Różne tematy.

Dla tych, co patrzą w dół.
Awatar użytkownika
MiWolo
Posty: 466
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 18:47
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Różne tematy.

Postautor: MiWolo » 19 wrz 2004, o 12:46

kulfonez
Posty: 25
Rejestracja: 8 lip 2004, o 18:58
Lokalizacja: Jak to skąd? SZCZECIN

Postautor: kulfonez » 19 wrz 2004, o 13:05

niepowiem, bardzo ciekawe, ja osobiscie uwazam ze jest to budowa tunelu (ale oczywiscie moge sie mylić)
Porucznik
Posty: 104
Rejestracja: 23 maja 2004, o 00:52
Lokalizacja: Naugard koło Stettina

Postautor: Porucznik » 19 wrz 2004, o 13:43

Subiektywnie oceniając prezentowane zdjęcia powiedzieć mogę, że pierwsze z nich przedstawia raczej remont bądź budowę infrastruktury podziemnej (rów nie jest zbyt głęboki, robotnicy są widoczni po pas). Nie chodzi jednak o renowację linii tramawajowej, bo tory biegną obok. Dziwne są jednak poprzeczne wzmocnienia ścian bocznych... Czemuś na pewno służyły.
Przy drugim zdjęciu już tej pewności nie mam. Z linią tramwajową (położoną , jak się wydaje, nad jakimś zabezpieczonym i zakrytym wykopem) krzyżują się tory kolejki - widać po prawej stronie wagonu tramwajowego mały wózek (z urobkiem?).
Ciekawe, jakie miejsca zostały na nich pokazane...
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 19 wrz 2004, o 20:56

Porucznik pisze:Subiektywnie oceniając prezentowane zdjęcia powiedzieć mogę, że pierwsze z nich przedstawia raczej remont bądź budowę infrastruktury podziemnej (rów nie jest zbyt głęboki, robotnicy są widoczni po pas). Nie chodzi jednak o renowację linii tramawajowej, bo tory biegną obok. Dziwne są jednak poprzeczne wzmocnienia ścian bocznych... Czemuś na pewno służyły.

a może po prostu te wzmocnienia mają na celu zabezpieczenie przed obsunięciem się ścian, przecież przejeżdżające w pobliżu tramwaje na pewno powodowały potężne wibracje gruntu, który mógł przysypać tam pracujących... Wygląda to na układanie jakichś rur czy kabli...
Przecież gdyby nawet budowali tunel, to nie odbywało by się to na oczach ludzi...


Przy drugim zdjęciu już tej pewności nie mam. Z linią tramwajową (położoną , jak się wydaje, nad jakimś zabezpieczonym i zakrytym wykopem) krzyżują się tory kolejki - widać po prawej stronie wagonu tramwajowego mały wózek (z urobkiem?).

A może jest to np. remont kanału burzowego, jakich wiele pod miastem, nawet jeden był widoczny swego czasu koło Muzeum Historii Miasta Szczecina...
Ciekawe, jakie miejsca zostały na nich pokazane...
.:konger:.

One life. Live it.
kulfonez
Posty: 25
Rejestracja: 8 lip 2004, o 18:58
Lokalizacja: Jak to skąd? SZCZECIN

Postautor: kulfonez » 21 wrz 2004, o 13:19

pierwsze zdjecie to dolny odcinek ulicy krasinskiego, (znowu niebuszewo) :)
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 21 wrz 2004, o 13:40

kulfonez pisze:pierwsze zdjecie to dolny odcinek ulicy krasinskiego, (znowu niebuszewo) :)

tamtedy przebiega wodociag, moze to byly prace nad nim, on biegnie az do gory w okolie ul.dunskiej, kiedys na skrzyzowaniu z ul.zamoyskiego pekla rura i wlasnie mniej wiecej na globokosci 2 metrow bylo widac potezne rury wodociagowe

wedlug mnie to byly prace nad tym wodociagoiem
Gość

Postautor: Gość » 25 wrz 2004, o 14:00

Mam do was pytanie. Czy chodzenie po bunkrach jest nielegalne. Jaki¶ czes temu gdy wychodzi³em z dziury mia³em farta i trafi³em na dwóch glinia¿y. wiecie ile ja musia³em siê t³umaczyæ i do tego nie wiedzia³em czy faktycznie mia³em prawo tam chodziæ.
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 25 wrz 2004, o 17:19

Anonymous pisze:Mam do was pytanie. Czy chodzenie po bunkrach jest nielegalne. Jakiś czes temu gdy wychodziłem z dziury miałem farta i trafiłem na dwóch gliniaży. wiecie ile ja musiałem się tłumaczyć i do tego nie wiedziałem czy faktycznie miałem prawo tam chodzić.
schorn jest otwarty i iema zakazu wejscia to co CI zrobia ??????????????

chyba ze zes rozwalil zamek lub byl zakaz wstepu
Gość

Postautor: Gość » 25 wrz 2004, o 19:01

Nie by³o ¿adnego znaku(czy gdzie¶ takie s±), a dziwi by³y, ale otwarte, mo¿e chodzi³o im o to, ¿e mam tylko 12 lat.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 25 wrz 2004, o 19:45

No, ładne kwiatki! Ciekawe, do jakich podziemi dotrzecie za parę lat... :lol:
Gość

Postautor: Gość » 25 wrz 2004, o 19:56

Bachinstitut pisze:No, ³adne kwiatki! Ciekawe, do jakich podziemi dotrzecie za parê lat... :lol:
Co siê pyrkasz, o co ci chodzi ziomó¶. Mów po ludzku jak masz co¶ do gadania.
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 25 wrz 2004, o 20:15

no to raczej na bank chodzilo o to ze masz 12 lat , jestes młody i ryzykujesz wchdzac
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 25 wrz 2004, o 22:18

Anonymous pisze:
Bachinstitut pisze:No, ładne kwiatki! Ciekawe, do jakich podziemi dotrzecie za parę lat... :lol:
Co się pyrkasz, o co ci chodzi ziomóś. Mów po ludzku jak masz coś do gadania.
Proszę grzeczniej. A będzie nam milej....
Awatar użytkownika
MiWolo
Posty: 466
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 18:47
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: MiWolo » 27 wrz 2004, o 15:04

Weźcie spujście na to zdjęcie http://www.podziemnyszczecin.pl/galeria ... to_13.html

Jestem ciekawy czy tunel jest rozwaluny tylko kawałek( chyba nie burzyli na całej długości. Jak byłem tam to zobaczyłem, że tunel z cegieł na pogoni to był tylko kawałek. Dalej był zbudowany z betonu. Dalsza konstrukcjia wygląda tak samo jak Konstrukcja przy uni Lubelskiej http://www.sedina.pl/modules.php?op=mod ... 80a9a0cf0b Zastanawia mnie czy to mugł być ten sam tunel, bo gdzieś czytałem, że z pogoni szedł na unie lubelską tunel.
Awatar użytkownika
PEPA
Posty: 259
Rejestracja: 27 wrz 2004, o 21:12
Kontakt:

Postautor: PEPA » 2 paź 2004, o 11:16

Mi się wydaje że tunel jest raczej nie skończony. Kiedy widziałeś tunel betonowy? Tunel ten znajduje się pod terenem byłej pływalni. Czy na pewno mówisz otym samym miejscu?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości