Filmy fabularne kręcone w powojennym Szczecinie

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 3 maja 2007, o 17:05

A tu jest "Top lista" filmów kręconych u nas:
http://www.imdb.com/List?endings=on&&lo ... ,%20Poland
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 27 sie 2008, o 13:37

Tasza pisze:A ja miałam okazję pobiegać sobie po dworcowej kładce nad peronami przy okazji kręcenia jednej ze scen tego filmu, w roli statystki.

I choć biegałam w tę i z powrotem pół dnia (na studiach miałam trochę więcej czasu), to w filmie widać mnie przez ułamek chwili zaledwie. :?
Ale i tak sie opłacało, bo dobrze za to bieganie płacili :wink:
A masz moze kopie filmu ?
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 10 kwie 2009, o 09:35

Film pt ''Album polski'' z 1970 roku. Dwie części. W drugiej cały czas przewija się wątek o Szczecinie. Widać fabrykę benzyny w Policach, stocznię, Wały jeszcze ze stacją benzynową.
Ma być powtórka filmu 16,04,2009 r. w Kino Polska o godz. 1.51.
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 10 kwie 2009, o 12:03

Iwonka pisze:Film pt ''Album polski'' z 1970 roku. Dwie części. W drugiej cały czas przewija się wątek o Szczecinie. Widać fabrykę benzyny w Policach, stocznię, Wały jeszcze ze stacją benzynową.
Ma być powtórka filmu 16,04,2009 r. w Kino Polska o godz. 1.51.
Czy mozesz nagrac ? Ew czy ktos moze ? Nosnik obojętny...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 10 kwie 2009, o 12:13

Busol pisze:
Iwonka pisze:Film pt ''Album polski'' z 1970 roku. Dwie części. W drugiej cały czas przewija się wątek o Szczecinie. Widać fabrykę benzyny w Policach, stocznię, Wały jeszcze ze stacją benzynową.
Ma być powtórka filmu 16,04,2009 r. w Kino Polska o godz. 1.51.
Czy mozesz nagrac ? Ew czy ktos moze ? Nosnik obojętny...
No właśnie nie mogę. :?
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 10 kwie 2009, o 17:42

Iwonka pisze:
Busol pisze:
Iwonka pisze:Film pt ''Album polski'' z 1970 roku. Dwie części. W drugiej cały czas przewija się wątek o Szczecinie. Widać fabrykę benzyny w Policach, stocznię, Wały jeszcze ze stacją benzynową.
Ma być powtórka filmu 16,04,2009 r. w Kino Polska o godz. 1.51.
Czy mozesz nagrac ? Ew czy ktos moze ? Nosnik obojętny...
No właśnie nie mogę. :?
Ktoś może :wink:
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 10 kwie 2009, o 19:18

Kropka pisze:
Iwonka pisze:
Busol pisze: Czy mozesz nagrac ? Ew czy ktos moze ? Nosnik obojętny...
No właśnie nie mogę. :?
Ktoś może :wink:
Uff :D
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

Filmy fabularne kręcone w powojennym Szczecinie

Postautor: KlemensII » 11 kwie 2009, o 08:19

Jest taki portal chomik.pl i tak jeden z chomikarzy ma dużo filmów polskich .O ile tego tytułu nie ma obecnie, to pewnie będzie dostępny po emisji filmu w telewizji. Filmy są w Divx-sie.

A tak poza tym to wszystkiego dobrego z okazji Świąt Wielkanocnych dla wszystkich sediniaków.
Awatar użytkownika
emilka
Posty: 425
Rejestracja: 29 gru 2005, o 20:17
Lokalizacja: Zabelsdorf, Carlastr.

Re: Filmy fabularne kręcone w powojennym Szczecinie

Postautor: emilka » 11 kwie 2009, o 15:10

KlemensII pisze:Jest taki portal chomik.pl (...)
Chyba chodzi o chomikuj.pl? :wink:
Awatar użytkownika
skorpion
Posty: 256
Rejestracja: 11 sty 2005, o 09:54
Lokalizacja: 5. Lipca/Grunstrasse

Postautor: skorpion » 6 sie 2009, o 08:44

Właśnie leci na AleKino "Zbrodniarz i panna" z 1963 r. (w rolach głównych Zbigniew Cybulski i Ewa Krzyżewska). Szczecina co prawda w nim nie widać ale są klimaty lat 60., Międzyzdroje ze starym molo oraz inne znane okolice nadmorskie, a także śpiewająca szczecinianka Helena Majdaniec :)
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 6 sie 2009, o 09:16

Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 6 sie 2009, o 09:36

Znaczy ze nie ten film mi sie ściąnął bo mój odcinek o tym samym tytule ma inną zawartość :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
juna
Posty: 335
Rejestracja: 9 maja 2006, o 16:18

Postautor: juna » 6 sie 2009, o 16:52

sława! itd.

http://www.wiadomosci.wszczecinie.pl/ag ... ywiady,0,0

z www.radio.szczecin.pl:

Film o życiu Wikingów i Słowian powstaje w Szczecinie (WIDEO)

Szczęk oręża, tętent koni i bojowe okrzyki, a wszystko to kilkaset metrów od osiedla Bukowe na szczecińskim prawobrzeżu.

W środę padł pierwszy klaps na planie produkcji filmowej o życiu Wikingów i Słowian "Riders: The Raven and The Cross". To międzynarodowa produkcja kręcona po angielsku, do realizacji filmu doszło między innymi dzięki Drużynie Grodu Trzygłowa, czyli grupie rekonstrukcyjnej z naszego miasta.


2009-08-06, 08:01: Andrzej Kutys

---------------------------------------------------

Dziś początek zdjęć do filmu o Wikingach i Słowianach

W Puszczy Bukowej padnie pierszy klaps na planie filmu "Riders, the Raven and the Cross", czyli w wolnym przekładzie "Najeźdźcy, kruk i krzyż". Będzie to opowieść o Wikingach i Słowianach w czasach wczesnego średniowiecza.

W zdjęciach wezmą udział wojowie z Drużyny Grodu Trzygłowa - grupy rekonstrukcyjnej ze Szczecina. Najpierw zostanie zrealizowany tak zwany trailer, czyli trzyminutowa zapowiedź pełnowymiarowej fabuły, która ma traktować o historii naszego regionu.

Jeżeli się spodoba, prawdopodobnie znajdą się fundusze na cały film, nakręcony po angielsku, w międzynarodowej koprodukcji. Igor Górewicz, wojewoda drużyny Grodu Trzygłowa mówi, że nareszcie będzie szansa pokazać ludziom na całym świecie historię naszego regionu.

Ekipa będzie miała cztery dni zdjęciowe, ujęcia będą kręcone także w Lasku Arkońskim i na Jeziorze Dąbie. Początek zdjęć już dziś o godzinie 12.


2009-08-05, 09:22: Andrzej Kutys
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 10 sie 2009, o 13:21

Wczoraj na kanale Kino Polska można było zobaczyć film "Cała naprzód" którego podstawowa akcja ma miejsce na Łasztowni, przy nabrzeżu. Wtedy widać panoramę nadodrzańską z lata 1966 r.
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

Filmy kręcone w powojennym Szczecinie

Postautor: KlemensII » 11 sie 2009, o 10:20

Torney pisze:Polizeiruf 110.
Patrząc na obrazki z tego filmu /polizeiruff 110 /, widzę ,że u naszych nowych przyjaciół dalej Polskę przedstawia się tak, jakby czas zatrzymał się na latach 40-50- tych ubiegłego wieku.Przypomina mi się serial niemiecki "Na osi' /Auch achse/ ,gdzie były enerdowiec ,Manfred Krug jeździ po Europie swoim IVECO Turbostar /taki "tir" z lat 80-tych/.W jednym z odcinków wg. scenariusza Andrzeja Mularczyka /Sami swoi/ droga wiedzie przez Polskę i Czechosłowację. I co my tam widzimy? Na początku ciągnik siodłowy z naczepą gna po ślicznych autostradach Zachodnich Niemiec i tu nagle wpada na piaszczyste polskie drogi.Mija kilka przydrożnych świątków i kapliczkę, wyhamowuje przed samochodem ciężarowym z lat 20-tych, który wiezie rozśpiewanych polskich parobków.Potem pojazd udaje się na Śląsk.Mija oczywiście ,budynek z dużym napisem KOPALNIA WUJEK.Kierowca zostaje zatrzymany przez patrol MO.Milicjanci mają jakieś takie wyblakłe mundury.Jakieś drobne nieporozumienie i dalej w drogę przez Czechosłowację.A tam też polskie drogi ,no ale za to samochód Wołga M-21 z duuużym gigantofonem na dachu i już jesteśmy na właściwym torze/ drodze/.Autostrada prowadzi nas do Wiednia.Można wreszcie dodać gazu.
To były lata osiemdziesiąte, ale jak widać to samo można zrobić i teraz.No chyba, że chodzi poprzez obraz o pokazanie naszej polskiej mentalności. Istotnie jakby trochę się cofnęła do XIX wieku.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości