Sierakowo - składowisko odpadów

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
zencik
Posty: 2
Rejestracja: 1 cze 2010, o 20:20

Sierakowo - składowisko odpadów

Postautor: zencik » 1 cze 2010, o 22:40

Witam!
Rozumiem, że temat zaproponowany wydaje się mało związany ze Szczecinem, jednakże jest z tej kategorii "pilnie poszukuje" i mimo zapoznaniem się z regulaminem forum oraz uprzednim przeszukaniem zasobów forum, nie pozostaje mi nic innego, jak rozpocząć ten wątek z nadzieja, iż "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..."

Rzecz dotyczy nieczynnego obecnie składowiska odpadów w Sierakowie (po obu stronach szosy z Pilchowa do Leśna Górnego). Wg informacji, do których udało mi się do tej pory dotrzeć, eksploatacja (oficjalna) rozpoczęła się w 1974. Pewne źródła (mniej oficjalne) podają date eksploatacji ciut wcześniejszą - rok około 1972, a nawet 1969...
Stad moje pytanie - czy znana jest komuś z Was szanownym forumowiczów data wrzucenia pierwszej wywrotki śmieci w tym miejscu ( w sensie samych śmieci, bez wywrotki)?

Kolejne zagadnienie - szukam, jak zwał, tak zwał: pikantnych szczególików z samej eksploatacji składowiska...

Nie jestem agentką organizacji ekologicznych, tym bardziej terrorystką - działam w trosce o czystosc wód podziemnych w tym rejonie (chociaz o ich czystosci nie można mówić w tym aspekcie)

Pozdrawiam
Marzena
Awatar użytkownika
bronx
Posty: 806
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:56
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Re: Sierakowo - składowisko odpadów

Postautor: bronx » 2 cze 2010, o 13:35

Z pikantnych szczególików to chyba tylko to, że w połowie lat 70tych wywieziono tam wywrotkę wytłoczyn po afrykańskich pikantnych papryczkach pima, jako odpad poprodukcyjny z PPUDiR Gryf powstały przy produkcji Paprykarza Szczecińskiego. Obecnie woda podziemna może delikatnie zalatywać smakiem znanym z sosu Tabasco.
[url=http://www.szczecinek.org][img]http://www.szczecinek.org/HotLink/gruss_aus1.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sierakowo - składowisko odpadów

Postautor: Słoń_77 » 3 cze 2010, o 00:23

No to teraz już wiem dlaczego te ziemniaczki na Bartoszewie takie pikantne. :shock:
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK
zencik
Posty: 2
Rejestracja: 1 cze 2010, o 20:20

Re: Sierakowo - składowisko odpadów

Postautor: zencik » 11 cze 2010, o 21:47

hahahaha, tak, dziękuję za info - opisze to w rozdziale na temat chemizmu wody hehehe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

cron