Fontanna na Niebuszewie

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
MałyHaken
Posty: 29
Rejestracja: 9 lut 2009, o 20:31
Lokalizacja: Stettin,Harmsstrasse

Fontanna na Niebuszewie

Postautor: MałyHaken » 23 paź 2009, o 18:28

Więc tak: idąc ostatnio jedną z ulic na Niebuszewie, Heleny bodajże, zauważyłem między budynkami coś co przypominało fontannę (wystająca rura z góry i kształt)... Nie znalazłem na sedinie żadnej na ten temat informacji, jeżeli było coś o tym to odeślijcie mnie tam gdzie coś o niej jest napisane, a jeśli nie to jeżeli ktoś coś o niej wie to niech napiszę. Wygląda ciekawie, więc się smutno robi patrząc jak teraz wygląda :( Poniżej zdjęcie.

Proszę obrazki dodawać jako załączniki forum. dziękuję
Załączniki
fontanna.jpg
Mieciak49
Posty: 8
Rejestracja: 9 lut 2008, o 22:48
Lokalizacja: Bremerstr.

Postautor: Mieciak49 » 23 paź 2009, o 20:55

Ta fontanna powstala chyba okolo 25 -30 lat temu,kiedy dzialal tu prezny samorzad mieszkancow pod przewodnictwem p. Grodzickiej,ktora juz nie zyje.Wokol fontanny byl zywoplot z bukszpanow i laweczki a duze podworko miedzy budynkami ulic Heleny i Reja bylo bardzo zadbane.Teraz glownie jest to wybieg dla psow a szkoda,bo sa tu wspaniale warunki aby teren ten cieszyl oczy,jednak nic chyba nie mozna zrobic bo nawet za zwykle koszenie trawnikow pod blokami musimy doplacac
MałyHaken
Posty: 29
Rejestracja: 9 lut 2009, o 20:31
Lokalizacja: Stettin,Harmsstrasse

Postautor: MałyHaken » 23 paź 2009, o 21:05

Jest taka nowa?? Myślałem, że jest stara (przedwojenna) bo wygląda na znacznie starszą niż piszesz... Ale tak czy inaczej szkoda, że nie działa :(
Mieciak49
Posty: 8
Rejestracja: 9 lut 2008, o 22:48
Lokalizacja: Bremerstr.

Postautor: Mieciak49 » 23 paź 2009, o 21:33

Popytam sie starszych sasiadow ale ja nie kojarze aby ta fontanna mogla powstac na miejscu poniemieckiej,wydaje mi sie ze tam bylo miejsce do zabaw dla dzieci

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości