Most Kładny

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Most Kładny

Postautor: Schulz » 27 paź 2009, o 09:22

Jak podaje wczorajszy i dzisiejszy „Kurier szczeciński” (także w wersji elektronicznej http://www.kurier.szczecin.pl/Art.aspx?a=28912 ), Szczecinowi w bliżej nieokreślonym czasie przybędzie kolejny most na Odrze łączący dolne Stare Miasto z Łasztownią – most Kładny. Z załączonego zdjęcia wynika, że jego przebieg prawdopodobnie będzie się pokrywał z istniejącym tu przed 1945 rokiem mostem Kłodnym (Baumbrücke).
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 27 paź 2009, o 09:41

Czy Mostem Kładnym będzie można dojechać na ul. Czwartkową?
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 27 paź 2009, o 11:30

Nieuki jesteście powtarzając Kłodny, Kłodny. K Ł A D N Y ! Tak mówili na sesji wszyscy radni:)

Wrzucam ciekawą ilustarcję z planu zagospodarowania. Od strony Starego Miasta most będzie wchodził na poziom arterii nadodrzańskiej, gdzie na skrzyżowaniu z Jana z Kolna powstanie rondo. Od strony centrum będzie do niego prowadzić ulica. Zlikwidowane zostaną dwie nitki Trasy Zamkowej (od centrum w lewo w kierunku Dworca Morskiego i od centrum w prawo w kierunku Mostu Długiego). Odsłonięta zostanie dzięki temu baszta i w ogóle będzie mniej betonowych ślimaków w krajobrazie.
Od strony Łasztowni most przejdzie nad ulicą ciągnącą się wzdłuż nabrzeża (tak jak Most Długi nad nabrzeżem Weleckim), a potem łagodnym nasypem zejdzie na poziom zero.
Moast nie będzie szeroki. Po jednym pasie w każdą stronę. Ma obsługiwać ruch lokalny między Łasztownią, a lewym brzegiem. Odciąży to nieco Most Długi.
więcej o planie dla Łasztowni tu:
http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,3493 ... towni.html
Załączniki
most_klodny.jpg
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 27 paź 2009, o 11:47

Dokładnie tak: Kładny ładny most przykładny :lol:
Krasiu pisze:.... Zlikwidowane zostaną dwie nitki Trasy Zamkowej (od centrum w lewo w kierunku Dworca Morskiego i od centrum w prawo w kierunku Mostu Długiego). Odsłonięta zostanie dzięki temu baszta i w ogóle będzie mniej betonowych ślimaków w krajobrazie.
Spory plus projektu :D
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 27 paź 2009, o 11:56

Torney pisze:Czy Mostem Kładnym będzie można dojechać na ul. Czwartkową?
To całkiem możliwe, o ile nowe rondo przed mostem Kładnym nazwiemy Rondem Tygodniowym i będzie posiadało jakieś 7 wlotów/wylotów. Byłaby to nawet atrakcja :-)
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Postautor: Schulz » 27 paź 2009, o 12:49

24Kurier Jan, 2009-10-26 20:25:05 pisze:
Torney pisze:Czy Mostem Kładnym będzie można dojechać na ul. Czwartkową?
Swojego czasu mieliśmy na Dolnym Starym Mieście ulicę Czwartkową, która "dla kontrastu" miała zastąpić ulicę Środową (przez pewien okres nazwa ta egzystowała również w podpisie na dawnych fotografiach tej ulicy w Muzeum w Starym Ratuszu), teraz dla kontrastu w Kurierze pojawia się nowa nazwa dla mostu Kłodnego - Kładny. Moje gratulacje, zwłaszcza dla autora, który uparcie nazwę Łasztowni zastrzegł tylko dla terenu okalającego budynek Rzeźni. Zresztą nie tylko w tym artykule.
To tak „dla kontrastu” by zobrazować ile jeszcze mamy do zrobienia jako Portal. Najlepszy przykład to cytat z Krasia:
Krasiu pisze:Nieuki jesteście powtarzając Kłodny, Kłodny. K Ł A D N Y ! Tak mówili na sesji wszyscy radni…
A co do tych "innych artykułów", to wystarczy wpisać w Googla hasło „wrota Łasztowni”, klick,
i po przedarciu sie przez licznie cytowane tu artykuły, otrzymujemy cenną informację, jak wjechać na Łasztownię, będąc na Łasztowni. Wystarczy, bagatela, "37 mln zł i 3 lata".
MałyHaken
Posty: 29
Rejestracja: 9 lut 2009, o 20:31
Lokalizacja: Stettin,Harmsstrasse

Postautor: MałyHaken » 27 paź 2009, o 15:28

A czy ten nowy most kłodny lub jak kto woli kładny będzie swoim wyglądem jakoś nawiązywał do przedwojennego?
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 27 paź 2009, o 15:47

A gdzie tam. Będzie to zwykła kładka (dlatego Kładny) przez Odrę.
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 27 paź 2009, o 18:57

Niestety, może to się skończyć na jakiejś desce. Zapisy w planie nic nie mówią o architekturze przeprawy poza kilkoma mało istotnymi uwagami:
- Obowiązuje jednolita nawierzchnia chodników,
- Obowiązuje budowa oświetlenia ekspozycyjnego mostu
- Ustala się nazwę mostu „Most Kłodny”, zgodnie z tradycją historyczną
- Ustala się przekrój: jedna jezdnia o min. dwóch pasach ruchu, obustronny chodnik, ścieżka rowerowa
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 27 paź 2009, o 20:55

Hm, nikt nie zwrócił uwagi, że rozpocznie to rozbiórkę Trasy Zamkowej :lol:
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 27 paź 2009, o 21:50

Słoń_77 pisze:Hm, nikt nie zwrócił uwagi, że rozpocznie to rozbiórkę Trasy Zamkowej :lol:
Zwrócił, zwrócił. Ale mała to pociecha. Dwa kikuty mają by obcięte, żeby zrobic miejsce na rondo!!! A przez moment myślałem, że do tego miasta wrócił rozum.
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 29 paź 2009, o 12:18

mirekjot pisze:
Słoń_77 pisze:Hm, nikt nie zwrócił uwagi, że rozpocznie to rozbiórkę Trasy Zamkowej :lol:
Zwrócił, zwrócił. Ale mała to pociecha. Dwa kikuty mają by obcięte, żeby zrobic miejsce na rondo!!! A przez moment myślałem, że do tego miasta wrócił rozum.
Być może tego projektu nie zrealizują ale cieszy mnie przynajmniej to, że Trasa nie jest świętością i są chętni ją rozbierać. To zawsze dobry początek. :wink:
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 1 lis 2009, o 16:20

Ale nikt już nie pomyślał, żeby zrobić rezerwe terenową dla linii tramwajowej, która mogła by iść odnogą od Jana z Kolna przez Łasztownie, na Kępę Parnicką.

Warto byłoby powalczyć jak już będą robione prace projektowe, o to by ten most chociaż trochę przypominał starą przeprawę.

Ja bym to widział jako przeprawę tylko i wyłącznie pieszą lub pieszą i tramwajową, ale oczywiście lobby samochodowe zwyciężyło.

Na ulicę Energetyków, ( tu, już odnosząc się do całego szumnego Śródodrza ) też widać nie mają pomysłu. Z jednej strony wyspy na drugą ( co podzieli Energetyków ) będziemy skakać po maskach samochodów...

A zamiast jakiegoś durnego ronda powinno się zwęzić Jana z Kolna, zlikwidować, lub poprowadzić w tunelu tak żeby Podzamcze mogło dosięgnąć Odry...
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 1 lis 2009, o 23:21

Leks pisze:... lub poprowadzić w tunelu tak żeby Podzamcze mogło dosięgnąć Odry...
Już dawno pisałem żeby zakopać !!!! :shock: :wink:
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości