(artykuł) Co dalej z sedina.pl

Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

(artykuł) Co dalej z sedina.pl

Postautor: Busol » 3 cze 2005, o 09:11

A spodziewałem się burzy po tym artykule... :-(
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 3 cze 2005, o 09:45

Moze wszyscy sie boją, że administracja portalu będzie przyznawać userom wypowiadajacym sie w tym temacie Bardzo Atrakcyjne Nagrody - y :lol: [/b]
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 3 cze 2005, o 10:20

Jestem po słowie :oops: z Ad-minem: NIE będzie BAN'ów - ani nagród, ani tych drugich wyróżnień. Pisząc o tym miałem nadzieję, że choć kilka osób się zastanowi i właśnie teraz odważy się zaproponować coś, czego jeszcze w portalu nie było.
Poza tym sądziłem, że koledzy z Forum chcą nie tylko bawić się w swoim gronie, które zapewne już niedługo zostanie "zamknięte" (po prostu ilość znawców i fanatyków przedwojennych nazw ulic i wyglądu ówczesnych kamienic na pewno jest ograniczona), ale z miłości do Szczecina sróbują wymyślić coś, dzięki czemu miasto mogłoby wyjść z tak dziś opiewanego marazmu. Ale, jak widać, znacznie łatwiej jest wszystkie niepowodzenia zrzucic np. na Jurczyka...
Poza tym chcę zwrócić Waszą uwagę na fakt, że tylko około 10 % gospodarstw domowych w RP posiada dostęp do internetu. Zatem poza światem virtualnym jest jeszcze niemałe pole do dziłania - jako przykłady myślenia pozytywnego podaję organizowane przez forumowiczów wycieczki - szkoda, że tylko dla tak wąskiego grona osób...
Awatar użytkownika
sacek
Posty: 277
Rejestracja: 12 maja 2004, o 13:25
Lokalizacja: w sercu ciągle Szczecin

Postautor: sacek » 3 cze 2005, o 10:40

No rzeczywiście, naszym głównym celem powinno być "wyjście na ulicę", żeby dotrzeć do większej grupy ludzi. Trzeba coś zorganizować na świeżym powietrzu, tym bardziej, że wakacje, e.t.c, a jak patrzę na znajomych, to zainteresowanie takimi rzeczami jest. Jest jednak jeden problem: dużo z nas nie ma doświadczenia w organizowaniu takich rzeczy, nie wie, gdzie się z czym do kogo zwrócić, np. ja muszę przyznać, że o czymś kiedyś myślałem i na myśleniu się skończyło. Trzeba się po prostu przełamać, zorganizować coś i wciągnąć większą liczbę forumowiczów, żeby oni też się przełamali. Sam o czymś pomyślę (i mam nadzieję, że tym razem na myśleniu się nie skończy), żeby nie było tak, że tu się rozpisuję, po czym nic nie robię. Powiem wam, że po prostu przyszłość Sediny jest na zewnątrz komputera, nie możemy się zamykać w ramach forum.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 3 cze 2005, o 10:43

sacek pisze:No rzeczywiście, naszym głównym celem powinno być "wyjście na ulicę", żeby dotrzeć do większej grupy ludzi. Trzeba coś zorganizować na świeżym powietrzu, tym bardziej, że wakacje, e.t.c, a jak patrzę na znajomych, to zainteresowanie takimi rzeczami jest. Jest jednak jeden problem: dużo z nas nie ma doświadczenia w organizowaniu takich rzeczy, nie wie, gdzie się z czym do kogo zwrócić, np. ja muszę przyznać, że o czymś kiedyś myślałem i na myśleniu się skończyło. Trzeba się po prostu przełamać, zorganizować coś i wciągnąć większą liczbę forumowiczów, żeby oni też się przełamali. Sam o czymś pomyślę (i mam nadzieję, że tym razem na myśleniu się nie skończy), żeby nie było tak, że tu się rozpisuję, po czym nic nie robię. Powiem wam, że po prostu przyszłość Sediny jest na zewnątrz komputera, nie możemy się zamykać w ramach forum.
Hmmm...
Ze tak nawiąże do tematu innego (zakonczenie pamietnikow)

Wlasnie wychodzimy na zewnątrz - nic nie trzeba organizować tylko się właczyć...
MABULLA
Posty: 9
Rejestracja: 30 gru 2004, o 17:26

Postautor: MABULLA » 3 cze 2005, o 11:15

Ja dwa dni temu opisalem moja wizje Sediny. No i zostalem opieprzony, zagrozono mi wykluczeniem z tego zwiazku wzajemnej adoraccji.
A teraz czytam co innego. SEDINA CHCE SIE OTWORZYC NA ZEWNATRZ.
To wyslac swoich porucznikow do wszelkich mozliwych instytucji,przedsiebiorstw,kapitalistow itd. Otworzyc ludziom oczy w kierunku SEDINY, otworzyc konto bankowe, zalozyc wlasne wydawnictwo itd. itd. To jest kierunek do PROFI !!!!!!!
Na razie Sedina to jest tylko wirtualna abstrakcja dla wielu ludzi !!!!!!!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 3 cze 2005, o 11:19

MABULLA pisze:Ja dwa dni temu opisalem moja wizje Sediny. No i zostalem opieprzony, zagrozono mi wykluczeniem z tego zwiazku wzajemnej adoraccji.
A teraz czytam co innego. SEDINA CHCE SIE OTWORZYC NA ZEWNATRZ.
To wyslac swoich porucznikow do wszelkich mozliwych instytucji,przedsiebiorstw,kapitalistow itd. Otworzyc ludziom oczy w kierunku SEDINY, otworzyc konto bankowe, zalozyc wlasne wydawnictwo itd. itd. To jest kierunek do PROFI !!!!!!!
Na razie Sedina to jest tylko wirtualna abstrakcja dla wielu ludzi !!!!!!!
Pozdrawiam
TO teraz napisz co z tego co napisałeś w twojej wizji możesz zrealizować ty konkretnie -Mabulla - aby nie pozostało to tylko wizją...

Bo istotą tych rozważań nie jest to co byśmy chcieli ale to co możemy zrobić.

Bo jesli mówimy o tym co byśmy chcieli to ja bym chciał aby sedina.pl maiała własną drukanię oraz filię w lubece i punkt konsultacyjny przy archiwum niemiec wraz z etatowym pracownikiem, własne wydawnictwo i mały samochód dostawczy ze sprzętem do wiercen podziemnych....
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 3 cze 2005, o 12:00

A ja bym chciał, żeby tacy ludzie jak miedzy innymi Mabulla, nie zajmowali sie czyms o czym nie mają bladego pojęcia. Widać nie wszystko jest dla ludzi. Bez obrazy, jesli Ci cokolwiek nie pasuje w tym portalu (w tych ludziach) to poszukaj alternatywy - PRL przeminął z wiatrem, nie ma przymusu.
Awatar użytkownika
Fitek-69
Posty: 1109
Rejestracja: 2 mar 2005, o 15:43
Lokalizacja: Hohenkrug/Buchholz
Kontakt:

Postautor: Fitek-69 » 3 cze 2005, o 12:18

Moim skromnym zdaniem Sedina spełnia bardzo ważną rzecz: łączy pokolenia.
Na mojej dzielnicy, po zakończeniu działań wojennych i z przyjazdem Polaków,
znalazł się jeden młody człowiek, który zainteresował się historią osiedla przed 1945 rokiem. Zbierał dostępne wtedy materiały, jako że znał j.niemiecki, nie miał problemów z archiwizowaniem tego co było świeże. Dla pozostałych tematy niemieckie były świeżą raną nie do przełknięcia.
Do końca lat 50-tych uzbierało się trochę tego z całego prawobrzeża.
Założył rodzinę - praca, obowiązki temat zaginął.
Wrócił teraz jak obudzłem w nim wspomnienia. Ile trwała ta przerwa ?.
40 lat. Przez ten czas Płonia zmieniła się nie do poznania. Zaczynałem, jak wszyscy portalowicze, od zera. Tylko mieliśmy szczęście, że znalazł się ktoś, kto w nas obudził iskierkę.
W tej chwili portal jest skarbnicą wiedzy pisanej i przedstawionej do której ma dostęp każdy. I z tych wielu, którzy sobie używają na forum, znajdą się
następni i następni. Ta historia już się nie skończy.
Maszyna jest w ruchu, tryby są na swoim miejscu.
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 3 cze 2005, o 12:42

1/ Mabulla - mea culpa, ale gdzie Ty napisałeś o swojej wizji? Jeśli w jakims innym wątku - może jednak to wrzucisz tutaj? A może jeszcze lepiej: przemyślisz i npiszesz to tak, aby było realne, bo największym naszym problemem jest ŚWIAT REALNY. A jeszcze lepiej - może tak: mam pomysł, aby (tu pomysł), a dalej: mogę sam zrobić to i tamto, ale potrzeba mi do pomocy 2 osób, od których chciałbym... Wtedy nikt nie opieprzy Cię za "fantazjowanie".
2/ Do tych, co lubią zgryźliwości: A może by tak WYCIECZKI OSOBISTE odbywać na innym forum, albo chociaż w innym watku.
3/ Punkt, w którym zaprzeczam sam sobie w pkt. 1 :roll: : Ajednak potrzebna jest nam BURZA MÓZGÓW, a w tej nie ma żadnych ograniczeń. Czyli, wbrew opinii Busola i mym własnym nawykom - a może jednak rakieta kosmiczna :wink: np. w kształcie Sediny lub tylko z napisami wokół :oops:
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 3 cze 2005, o 12:44

"Busol" napisał:TO teraz napisz co z tego co napisałeś w twojej wizji możesz zrealizować o byśmy chcieli to ja bym chciał aby sedina.pl maiała własną drukanię oraz filię w lubece i punkt konsultacyjny przy archiwum niemiec wraz z etatowym pracownikiem, własne wydawnictwo i mały samochód dostawczy ze sprzętem do wiercen podziemnych....

...i jeszcze SEDINA PUB...i to pewnie jest możliwe wcześniej :)
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 3 cze 2005, o 12:58

RychO, stary dorszu - Ty nie żartuj: potrzebny mi jesteś jako redaktor od poezyj o Szczecinie! Na poczatek odszukaj może ten stary tekst o "3" - wiesz, o który mi idzie :twisted: Uważam, że na poczatek można by go przedstawić w dziale "Ciekawostki", a później nakłonimy "Busola" do otwarcia działu Poezji i Fantazji... oczywiście, że o Szczecinie starszym od najstarszego PUB'u w Szczecinie (bo wcześniej to po prostu były knajpy i knajpki).
Awatar użytkownika
Zibsky
Posty: 2684
Rejestracja: 14 sty 2005, o 01:26

Postautor: Zibsky » 3 cze 2005, o 12:58

Krytyka konstruktywna...tak pewnie wygladaly zebrania pewnych organizacji - ...dziesiat lat temu...
Mabulla ma jakas wizje ale moze nie umiem jej dokladnie przekazac... dajcie mu czas moze...
A poza tym oberwal za uzycie okreslen typu Towarzystwo Wzajemnej Adoracji (za chwile i ja pewnie oberwe za cos...)
A moze by tak Gazete ....moze nie od razu Sedine Wyborcza ale Tygodnik...czy dwu...
Materialow jest od.... redachtorow tez paru (zawsze mozna prosic o pomoc Krasia i jak mu Szefowie pozwola to...)
Reklamodawcow tez sie paru znajdzie...
A sadzac z ilosci odwiedzajacych Sedine z nabywcami nie bedzie klopotu

Wiec co chlopaki...
Tygodnik Sedina
To bylo pol zartem pol serio ale zastanowic sie mozna....
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 3 cze 2005, o 13:02

Pomysł z pismem drukowanym niezły całkiem - czy ktokolwiek jest w stanie na poczatek znaleźć sponsora/-ów, którzy wyłozyliby nieco na takie przedsięwzięcie? Może sam pomysłodawca ma jakieś "ukonkretnienie"?
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

...

Postautor: piotr_now » 3 cze 2005, o 13:15

Woti, co do sponsorów, to myślę, źe my najpierw musielibyśmy poznać kwotę, która nas interesuje, a wted już zabrać się do ich szukania ... tak mi się wydaje

Co do pomysłu ... pierwsz rzecz, która mi przyszła do głowy, bez większych konkretów , po prostu coś na zasadzie hasła - może, skoro uczniowie szczecińskich szkół w pewnym sensie "przyszli do nas" ze swoimi bardzo interesującymi opowieściami, to może my spróbujmy "pójść d o nich". Jest to roziwązanie najmniej kosztowne , a nieco na efekty "epidemii opisywanej we wcześniejszym wątku" powinno zadziałać. Być może jakieś spotkania na godzienie wychowawczej ... z konkursami pt "Co tomogło być i gdzie to było ?'" ... to tylko pomysł ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

cron