Wieżyczka od czołgu...

Dla tych, co patrzą w dół.
_Kisame_
Posty: 3
Rejestracja: 3 gru 2005, o 19:09

Wieżyczka od czołgu...

Postautor: _Kisame_ » 3 gru 2005, o 19:24

Cześć Wam!

Zarejestrowałem się tutaj żeby podzielić się z wami moją słodką tajemnicą. Przejdźmy do rzeczy...
Ostatnio będąc w okolicach autostrady za dąbiem z mojim wujkiem podczas cotygodniowych spacerów z wykrywaczem natrafilismy na jakiś spory obiekt. Mając przy sobie saperki natychmiastowo przeszlismy do kopania. Po wielu godzinach łopata uderzyła w coś twardego. Myślałem że to jakiś kawałek pudła metalowego czy coś i chciałem to zostawić, jednak wujek mówił żebyśmy to wykopali. No to kopalismy i po jakimś czasie naszym oczom się ukazał zarys włazu...emocje narastały. Nadal nie wiedziałem co to jednak wujek był bardzo zadowolony i kazał kopać dalej. Po kilkunastu minutach natrafiłem na coś jakby rure, która później okazała się lufą! Wujek się ucieszył i powiedział mi że znaleźlismy wieżyczke od czołgu. Najprawdopodobniej od PzKpfw V czyli "Panthery" !!!! Wujek zna sie na czołgach więc można sądzić że to wieżyczka od tego właśnie czołgu. Niestety całej nie wykopalismy gdyż zaczęło się sciemniac i musielismy wracać do domów. Przykrylismy wszystko i udalismy sie do domu. Jutro mamy zamiar isc i dalej kopać. Kto wie na co możemy natrafić ??

Dlatego pisze wlasnie w tej sprawie ponieważ w dwójke trudno jest kopać tyle czasu...Dlatego właśnie mam prośbe do chętnych ludzi czy by nam nie pomogli kopac ?? Mam nadzieje że znajdzie się choćby jeden chętny.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
shiba
Posty: 397
Rejestracja: 17 wrz 2004, o 22:22
Lokalizacja: Neu-Westend
Kontakt:

Postautor: shiba » 3 gru 2005, o 20:38

mzoecie natrafic na amunicje, ktora jest w wiezy skladowana jak i na wiele innych rzeczy a nie macie moze zdjec tej wiezy?

http://armybook.com/im/big/a67-02.jpg
tu jest widok wiezy od gory-przypominial on cos takiego?
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 3 gru 2005, o 21:27

A może coś takiego?
Załączniki
Regelbau687-04.jpg
_Kisame_
Posty: 3
Rejestracja: 3 gru 2005, o 19:09

Postautor: _Kisame_ » 3 gru 2005, o 23:00

właśnie widzielismy podobny zarys tego. Wujek własnie poznał szybko że to mogłabyć panthera.
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: Darkman1948 » 4 gru 2005, o 00:17

Ja bylbym ostrozny z tego typu doniesieniami. Nie wiadomo kto czyta to forum i pozniej moga byc problemy z wladzami. Beda chcieli sie dowiedziec gdzie to lezy itd. zeby potem to przekazac do muzeum. Lepiej byloby sie dogadac ze pomoca prywatnych widomosci albo na gg. Ale to tylko moj skromny punkt widzenia.

P.S. A jak juz to odkopiecie to co z tym zrobicie? :wink:
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 4 gru 2005, o 01:55

Szczerze mówąc takie obiekty to powinny trafić do muzeum bo jak nie tam to gdzie? Co do miejsca to z podawaniem byłbym na tyle ostrożny, żeby, o ile okaże się to prawdą nikt tego nie wyszabrował (a zdażało się , iż ktoś dysponujący większą kasą pojawiał się w nocy z ciężkim sprzętem i zwijał znalezisko). Jak chyba większość to chciałbym to zobaczyć na własne oczy no i pomóc w kopaniu też moge, choć akurat w niedziele to nie dam rady. Jak ju ż zostało wspomniane należy uważać na amunicje a zabezpieczyć wszelki znaleziony osprzęt *to najszybciej ginie). No i jestem ciekawy cy się to potwierdzi.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 4 gru 2005, o 04:14

Oby tylko ta wasza wieżyczka nie zniknęła do rana...
Właśnie. I podziw dla wujka, że dał się urobić w leśną grudniową kopaninę.
adi
Posty: 9
Rejestracja: 21 lis 2004, o 12:08

Postautor: adi » 4 gru 2005, o 09:59

zgłaszam chęć do pomocy,wysłałem wiadomość na priv. :!:
_Kisame_
Posty: 3
Rejestracja: 3 gru 2005, o 19:09

Postautor: _Kisame_ » 4 gru 2005, o 10:28

Kurde...:( Mielismy juz dzisiaj ale nie wypaliło bo jakiś wypadek był i z wujkiem stalismy w korku z 1,5 h ;/ A bylismy juz umówieni.

A co do wieżyczki to zabierzemy caly osprzęt a gdy juz bedzie wyczyszczona z rzeczy to zadzwonimy na policje że znaleźlismy takie cudo ;)
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 4 gru 2005, o 10:38

_Kisame_ pisze:Kurde...:( Mielismy juz dzisiaj ale nie wypaliło bo jakiś wypadek był i z wujkiem stalismy w korku z 1,5 h ;/ A bylismy juz umówieni.

A co do wieżyczki to zabierzemy caly osprzęt a gdy juz bedzie wyczyszczona z rzeczy to zadzwonimy na policje że znaleźlismy takie cudo ;)
Domyślam się, że Twoja wiedza o "wybuchach" jest szczątkowa. Odradzam dłubanie w znalezionych przedmiotach, które sprawiają wrażenie metalowych. W lesie przy ruchliwej autostradzie wątpliwe by ktoś usłyszał chlipiące "I need a medic!".

Ale pomysł z policją podoba mi się, hue hue.
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: Darkman1948 » 4 gru 2005, o 10:54

_Kisame_ pisze: A co do wieżyczki to zabierzemy caly osprzęt a gdy juz bedzie wyczyszczona z rzeczy to zadzwonimy na policje że znaleźlismy takie cudo

Tiaa i powiecie ze juz odkopane stalo o wyczyszczone? ;) W to na pewno nie uwierza a jeszcze moga sie czepic ze wczesniej ich nie powiadomiliscie :)
adi
Posty: 9
Rejestracja: 21 lis 2004, o 12:08

Postautor: adi » 4 gru 2005, o 12:58

Kisame wysłałem Tobie już drugą wiadomość na priva przeczytaj ją proszę i odpowiedz
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 4 gru 2005, o 15:56

Co do policji to pomysl o tyle dobry że będą tam siedzieć i pilnować jeśli to cenne znalezisko. Co do osprzętu to chodziło mi o przyżądy celownicze itp. bo to potrafi gdzieś po drodze zniknąć (tak jak z wieży poprzednio znalezionej w sz-nie), pocisków w żadnym wypadku nie ruszać, wezwać saperów to też popilnują. Zresztą bez ciężkiego sprzętu i tak ię pewno tego z miejsca nie ruszy.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Andoss
Posty: 86
Rejestracja: 2 sie 2005, o 11:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Andoss » 5 gru 2005, o 12:50

IHIHIIH Ciekawe a czy to przypadkiem nie znajduje się za zwalonym mostem ??? Bo coś mi mówi że jest to bardzo dobrze znany wszystkim wytrawnym "KOPACZOM" obiekt!! Znany bo już na niego kilkanaście osób trafiło wyjątkowo ciekawy okrągły właz zasypany ziemią. Tylko dysponując saperką raczej nie bardzo można go odkopać. Polecam łopatę a po 3h kopania ukaże się piękny żelbetowy obiekt zwany potocznie STUDZIENKĄ KANALIZACYJNĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!! POWODZENIA :)
www.pomorze1945.com
GG 2079464
hans
Posty: 87
Rejestracja: 26 lip 2005, o 20:01

Postautor: hans » 5 gru 2005, o 15:00

kisame napisal w pierswszym poście że dokopał sie do lufy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron