Ostrzelane kamienice

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Przemo21
Posty: 513
Rejestracja: 4 sty 2005, o 20:33
Lokalizacja: Lortzingstr.

Postautor: Przemo21 » 8 maja 2006, o 14:18

Zapraszam wszystkich na ul Herbowa wszystkie stare kamienice maja mase śladów po kulach
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 8 maja 2006, o 14:29

Aygon pisze:Nadal bym się upierał że takie ślady w centrum miasta powstały od wybuchów bomb lotniczych, no bo kto by miał tam się ostrzeliwywać z broni ręcznej. A kto widział to wie że jaśli obok muru wybuchnie pocisk lub bomba to odłamki podziurawią go równo.
Słyszałem relacje piewszych polskich mieszkańców jak to sojusznicy lubili sobie postrzelać.
Awatar użytkownika
GRYF
Posty: 338
Rejestracja: 26 cze 2004, o 19:47

Postautor: GRYF » 8 maja 2006, o 17:57

przychylam się do tezy Aygon'a
owszem - sojusznicy pewnie i sobie postrzelali - ale nikt mi nie powie że strzelali wszędzie i tyle - bez jaj ludzie ..........
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 8 maja 2006, o 19:28

GRYF pisze:przychylam się do tezy Aygon'a
owszem - sojusznicy pewnie i sobie postrzelali - ale nikt mi nie powie że strzelali wszędzie i tyle - bez jaj ludzie ..........
Chodzi Ci że sojusznicy nie mieli jaj czy mamy nie żartować? ;-)
A na poważnie. Moja podstawówka, nr 8, od strony boiska do dziś wygląda jak ser rodem ze Szwajcarii.
Jeżeli miał by ktoś strzelać to czemu nie robił tego od ulicy?
Pozostaje jedynie teza Aygona. Bombka grzmotęła w pobliżu i odłamki wykruszyły sporo elewacji. Szkoda ze nikt tego nie odrestauruje.
Ładny budynek.
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 9 maja 2006, o 21:51

Panowie (i Panie - ale chyba mniej lubiace strzelać?) - proponuję:
Przyslijcie na mój adres fotki, np. 1000x1000 pixeli z tymi "dowodam". Jak kto ma tylko analogowe odbitki na papierze - na prywatnym moge dać adres itp. Taki zbor mogę zanieść do fachowców i spróbować uzuskać w miarę miarodajne wypowiedzi.
Chodzi o to, że ślady mogą pochodzić od: bomb, pocisków, min moździeżowych, granatów ręcznych, a na dodatek, choc w starych domach najmniej prawdoppodobne, "naturalne: odpryski źle wyrobionego tynku itp. Niełatwo to ocenic.
Jesli Was ta propozycja zainteresuje, prosze od razu jak najdokładniej opiosać miejsce i czas wykonania foty, autor takoż pożądany. Może jest szansa na galerię "ostrzelaną"?
e-mail: wojciechbanaszak@sedina.pl
Xida
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2010, o 16:40

Re: ostrzelane kamienice

Postautor: Xida » 12 gru 2010, o 16:52

Niestety na ul.Herbowej ocieplają budynek z ostatnimi śladami kul.Jak mi się uda,to polecę pocykam fotek.
Awatar użytkownika
Przemo21
Posty: 513
Rejestracja: 4 sty 2005, o 20:33
Lokalizacja: Lortzingstr.

Re: ostrzelane kamienice

Postautor: Przemo21 » 13 gru 2010, o 18:16

Xida pisze:Niestety na ul.Herbowej ocieplają budynek z ostatnimi śladami kul.Jak mi się uda,to polecę pocykam fotek.
Postaram sie zrobic jutro zdjecia w końcu to moja kamienica :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości