Kto zna jakie wejscia pod ziemie?? Wpisujcie!!

Dla tych, co patrzą w dół.
Porucznik
Posty: 104
Rejestracja: 23 maja 2004, o 00:52
Lokalizacja: Naugard koło Stettina

Postautor: Porucznik » 11 lip 2005, o 22:38

konger pisze:ul. Zarnista - wyjście ewakuacyjne z dawnego kasyna dla oficerów niemieckich, obecnie szkoła, przejście przy szkole zamurowane, ale jak ktoś chce to może poganiać po tunelach... Zbudowane w sumie bez ładu i składu... To na przykład... Spotkamy się, pogadamy, to powiem więcej...
Gdy byłem ostatnio w okolicach ul. Skalistej/Ziarnistej schodząc bodaj ul. Walczaka (przejściem między terenami jednostki wojskowej)zauważyłem w skarpie ul. Skalistej (po lewej stronie idąc od ul. Metalowej) tuż przy powierzchni placu otwór, który wyglądem przypominał wejście do szczeliny przeciwlotniczej. Niczym się nie wyróżniał, wydawał się być zaniedbany, był prowizorycznie zasłonięty. Czy może był on innym wyjściem z kasyna? Czy może prowadzi do odrębnych pomieszczeń i tuneli od tych, ktore penetrowali Pepa i Alex? Czy ktoś coś na ten temat wie?
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Bogumińska

Postautor: Darkman1948 » 15 lip 2005, o 11:39

Przeczytalem cale to forum oraz odwiedzilem inne stronki o podobnej tematyce ale niegdzie nie znalazlem informacji o schronach ktore znajduja sie na trasie ze Szczecina do Polic, ktora jezdza autobusy 101 i 107. Mianowicie ok.100-200m za przystankiem Bogumińska nż. jadac w strone Polic po lewej stronie jest skarpa. W niej zauwazylem 3 wejscia do schronow z czego 2 sa dostepne a trzecie zamurowane. Bylem raz sprawdzic dokladniej co tam sie znajduje ale z braku czasu i sprzetu moglem podejsc tylko do wejscia. Niewiele zobaczylem bo nawet latarki nie mialem ale wiem ze w tym tunelu jest troche wody. Nie wiem dokad on prowadzi i czy w ogole sluzyl jako schron. Planowalem wybrac sie tam na dokladniejsze ogledziny ale z braku chetnych na razie dalem sobie spokuj. Moze tu sie ktos znajdzie? Chetnie zaprowadze w to miejsce. Chyba ze ktos juz tam byl i stwierdzil ze jest to tak malo atrakcyjne miejsce ze nie warto o tym pisac.
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 15 lip 2005, o 11:50

Układ tego schronu to coś na literę E . Załóżmy że od strony przystanku autobusowego na Bogumińsiej jest wejście 1,potem2,potem3(w stronę skrzyżowanie).
Wejście 3 jest zalane, na końcu masz zawał, który odciał droąznośc do reszty tuneli. Wejścia 1 i 2 są połączone, ktoś tam prowadził aktywną eksplorację, przez co po pewnym czasie trzeba iśc w kucki.
Jakby ktoś stanął na przystanku 101 i 107 w stronę Polic, zobaczy na górze na skarpie normalne domy(budowane za niemców) to ich mieszkańcom miały służyć.
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Porucznik
Posty: 104
Rejestracja: 23 maja 2004, o 00:52
Lokalizacja: Naugard koło Stettina

Postautor: Porucznik » 15 lip 2005, o 13:19

szperacz88 pisze:Układ tego schronu to coś na literę E . Załóżmy że od strony przystanku autobusowego na Bogumińsiej jest wejście 1,potem2,potem3(w stronę skrzyżowanie).
Wejście 3 jest zalane, na końcu masz zawał, który odciał droąznośc do reszty tuneli. Wejścia 1 i 2 są połączone, ktoś tam prowadził aktywną eksplorację, przez co po pewnym czasie trzeba iśc w kucki.
Jakby ktoś stanął na przystanku 101 i 107 w stronę Polic, zobaczy na górze na skarpie normalne domy(budowane za niemców) to ich mieszkańcom miały służyć.
Galerie zdjęć z tych obiektów znaleźć można pod: http://www.podziemnyszczecin.pl/Boguminska1/
http://www.podziemnyszczecin.pl/Boguminska2/
http://www.podziemnyszczecin.pl/Boguminska3/
Jak tam byłem po raz ostatni to wejścia nr 1 i 2 nie były połączone, choć mogły być kiedyś.
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 15 lip 2005, o 16:14

Czy wtedy przez cały korytarz ciągnęla się sterta piachu, jaies 0,5m rosnąco do 1m??
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Porucznik
Posty: 104
Rejestracja: 23 maja 2004, o 00:52
Lokalizacja: Naugard koło Stettina

Postautor: Porucznik » 15 lip 2005, o 16:42

szperacz88 pisze:Czy wtedy przez cały korytarz ciągnęla się sterta piachu, jaies 0,5m rosnąco do 1m??
Sprawdziłem swoje zdjęcia. Patrząc od strony centrum Szczecina wydaje mi się, że drugi, krótki korytarz był zalany i w zasadzie przez to niedostępny. W pierwszym w listopadzie 2004 r. było j.n.

Schematy nie uwzględniają proporcji pomiędzy poszczególnymi odcinkami.
Załączniki
chyba chodzi o ten odcinek
chyba chodzi o ten odcinek
schemat Bogumińska_1.jpg
schemat Bogumińska_3.jpg
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 15 lip 2005, o 17:29

Wg. mnie to wygląda tak, jaki jest sens budowania 3 osobnych korytarzy, gdzie wyjścia awaryjne??
Tunel 2(środkowy) po zawale może miec trochę inny układ, nie pamiętam dokładnie jak on biegł.
Załączniki
wg mnie to tak wyglada.jpg
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: Darkman1948 » 15 lip 2005, o 21:21

Jeszcze jedno mnie troche meczy od dluzszego czasu. Idac od strony Placu Rodla do Walow Chrobrego w tym parku jest dosc spora dziura w ziemi.Znajduje sie naprzeciwko PZU na Matejki. Dziura ta jest na tyle duza ze mozna sie tam wczolgac i wyglada na to ze ktos probowal to robic. Po drugiej stronie sciezki jest maly wywietrznik. Moze ktos wie cos wiecej na ten temat, bo to rowniez jest dla mnie zagadka a nigdzie nie znalazlem info o tym.
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Brzozowskiego 12

Postautor: Darkman1948 » 18 lip 2005, o 12:13

Na mojej ulicy (Brzozowskiego) stoja budynki budowane przez Niemcow. jeden z nich rozni sie od pozostalych. Ma 4 pietra a wszystkie inne po 2. Slyszalem od kolegi ktory w nim mieszka ze w jednej z piwnic jest zejscie do podziemi. Podobno w latach 70. przyjechalo tam wojsko i zeszli tamtedy pod ziemie.Nie wiadomo co robili w kazdym razie wychodzac zasypali piaskiem wejscie. Teraz moj kolega ma dostac od sasiadki mieszkanie wraz z ta wlasnie piwnica. Na pewno przejde sie do niego zeby zejsc na dol. Mysle ze to moze byc polaczone z tym tunelem pod ul. Jackowskiego idacym od tego dolu na Unii Lubelskiej. Jak tylko czegos wiecej sie dowiem to naszrajbie tutaj.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 18 lip 2005, o 12:16

Darkman1948 pisze:Jeszcze jedno mnie troche meczy od dluzszego czasu. Idac od strony Placu Rodla do Walow Chrobrego w tym parku jest dosc spora dziura w ziemi.Znajduje sie naprzeciwko PZU na Matejki. Dziura ta jest na tyle duza ze mozna sie tam wczolgac i wyglada na to ze ktos probowal to robic. Po drugiej stronie sciezki jest maly wywietrznik. Moze ktos wie cos wiecej na ten temat, bo to rowniez jest dla mnie zagadka a nigdzie nie znalazlem info o tym.
Czy moze masz na mysli to o czym pisał kiedyś Yomi ?:

http://sedina.pl/modules.php?op=modload ... =0&thold=0
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: Darkman1948 » 18 lip 2005, o 13:34

Tak. Dokladnie o to mi chodzilo:) Dzieki za linka.
Awatar użytkownika
PEPA
Posty: 259
Rejestracja: 27 wrz 2004, o 21:12
Kontakt:

co robi czas i woda

Postautor: PEPA » 21 lip 2005, o 02:25

Piękne schody? Zna ktoś to miejsce?
Załączniki
Strumyczek.jpg
www.podziemnyszczecin.pl
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 21 lip 2005, o 19:04

8) Wiem,ale nie powiem...
Brawo Pepa za znalezienie...
aniasama
Posty: 55
Rejestracja: 30 mar 2005, o 18:17
Lokalizacja: Szczecin/Pogodno

Postautor: aniasama » 21 lip 2005, o 22:16

czyżby to ks dąbrówki?
Awatar użytkownika
shiba
Posty: 397
Rejestracja: 17 wrz 2004, o 22:22
Lokalizacja: Neu-Westend
Kontakt:

Re: co robi czas i woda

Postautor: shiba » 22 lip 2005, o 12:58

PEPA pisze:Piękne schody? Zna ktoś to miejsce?
czy to sa scieki czy tylko zle widze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości