"Szczecin - paskudne miasto"

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 880
Rejestracja: 26 cze 2004, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

"Szczecin - paskudne miasto"

Postautor: Yossarian » 10 sty 2007, o 01:11

Tak nieco przewrotnie zatytuowałem ten wątek :oops:
Oddając się ulubionej rozrywce rozumnego człowieka - czyli skacząc po kanałach TV natknąłem się na na reportaż na kanale Discovery Travel & Living "Podróże na chybił trafił", gdzie redaktor rzucając kostką wybiera kierunek podróży (np: parzyste Nowy Jork, nieparzyste Bangladesz). Tym razem jechał po Polsce. Wypadło mu z kostki że jedzie do... Szczecina. Podniecony oglądam dalej, jak pokażą nasze miasto w światowej telewizji. W czasie jazdy PKP w pociągu pyta się podróżnych co warto u nas zobaczyć. Jakaś dziewczyna odpowiada "NIE JEDŻCIE DO SZCZECINA BO TO PASKUDNE MIASTO!" :( . Tak zareklamowane miejsce wzbudziło u prowadzącego program wątpliwości o słuszności kierunku. Wyciągnął więc kostkę i liczba parzysta miała zadecydować o zwiedzaniu naszego miasta, a nieparzysta o zmianie planów. Oczywiście była nieparzysta. Więc na peronie dworca głównego w Szczecinie odbył się następny rzut i wypadło na Gdańsk, oczywiście które okazało sie perłą miast Bałtyku, największym portem etc, etc.
Dziewczyna, która wyraziła taka opinię wyglądała na studentke dojeżdżającą na studia w Szczecinie, pokazuje to dobitnie, że miasto posiadą mało atutów aby przyciągnąć młodych ludzi pragnących związać się z tym miejscem. Na pewno nie była to reprezentacja społeczeństwa, ale antyreklama znakomita. :evil:
Cóż zrobiło mi sie przykro i jakoś markotno...
[url=http://picasaweb.google.com/yossarian67]Szczecinianin z urodzenia i przekonania[/url]
Awatar użytkownika
elaf
Posty: 450
Rejestracja: 31 mar 2006, o 23:19
Lokalizacja: Hohenzollernstrasse

Postautor: elaf » 10 sty 2007, o 01:29

a dziewczynie lepek ukrecic

:evil:
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 10 sty 2007, o 08:31

Nie kwasic - pracowac...

A jak ktos chcialby nas zrehabilitowac w dicovery to oglaszm konkurs na dostarczenie mi kontkatu emailowego do kanalu "tvn discovery historia"

Cel ambitny ale najpier potrzeba mi emaila - jak ktos namierzy ew zdobedzie - prosze na priv

PS. Intersuje mnie tylko email...
Awatar użytkownika
bronx
Posty: 806
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:56
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Postautor: bronx » 10 sty 2007, o 09:41

no właśnie tvn historia zaczyna sie interesować takimi ludźmi jak sediniacy, na pierwszy ogień poszli ludzie z Wrocławia którzy uprawiają podobną rolę. Bus ja już cie widze w oczach wyobraźni w zwiastunie tvn historia. :)
[url=http://www.szczecinek.org][img]http://www.szczecinek.org/HotLink/gruss_aus1.png[/img][/url]
antoni
Posty: 47
Rejestracja: 31 gru 2006, o 18:09
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: antoni » 10 sty 2007, o 18:42

Busol pisze:Nie kwasic - pracowac...

A jak ktos chcialby nas zrehabilitowac w dicovery to oglaszm konkurs na dostarczenie mi kontkatu emailowego do kanalu "tvn discovery historia"

Cel ambitny ale najpier potrzeba mi emaila - jak ktos namierzy ew zdobedzie - prosze na priv

PS. Intersuje mnie tylko email...

"n" telewizja -cyfrowa .

Pisać "na" TVN napewno się odezwą .
A ten kanał się "rozwija" w dobrym kierunku. :D
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 10 sty 2007, o 22:10

antoni pisze:Pisać "na" TVN napewno się odezwą .
A ten kanał się "rozwija" w dobrym kierunku. :D
TO wszystko wiem - prosilem o email a dostalem złotą radę :)
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 10 sty 2007, o 23:27

Poczyniłem pewne kroki w celu uzyskania adresu. Poczekamy, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 11 sty 2007, o 19:39

Wracając do tematu poruszonego przez Yossiego, taki cytacik:
Szczecin to wspaniałe miasto. Mieszkałem tam w latach 90. podczas nigdy nie ukończonych studiów (...). Myślę, że nadal mam tam wielu dobrych kolegów i koleżanek. Do dzisiaj jestem sympatykiem Pogoni, zawsze też chętnie wypiję zimnego Bosmana.

Na pewno w Szczecinie dużo się działo, szczególnie - jakby to powiedzieć - pod powierzchnią czy w tle wydarzeń publicznych, bo to nie jest/nie była taka kultura alternatywna jak np. w Krakowie, tylko coś bardziej osobistego i nieudokumentowanego przez lokalny dodatek do „Gazety Wyborczej". Mi się wszystko bardzo podobało, uczestniczyłem w wielu ciekawych imprezach i inicjatywach albo spontanicznych, albo takich, których autorzy nie zadbali, żeby je jakoś specjalnie rozpropagować. Może wyobcowani studenci z Reska, Trzebiatowa i Nowogardu lubili narzekać, że „Szczecin to pustynia, na której nic się nie dzieje", ale ja się nigdy nie nudziłem. Chociaż rozumiem, że ktoś kto liczył na zalew ofert rozrywki zapewnionej przez wykwalifikowanych kaowców, mógł czuć się nieco rozczarowany
Miało iść na zagadkę literacką, ale za łatwo można znaleźć odpowiedź czyje to słowa ;).
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
skorpion
Posty: 256
Rejestracja: 11 sty 2005, o 09:54
Lokalizacja: 5. Lipca/Grunstrasse

Postautor: skorpion » 11 sty 2007, o 20:39

Torney pisze:Wracając do tematu poruszonego przez Yossiego, taki cytacik:
Szczecin to wspaniałe miasto. Mieszkałem tam w latach 90. podczas nigdy nie ukończonych studiów (...). Myślę, że nadal mam tam wielu dobrych kolegów i koleżanek. Do dzisiaj jestem sympatykiem Pogoni, zawsze też chętnie wypiję zimnego Bosmana.

Na pewno w Szczecinie dużo się działo, szczególnie - jakby to powiedzieć - pod powierzchnią czy w tle wydarzeń publicznych, bo to nie jest/nie była taka kultura alternatywna jak np. w Krakowie, tylko coś bardziej osobistego i nieudokumentowanego przez lokalny dodatek do „Gazety Wyborczej". Mi się wszystko bardzo podobało, uczestniczyłem w wielu ciekawych imprezach i inicjatywach albo spontanicznych, albo takich, których autorzy nie zadbali, żeby je jakoś specjalnie rozpropagować. Może wyobcowani studenci z Reska, Trzebiatowa i Nowogardu lubili narzekać, że „Szczecin to pustynia, na której nic się nie dzieje", ale ja się nigdy nie nudziłem. Chociaż rozumiem, że ktoś kto liczył na zalew ofert rozrywki zapewnionej przez wykwalifikowanych kaowców, mógł czuć się nieco rozczarowany
Miało iść na zagadkę literacką, ale za łatwo można znaleźć odpowiedź czyje to słowa ;).
Twórca Zentro, Dentro, Jana Dzbana i @linki trafnie określił Szczecin w przeciwieństwie do paskudnej dziewczyny z pociagu 8)
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 11 sty 2007, o 20:56

skorpion pisze:Twórca Zentro, Dentro, Jana Dzbana i @linki trafnie określił Szczecin w przeciwieństwie do paskudnej dziewczyny z pociagu 8)
Yessss, właśnie czytam :D.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 11 sty 2007, o 21:56

Do mnie w poprzedni weekend zawitał z Lublina kolega ze studiów z dziewczyną aby jej właśnie Szczecin pokazać. Bawiliśmy sie dobrze więc chyba aż tak tragicznie to nie jest :wink:
Ostatnio zmieniony 11 sty 2007, o 22:03 przez Aygon, łącznie zmieniany 1 raz.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
ewarudnicka
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2006, o 10:55

Postautor: ewarudnicka » 11 sty 2007, o 21:59

Aygon pisze:Do mnie w poprzedni weekend zawitał z Lublina kolega ze studiów z dziewczyną aby jaj właśnie Szczecin pokazać. Bawiliśmy sie dobrze więc chyba aż tak tragicznie to nie jest :wink:
Busolku tnij!!!
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 11 sty 2007, o 22:04

ewarudnicka pisze:
Aygon pisze:Do mnie w poprzedni weekend zawitał z Lublina kolega ze studiów z dziewczyną aby jaj właśnie Szczecin pokazać. Bawiliśmy sie dobrze więc chyba aż tak tragicznie to nie jest :wink:
Busolku tnij!!!
:?: :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 11 sty 2007, o 22:07

No tu już wiemuy komu nadać range specjalnę - krawcowa :wink: :)
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

szczecin-paskudne miasto

Postautor: KlemensII » 11 kwie 2007, o 10:01

Coś na temat opluwania Szczecina.Na kanwie filmu RACHUNEK SUMIENIA wg powieści Liskowackiego oraz w oparciu o wypowiedzi młodego reżysera,który urodził się i wychował w Szczecinie Joanna Rawik /znana pisenkarka lat 70-tych/ opisuje swoje wspomnienia z pobytów w naszym mieście.Bardzo pozytywnie wypowiada się na temat miasta,wydarzeń kulturalnych i mieszkańców Szczecina.Artykuł nosi nazwę Planeta Szczecin miesięcznik DZIŚ nr 4/07./chyba nadmoderator przepuści ten miesięcznik/ Artykuł kończy się stwierdzeniem -"Jak to dobrze,że istnieje takie miejsce na ziemi".

KlemensII

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości