Dla automaniaków i nie tylko:)

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Dla automaniaków i nie tylko:)

Postautor: wraga » 29 sty 2011, o 22:58

Za zgodą autorki przeklejam z innego forum ciekawą relację z krakowskiego muzeum. Może komuś się przyda.

"Dwa dni temu zostałam przez mojego męża ZAPROWADZONA na wystawę starych samochodów do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie
Muzeum mieści się w pięknych zabytkowych, nowo odremontowanych pomieszczeniach dawnej zajezdni tramwajowej.
1.jpg
2.jpg
Znajdują się tam różne wystawy stałe. Na uwagę zasługują szczególnie stare tramwaje, które okresowo wyjeżdżają na ulice Krakowa.

Ja miałam obowiązek (ale przyjemność dla oka chyba też ) zwiedzić wystawę obrazującą osiągnięcia polskiej motoryzacji. Dla miłośników starych, polskich samochodów i motocykli jest to niemała gratka.
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
Obecnie stałą wystawę starych pojazdów wzbogaca czasowa prezentacja perełek z gromadzonych przez członków Koła Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Krakowskiego, do którego z obowiązku, jaki pełni żona, również należę .
9.jpg
Ostatnio zmieniony 29 sty 2011, o 23:05 przez wraga, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Re: Dla automaniaków i nie tylko:)

Postautor: wraga » 29 sty 2011, o 23:02

c.d.
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
Chciałam jeszcze zwrócić uwagę na niedawno odnowiony samochód, autobus Rugby Express L, którego własnością jest krakowskie MPK. Wszędzie, gdzie się pojawi, wzbudza emocje. I fajnie, gdyż jest to cudowne dziecko mojego małża .
15.jpg
16.jpg
_________________
Iwona - nick Raflezja "

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości