Stara zajezdnia na rogu Skargi z Wojska Polskiego

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Waldi
Posty: 34
Rejestracja: 26 cze 2004, o 00:50
Lokalizacja: Neu-Westend
Kontakt:

Stara zajezdnia na rogu Skargi z Wojska Polskiego

Postautor: Waldi » 11 lis 2011, o 09:08

Witam
Mam prośbę. Poszukuję zdjęcia, na którym pokazana byłaby zajezdnia mieszcząca się kiedyś na skrzyżowaniu alei Wojska Polskiego z ulicą Piotra Skargi. Zależy mi aby na tym zdjęciu było widać przynajmniej jakiś jeden tramwaj, który stoi w zajezdni. Jeśli przy okazji byłoby jeszcze widać trakcję i tory tramwajowe skręcające z Wojska to byłby szczyt marzeń.
Prośba jest może nietypowa ale synek od dłuższego czasu dręczy mnie tą zajezdnią a ja pomimo szukania w sieci nie mogę znaleźć fotki jaką chciały on zobaczyć (a moje słowne opowieści, że widziałem jak tam stały tramwaje mu nie wystarczają).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Stara zajezdnia na rogu Skargi z Wojska Polskiego

Postautor: Słoń_77 » 11 lis 2011, o 10:07

Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK
Awatar użytkownika
vitalis
Posty: 376
Rejestracja: 11 lis 2006, o 13:36
Lokalizacja: Stettin-Grünhof,Derfflingerstr.

Re: Stara zajezdnia na rogu Skargi z Wojska Polskiego

Postautor: vitalis » 11 lis 2011, o 12:07

Oto i zdjęcie, te które prezentuję jest z książki '' 50 Jahre Stettiner Strassenbahn 1879 - 1929 ''
Załączniki
1893; Zajezdnia przy Falkenwalderstr.57 ( Wojska Polskiego )
1893; Zajezdnia przy Falkenwalderstr.57 ( Wojska Polskiego )
Waldi
Posty: 34
Rejestracja: 26 cze 2004, o 00:50
Lokalizacja: Neu-Westend
Kontakt:

Re: Stara zajezdnia na rogu Skargi z Wojska Polskiego

Postautor: Waldi » 11 lis 2011, o 17:33

vitalis pisze:Oto i zdjęcie, te które prezentuję jest z książki '' 50 Jahre Stettiner Strassenbahn 1879 - 1929 ''
Dzięki wielkie za pomoc - ja jako dorosły potrafię sobie umiejscowić ten tramwaj przy zajezdni, jednak mój synek raczej tego nie ogarnie :)
W sumie najbardziej zależy mi jakimś zdjęciu z lat 70, 80 kiedy to stacjonowały tam tramwaje techniczne szczecińskiego WPKM.
Pozdrawiam!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron