Betonowe lampy miêdzy Derdowskiego a Ku S³oñcu

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
Fitek-69
Posty: 1109
Rejestracja: 2 mar 2005, o 15:43
Lokalizacja: Hohenkrug/Buchholz
Kontakt:

Postautor: Fitek-69 » 24 kwie 2005, o 22:05

Zwiedzanie Unikonu jest jak najbardziej możliwe, jest to niesamowite przeżycie gdyż stoimy w miejscu w którym założono pierwszą papiernię na Pomorzu w 1528 r. Sama fabryka tj. dawna Feldmuhle Kombinat niewiele się zmieniła od czasów swojej świetlności czyli lat 20 i 30 tych XX wieku. Wejście na komin jest nie możliwe, lecz możliwe jest wejście na wieżę ciśnień z której widok też jest zapierający (patrz załączone obrazki). przy okazji można zwiedzić pozostałości Pałacu Henningsholm, lub zobaczyć całkowicie zapomniane miejsce przez Boga tj. Kőnigsweg z domem wypoczynkowym Emmaus (niewiele z tego zostało) + jakieś 30 betonowych słupów stojących w rzędzie z ceramiką i drutami. Mój adres e-mail Fitek-69@tlen.pl
Załączniki
na zdjęciach przed samą wojną i po wojnie wygląda tak samo
na zdjęciach przed samą wojną i po wojnie wygląda tak samo
wieża2.jpg
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 5 maja 2005, o 15:19

Wrzucam fotki słupów w Podjuchach/Friedensburg, okolice dzikiej/lechickiej,na niektórych są przewody, na innych wiszą już tylko same izolatory, obok jest mały cmentarz z obeliskiem po pomniku i pewną liczbą bardzo dobrze zachowanych płyt nagrobnych.
Załączniki
slup1.jpg
slup2.jpg
slup4.jpg
slup-znak.jpg
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
L&M
Posty: 14
Rejestracja: 2 maja 2005, o 12:39

Postautor: L&M » 6 maja 2005, o 17:53

Siema
To mój pierwszy post na tym forum i mysle ze pisze go w tym miejscu co nietrzba , ale ja szukam ekipy ludzi którzy chodza i zwiedzaja bunkry , interesuje sie historia naszego miasta , a podziemia mnie fascynuja czy jest ktos kto ma jakas ekipe do której mógłbym sie podłączyc ??? jakcos to napiszcie na gg :6205662 albo e-mail chelse@o2.pl
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 7 maja 2005, o 16:04

L&M pisze:Siema
To mój pierwszy post na tym forum i mysle ze pisze go w tym miejscu co nietrzba , ale ja szukam ekipy ludzi którzy chodza i zwiedzaja bunkry , interesuje sie historia naszego miasta , a podziemia mnie fascynuja czy jest ktos kto ma jakas ekipe do której mógłbym sie podłączyc ??? jakcos to napiszcie na gg :6205662 albo e-mail chelse@o2.pl
To pytanie powinienes umiescic w innym dziale... :)
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 7 maja 2005, o 16:09

Aygon pisze:Wrzucam fotki słupów w Podjuchach/Friedensburg, okolice dzikiej/lechickiej,na niektórych są przewody, na innych wiszą już tylko same izolatory, obok jest mały cmentarz z obeliskiem po pomniku i pewną liczbą bardzo dobrze zachowanych płyt nagrobnych.
Jak dobrze kojarze, podobne przecinaja autostrade w okolicach ulic: Mistrzowskiej, Głuchej; ida w kierunku na dawne stanowisko dowodzenia za czasow zimnej wojny... Gdzie dalej to nie wiem, ale wydaje mi sie, ze dochodza do "TAJNEJ" jednostki w Puszczy Bukowej. Specjalnie napisalem tajnej, gdyz wlasciwie jest to sklad amunicji niz jednostka... A inna jednostka jest kawalek za lesniczowka w kierunku na Chlebowo od strony drogi Szczecin - Gryfino...
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 30 wrz 2005, o 16:15

Trzy zdjecia z pola bitwy: złomiarze vs słupy. :( Złomiarze zdobyli kolejny punkt...
Załączniki
Radosna 3.JPG
Radosna 2.JPG
Radosna 1.JPG
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 30 wrz 2005, o 21:18

czyzbym znalazl odpowiedz na nurtujace mnie pytanie - co znalazłem kiedys w lesie ?
Załączniki
PICT7068_small.jpg
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: Darkman1948 » 30 wrz 2005, o 22:31

Jak skombinuje cyfrowke to moge podskoczyc na Reduty Ordona i obcykac te slupy bo mam niedaleko. Ale najpierw musze miec czym to obcykac :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości