Wejście do podziemi przy wieży Quistorpa.

Dla tych, co patrzą w dół.
miromat
Posty: 20
Rejestracja: 14 maja 2005, o 13:33
Lokalizacja: Niebuszewo

Wejście do podziemi przy wieży Quistorpa.

Postautor: miromat » 14 maja 2005, o 13:56

witam
Ostatnio podczas wizyty u teścia (w szczecinie od 45r) rozmowa zeszła na dawne czasy. Jako młody chłopak penetrował z kolegami różne bunkry i opuszczone budowle.
W Lasku Arkońskim obok ruin wieży po lewej jest mała budowla, w której jest zasypane wejście do podziemnych korytarzy. Wtedy nie było zasypane. Razem z kolegą weszli tam kilka metrów w dół, ale było ciemno, więc wrócili, z domu nabrali świeczek, gazet i tak zaopatrzeni zeszli w dół. Było około 100 stopni, w środku znaleźli się w pomieszczeniu gdzie stały prycze, proste meble, resztki niedojedzonych konserw. Dalej prowadziły korytarze, ale nie odważyli się isć nimi. Konserwy były jeszcze nie całkiem zepsute (temp. w środku była stała - parę stopni), więc wynikało z tego że niedawno ktoś tam się ukrywał.
Dopiero po przyjściu do domu dowiedzieli się że kilkanaście dni wcześniej wyciągnięto/wyłapano grupę esesmanów ukrywających się w podziemiach. Teść więc był tam pierwszy po owej łapance, a wnioskuję to z faktu że w owym czasie w Szczecinie skarbem na wagę złota były żarówki, a oni z tego schronu wyciągnęli z opraw kilkadziesiąt sztuk żarówek.(każdy kto tam by trafił pierwszy zrobił by to samo). Nawiasem mówiąc te żarówki uratowały tych młodych chłopaków od tęgiego lania w domu.
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 14 maja 2005, o 14:08

Znany temat z tym lasem arkońskim oj znany. Narazie narazie z tymi relacjami wiem że:
-fryce ukrywali się w "ślimaku"
- w domku niedaleko wieży quistropa
- w schroniku przy działkach skarbówek czyżby schronik dowodzenia?
- w małym obozie polowym

A zwiedizłęm dopiero około 1/20 terenów lasu arkońskiego.
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
L&M
Posty: 14
Rejestracja: 2 maja 2005, o 12:39

odp

Postautor: L&M » 14 maja 2005, o 23:57

Napisałes ze wejscie do schonu jest zasypane a ja ci powiem ze tydzie temu tam byłem da siw wjesc lecz jtes troche extremalnie :D
GG : 6205662
mail: chelse@o2.pl
Awatar użytkownika
stettiner
Posty: 387
Rejestracja: 19 gru 2004, o 14:56
Lokalizacja: Stettin,

Postautor: stettiner » 15 maja 2005, o 10:20

Proponuje aby juz wiecej na ten temat tu nie pisac dopuki nie powstanie nowe forum.
You can kiss me. I'm Straight Edge ! sXe.

TWH TS
Awatar użytkownika
Poszukiwacz Bunkrów
Posty: 15
Rejestracja: 23 maja 2010, o 09:46

Re: Wejście do podziemi przy wieży Quistorpa.

Postautor: Poszukiwacz Bunkrów » 23 maja 2010, o 10:15

Witam.W tej historii z SS-Manami nie ma nic dziwnego.Z tego co ja wiem w lesie Arkońskim działał masowo Wehrwolf i Wieża Quistorpha była jednym z głównych miejsc ich spotkań.Gdy milicja i wojsko się o tym miejscu dowiedziały w tym miejscu dochodziło do krwawych jatek (oczywiście zawsze wygrywali Niemcy ,a amunicji mieli sporo).Myślę ,że ci SS-Mani w podziemiu byli albo na spotkaniu albo im zabrakło już amunicji i się schowali (ale dlaczego w tak oczywistym miejscu?Wehrwolf robił sobie często kryjówki podziemne ,których z powierzchni nie było w ogóle widać.).Obok tego zejścia do podziemi jest poniemiecki okop (i jakby się trochę rozejrzeć to w okolicy jest sporo lejów po eksplozjach granatów).
Ostatnio zmieniony 2 mar 2013, o 23:05 przez Poszukiwacz Bunkrów, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: Wejście do podziemi przy wieży Quistorpa.

Postautor: Torney » 23 maja 2010, o 15:38

Poszukiwacz Bunkrów pisze:Z tego co ja wiem w lesie Arkońskim działał masowo Wehrwolf
A skąd te informacje?
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Poszukiwacz Bunkrów
Posty: 15
Rejestracja: 23 maja 2010, o 09:46

Re: Wejście do podziemi przy wieży Quistorpa.

Postautor: Poszukiwacz Bunkrów » 23 maja 2010, o 18:17

Dowiedziałem się tego od sąsiada którego ojciec był tuż po wojnie milicjantem i brał udział w walkach z Wehrwolfem (nie tylko w lesie Arkońskim).Zresztą była już kiedyś rozmowa o Wehrwolfie na forum "Sediny".

http://sedina.pl/?name=PNphpBB2&file=vi ... olf#p10395

Tu jest link.Sąsiad mi też opowiadał o tym m.in. ,że Wehrwolf niszczył pozostałe jeszcze niektóre urządzenia portowe.Milicja miała wtedy swoją komendę na Wałach.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: Wejście do podziemi przy wieży Quistorpa.

Postautor: Torney » 23 maja 2010, o 18:37

Werwolfu w Szczecinie nigdy nie było, to wytwór propagandy czasów Polski Ludowej.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Poszukiwacz Bunkrów
Posty: 15
Rejestracja: 23 maja 2010, o 09:46

Re: Wejście do podziemi przy wieży Quistorpa.

Postautor: Poszukiwacz Bunkrów » 24 maja 2010, o 18:48

-treść usunięta przez autora
Ostatnio zmieniony 2 mar 2013, o 23:06 przez Poszukiwacz Bunkrów, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: Wejście do podziemi przy wieży Quistorpa.

Postautor: Torney » 24 maja 2010, o 21:11

A widziałeś na którejkolwiek łusce napis "Należałam do Werwolfu"?
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Re: Wejście do podziemi przy wieży Quistorpa.

Postautor: Darkman1948 » 25 maja 2010, o 00:46

Łuski to akurat walają się w całym Lasku Arkońskim, po samo Głębokie. Nie jest to żaden dowód na istnienie Werwolfu.
Awatar użytkownika
Poszukiwacz Bunkrów
Posty: 15
Rejestracja: 23 maja 2010, o 09:46

Re: Wejście do podziemi przy wieży Quistorpa.

Postautor: Poszukiwacz Bunkrów » 25 maja 2010, o 06:52

-treść usunięta przez autora
Ostatnio zmieniony 2 mar 2013, o 23:03 przez Poszukiwacz Bunkrów, łącznie zmieniany 3 razy.
gzako
Posty: 25
Rejestracja: 4 cze 2008, o 22:23

Re: Wejście do podziemi przy wieży Quistorpa.

Postautor: gzako » 25 maja 2010, o 19:14

Temat został już poruszony w wątku "Wehrwolf w Szczecinie".
http://sedina.pl/?name=PNphpBB2&file=vi ... em#p117975
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: Wejście do podziemi przy wieży Quistorpa.

Postautor: Torney » 25 maja 2010, o 21:50

Po pierwsze, trzeba odróżnić Werwolf od Wehrwolfu.

Po drugie, powtórzę: działalność Werwolfu w okolicach Szczecina to wymysł propagandy, która kazała każdego Niemca broniącego swoich ziem przed "wyzwolicielami" nazywać członkiem Werwolfu. Podobnie każdy bandycki atak, działalność maruderów czy szabrowników musiały być dziełem Werwolfu. Oczywiście działało to na wyobraźnię przybywających na Pomorze Polaków. To, że ktoś twierdzi, iż walczył z Werwolfem, nie oznacza wcale, że ma rację. Podobnie wiele osób twierdzi, że Szczecin był wyzwalany, a Armia Czerwona była nastawiona pokojowo i przyjaźnie. Na szczęście teraz nie trzeba już posługiwać się językiem tamtych czasów, gorzej z uświadomieniem tego ogółowi społeczeństwa.
Erich-Falkenwaldergesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron