(artykul) „Wśród nas i z nami”. Michaił Gorbaczow w Szczecin

Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9624
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

(artykul) „Wśród nas i z nami”. Michaił Gorbaczow w Szczecin

Postautor: Busol » 13 lip 2010, o 01:05

To jest fragment artykulu. Aby przeczytac calosc kliknij tu »

„Społeczeństwo radzieckie żywo interesuje się wyjazdem do Polski delegacji radzieckiej z I sekretarzem KC KPZR [...] na czele. W odświętnej szacie wita Warszawa delegację ZSRR. [...] Rozpięty na siedzibie KC PZPR transparent głosi: »Niech żyje wieczysta braterska przyjaźń między narodem polskim a narodami Związku Radzieckiego«”. Cytowany fragment dotyczy wizyty Nikity Chruszczowa z lipca 1959 r. Wizyty, która dwadzieścia dziewięć lat później była wielokrotnie przywoływana przez dziennikarzy, szczególnie w kontekście przyjazdu do Szczecina sekretarza generalnego KC KPZR Michaiła Gorbaczowa. Chruszczow powiedział do zgromadzonych na Jasnych Błoniach szczecinian: „Tu, w najdalej na zachód położonym mieście Polski Ludowej, warto przypomnieć to stanowisko: słupy graniczne na Odrze i Nysie będą bronione przez nas wszystkich ramię przy ramieniu z narodem polskim”. W 1988 r. „Kurier Szczeciński” opublikował cykl artykułów Stefana Janusiewicza pt. Gorące lato 1959, TVP Szczecin przygotowała specjalny program, a Archiwum Państwowe w Szczecinie zorganizowało ekspozycję zdjęć. Wszystko stanowiło wstęp do tego, co 13 lipca miało się wydarzyć w stolicy Pomorza.
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

(artykul) „Wśród nas i z nami”. Michaił Gorbaczow w Szczecin

Postautor: KlemensII » 14 lip 2010, o 17:48

Teraz w Szczecinie jest tak dobrze, gdzie nie spojrzysz- wszędzie apteki, markety,banki, chodniki ,że tylko zęby łamać- cudownie.
Tylko ta cholerna młodzież po otrzymaniu dyplomów wyższych uczelni wieje z tego miasta i ciągle narzeka ,że nie ma pracy, a przecież największy zakład pracy( Urząd Miejski) jest w stanie zatrudnić i 10 tysięcy ludzi.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1336
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

(artykul) „Wśród nas i z nami”. Michaił Gorbaczow w Szczecin

Postautor: Lazi » 28 lip 2010, o 11:16

Interesujący artykuł o wizycie Michaiła Gorbaczowa w szklarniach przy ul. Cukrowej pojawił się też w lokalnej gazetce osiedlowej "Puls Przecławia": http://www.przeclaw24.pl/index.php?opti ... Itemid=111
Ciekawe czy wspomniana w artykule księga pamiątkowa gdzieś się zachowała :roll:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

cron