicy Prawobrzeża nie potrafią iść na kompromis i zaproponować miastu przestawienia willi to o czym tu rozmawiać? Brnijcie sobie w ślepą uliczkę, a za jakiś czas po willi nie będzie śladu. Tylko potem nie płaczcie. Pani, która nakręca kampanie zwyczajnie nie ufam, bo po postach można wywnioskować, że walczy o pieniądze.
Awatar użytkownika
MilaRS
Posty: 261
Rejestracja: 27 maja 2008, o 08:53
Lokalizacja: Klęskowo / Hökendorf
Kontakt:

Postautor: MilaRS » 8 lip 2009, o 15:15

Piotr-Stettin pisze:[...] miłośnicy Prawobrzeża nie potrafią iść na kompromis
Piotrze, mam małą prośbę, żeby nie przyklejać WSZYSTKIM naklejki buntowników.
Pozdrawiam.
http://www.prawobrzeze.eu
http://kastamajowe.xt.pl

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości