pozostałości po murach fortecznych ??

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

pozostałości po murach fortecznych ??

Postautor: Bartez » 16 maja 2004, o 12:10

mam takie małe pytanie
mianowicie na ul. Gen. Dąbrowskiego jadąc w strone ul. Kolumba po lewej stronie jest jakiś plac budowy , jednak jadąc ulicą w oczy rzucają sie ogromne mury wykonane z cegły i teraz pytanie "co to za mury"

kolega z którym akurat jechałem samochodem stwierdził ze są to pozostałości po murach fortów szczecińskich

możecie udzielić mi jakichs informacji na ten temat ??
jesli informacje mojego kolegi potwierdza sie to warto by sfotografowac to miejsce i umiescic w galerii bo jak znam życie i Polskie realia to niedlugo zniknie badz zostanie zmodyfikowane

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 16 maja 2004, o 12:45

Bartez nie wiem co to jest , ale jak coś to możemy się tam wybrać i to sfotografować , służe moim aparatem.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 16 maja 2004, o 15:55

Miałem zamiar to "Zdjąć" ale jak się wybieracie to bardzo fajnie. CZekam na zdjęcia.
mickar
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2004, o 22:26

Postautor: mickar » 16 maja 2004, o 22:33

Z tego co sie orientuję to zasięg szczecinskich fortyfikacji NowegoMiasta w strone Pomorzan to najdalej wysokość ulicy Sowińskiego - koło małej wieży cisnień przy potulickiej fragment muru ze strzelnicami - prawdopodobnie mur szyjowy bastionu oraz pod garażami na Czarneckiego - ale to mur oporowy a nie fortyfikacje - ten mur przy potulickiej to najładniej zachowany fragment twierdzy Szczecin - może warto by tam postawić jakąś tablicę? Podobno jest tam też drugowojenny ringstand ale nie właziłem.
Nieco dalej na południe sięgały tylko fortyfikacje Fortu Prusy - koło dawnej strzelnicy przy dawnych koszarach przy skarpie zachowały się fragmenty podwalni. Jesli dobrze czaję o które wam chodzi ruiny przy Kolumba to niestety poza zasięgiem fortyfikacji miasta - niestety. Też mi się podobają i wyglądają mocarnie
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 17 maja 2004, o 15:56

No i sfotografowałem :D , wieczorkiem podeśle je do admina. A tak na moje oko to nie wygląda mi to na mury forteczne , ale i tak całkiem ciekawie to wygląda.
Gość

Postautor: Gość » 17 maja 2004, o 16:20

Bruce pisze:No i sfotografowa³em :D , wieczorkiem pode¶le je do admina. A tak na moje oko to nie wygl±da mi to na mury forteczne , ale i tak ca³kiem ciekawie to wygl±da.
Kto szybko czyni, ten dwa razy czyni! Tylko nie zapomnij o dok³adnym opisie miejsca do tego zdjêcia!
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 17 maja 2004, o 16:46

widze ze Bruce podchodzi naprawde z sercem do wszystkiego - takich ludzi Nam trzeba :D
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 17 maja 2004, o 17:25

ee... :roll: dysponuje mapka fortyfikacji z rozmieszczeniem i nazwami bastionow. chetnie gdzies wrzuce.
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 28 maja 2004, o 00:45

A może podesłałbyś mi na maila... ? zgrsensacjixxw@go2.pl Z góry dziękuję!
.:konger:.

One life. Live it.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości