ul. Szeroka

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 15 gru 2005, o 20:46

kurzastopka pisze:Co do widniejącej ul. Zawadzkiego - to istnieją realne plany przerzucenia tu ruchu z ul. Szerokiej - właściciele prywatnych działek w pobliżu liczą na duże odszkodowania z tytułu wywłaszczenia.
:shock: niemozliwe.
tej ulicy tutaj po prostu nie ma.
prawdopodobnie mogla sie znajdowac w tym miejscu w czasach, kiedy na miejscu osiedla zawadzkiego/klonowica byl poligon.
jest duuzo dalej niz na mapie.
kurzastopka
Posty: 515
Rejestracja: 5 gru 2004, o 18:36
Lokalizacja: kurlandia

Postautor: kurzastopka » 15 gru 2005, o 21:13

Oczywiście, że jej nie ma - obecnie część projektowanej drogi to aleja użytkowana przez pieszych, w części są to tereny prywatne, należące do parceli przy Szerokiej - jak znajdę , postaram się wrzucić mapkę z projektowaną drogą.
Awatar użytkownika
marpa
Posty: 227
Rejestracja: 23 gru 2004, o 10:52
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: marpa » 15 gru 2005, o 21:34

Planowana Nowoszeroka:

Obrazek
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 15 gru 2005, o 21:37

A propos tego tematu i nazwy nie pamietam gdzie czytalem ciekawy artykul a propo tej manni nazywania moastów i dróg nowoclowy, nowokrakowsa, nowoeuropejska.
To jakas schiza :-)

Autor tekstu wygrał dla mnie "NowoMAtki Teresy z Kalkuty"

a wyróznienie za "Nowoku Słońcu" (tak jak napisałęm) :-)
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 15 gru 2005, o 23:13

Te "Nowoxxxx" to starsza tradycja :-)
Jak przymierzali się do Trasy Zamkowej vel Zarembianka to część ruchu miało iść już po stronie miasta właśnie po Nowowielkopolskiej.
Rozpylić planowano kawałek budowlanki na Unisławy i wpiąć się w Wielkopolską.
Zostało się jedynie skrzyżowanie na Wyzwolenia po projekcie.
Już kiedyś o tym pisałem.
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 18 gru 2005, o 23:04

I ktos kiedys zdjecie planu wrzucil... Skrzyzowanie kolo Bramy Krolewskiej mialo byc 2-kondygnacyjne... I komu by to przeszkadzalo ?

Jeszcze jakby ten projekt wzieli do realizacji, a takze 2 kondygnacje na Bramie Portowej, tramwaj wjezdzajacy w podziemia kolo katedry i wyjezdzajacy w rejonach Medicusa...

A moglo byc tak pieknie :wink:
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
Sławek
Posty: 1556
Rejestracja: 11 maja 2004, o 18:00

Postautor: Sławek » 19 gru 2005, o 13:29

keson pisze: :shock: niemozliwe.
tej ulicy tutaj po prostu nie ma.
prawdopodobnie mogla sie znajdowac w tym miejscu w czasach, kiedy na miejscu osiedla zawadzkiego/klonowica byl poligon.
jest duuzo dalej niz na mapie.
Ulicy nie ma i nie było, ale w jej miejscu jest chodnik i można tamtędy przejść, jest to fajny skrót z Krzekowa na Oś. Zawadzkiego...
Erich-Falkenwaldergesellschaft
-------------------------------------
GG 1424935
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 5 sty 2006, o 00:08

Jsz pisze:
Bartosz pisze:Z tego, co mi wiadomo, kino Echo znajdowało się w miejscu wskazanym strzałką (dzisiaj dom z żółtą elewacją).
A tego to nie wiem, byc może ten co wstawiał literki K na planie zrobił to w ciemno, na odwrocie nie ma numeru domu. Co ciekawe kino było krótko, na planie '77 i na wcześniejszych go nie ma.
keson pisze:Jsz, moglbys wkleic wiekszy kawalek tego planu??
nie wiedzialem, ze kiedys ul. Zawadzkiego maila punkt styczny z Klonowica i Zolnierska...
OK, puszczam mailem. Z tą stycznością to bym wziął sporą poprawkę, na planach z tych lat polne dróżki są Alejami...
A kino "Aktualności", albo kino "Odra" :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 5 sty 2006, o 00:10

A "Żak"?
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 5 sty 2006, o 09:25

Finki pisze:A "Żak"?
W kinie Żak to ja miałem WF przez rok czy dwa :).
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 16 sty 2006, o 13:52

Kino Echo mieściło się przy ul. Szerokiej 4. Tam gdzie co tydzień u siostry popijam ambrozję prostując kości na kanapie po ciężkim tygodniu pracy ;) była poczekalnia, a tam gdzie siostra ma teraz pracownię ceramiczną stał projektor. Budynek w którym była sala kinowa nie przetrwał - po południu wrzucę fotę gdzie widać gdzie dach budynku sali stykał się z elewacją domu. Dodatkowo będą 2 fotki - ciekawostki. Pozdrawiam.
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 17 sty 2006, o 22:49

To fotka ściany. Okienko - tam byl projektor, drzwi - przejście z poczekalni na salę kinową (tak orientacyjnie). Zaznaczona krawędź gdzie szedł dach.
Załączniki
kino.jpg
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

cron