(artykuł) Tablice nagrobne na Golęcinie

AnnaR
Posty: 97
Rejestracja: 26 sty 2005, o 14:21
Lokalizacja: Szczecin

(artykuł) Tablice nagrobne na Golęcinie

Postautor: AnnaR » 19 kwie 2005, o 12:39

Moim zdaniem fakt, że obydwie tablice znalazły się obok siebie, nie jest przypadkowy. Być może łączyło tych ludzi coś ze sobą..?
Skromniejszy pomnik, mógł należeć do kogoś ze służby państwa S.
Warto zwrócić uwagę: wpis na ciemnej płycie nie został uzupełniony. Czy p. Carl spoczął obok małżonki? Niewiadomo.
Trudno także wnioskować, z którego cmentarza tablice pochodzą.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2005, o 15:16 przez AnnaR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 19 kwie 2005, o 12:43

jak to po wojnie co niemieckie to niet i tak sobie ktoś gunt utwardził.
Wiadomo na prochach wszystko lepiej rośnie....
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 19 kwie 2005, o 13:25

Jak ostatnio pisali w "Kurierze" ktoś dopiero zwrócił uwagę że piaskownice są zrobione z poniejmieckich nagrobków i w jednym miejscu skuto napisy bo raziły (po piaskownicy nie będą rozbierać). Mam pomysł na akcję szukania takich pozostałości (a murków z nagrobków jest w Szczecinie pełno), może coś w stylu pomp albo gryfów? Ale to musieli by się wszyscy rozglądać bo dużo tego i w dziwnych miejscach.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 19 kwie 2005, o 13:43

A właśnie na ostatniej stronie dzisiejszego kuriera piszą że ktoś kilka lat temu widział niemieckie nagrobki w zakładzie kamieniarskim, bez komentarza...
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 19 kwie 2005, o 13:45

Aygon pisze:Jak ostatnio pisali w "Kurierze" ktoś dopiero zwrócił uwagę że piaskownice są zrobione z poniejmieckich nagrobków i w jednym miejscu skuto napisy bo raziły (po piaskownicy nie będą rozbierać). Mam pomysł na akcję szukania takich pozostałości (a murków z nagrobków jest w Szczecinie pełno), może coś w stylu pomp albo gryfów? Ale to musieli by się wszyscy rozglądać bo dużo tego i w dziwnych miejscach.
Aygon:
http://sedina.pl/galeria/index.php?cat=33

zaczelismy juz cos takiego robić - poszukaj na forum
1. Podczas odswiezania róznyc akcji wpsominałem o tym
2. Kiedyś gdzies byly wypisywane takie miejsca - ja sam mam zdjecia z piaskownicy przy budowlance gdziesa plyty z hebrajskimi napisami...

Dalego zachecam do zgłaszania i cykania takcih miejsc
Awatar użytkownika
shiba
Posty: 397
Rejestracja: 17 wrz 2004, o 22:22
Lokalizacja: Neu-Westend
Kontakt:

Postautor: shiba » 19 kwie 2005, o 20:01

Z plyt nagrobnych zrobione sa murki od strony podworek przy ulicy Wyzwolenia.
trafik
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2005, o 20:10

Postautor: trafik » 19 kwie 2005, o 22:09

TAKIE POZOSTAŁOŚCI NAGROBKÓW Z NIEMIECKIMI NAPISAMI MOŻNA SPOTKAĆ MIĘDZY INNYMI PRZY BRAMIE PORTOWEJ,A OSTATNIO SPOTKAŁEM TAKIE W MURKU PRZY SIEDZIBIE TBS-U W ZDROJACH.DZIWNE TO ZJAWISKO W KRAJU KTÓRY DOMAGA SIE SZACUNKU DLA GROBÓW SWOICH PRZODKÓW ZA WSCHODNIĄ GRANICĄ A U SIEBIE BESZCZESCI MOGILY DAWNYCH GOSPODARZY TYCH ZIEM, WYDAJE MI SIĘ ŻE CZAS NAJWYŻSZY BY NASZE LOKALNE WŁADZE ZROBIŁY Z TYM PORZĄDEK
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 19 kwie 2005, o 22:31

trafik pisze:TAKIE POZOSTAŁOŚCI NAGROBKÓW Z NIEMIECKIMI NAPISAMI MOŻNA SPOTKAĆ MIĘDZY INNYMI PRZY BRAMIE PORTOWEJ,A OSTATNIO SPOTKAŁEM TAKIE W MURKU PRZY SIEDZIBIE TBS-U W ZDROJACH.DZIWNE TO ZJAWISKO W KRAJU KTÓRY DOMAGA SIE SZACUNKU DLA GROBÓW SWOICH PRZODKÓW ZA WSCHODNIĄ GRANICĄ A U SIEBIE BESZCZESCI MOGILY DAWNYCH GOSPODARZY TYCH ZIEM, WYDAJE MI SIĘ ŻE CZAS NAJWYŻSZY BY NASZE LOKALNE WŁADZE ZROBIŁY Z TYM PORZĄDEK
trafik
Po co tyle krzyku - uszy puchną ;-) - wyłącz CAPS pliz...

A co do włądz - rozumiem że powiadomisz je o tym ?
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 19 kwie 2005, o 23:16

EE,może wpierw fotki a potem władze bo jeszcze znowu skują i nie bedzie o czym pisać.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

(artykuł) Tablice nagrobne na Golęcinie

Postautor: woti » 21 kwie 2005, o 20:13

Bez fotek ani rusz. Zawsze tez chciałbym, przypomnieć, że warto do fotek dołączyć informację, kto, kiedy i gdzie fotke zrobił. Jeśli więcej - to nawet jakiś artykulik, jak ten tu... A władze mogą nas czytać, bo i chyba czytaja. Mając adres - dotrą.
Argument łączący problem "nie naszych na naszej ziemi" i "naszych na już nie naszej" - celny.
Absolwenci - łączcie się!
Awatar użytkownika
Marcin79
Posty: 257
Rejestracja: 27 kwie 2005, o 00:06

(artykuł) Tablice nagrobne na Golęcinie

Postautor: Marcin79 » 31 maja 2005, o 14:52

Na pewno z płyt nagrobnych zbudowana jest piaskownica przy ul. Szafera 136.W ogóle wszystkie piaskownice wzdłóz tej ulicy aż do Krzekowa są z tego zbudowane.
Marcin79
GG 9127204
Awatar użytkownika
Marcin79
Posty: 257
Rejestracja: 27 kwie 2005, o 00:06

(artykuł) Tablice nagrobne na Golęcinie

Postautor: Marcin79 » 31 maja 2005, o 14:55

Kidyś widziałem pełno starych płyt wokół kościła przy ul.Św. Ducha, zrobili z nich chodnik.Ale chyba ktoś się tym zajął i zaczęli je restaurować.



-----------------------------------------------------
Marcin79
GG 9127204

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

cron