Historycznie ważne a nieistniejące obiekty Szczecina

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
slazmi
Posty: 132
Rejestracja: 25 sty 2007, o 20:19
Lokalizacja: Szczecin

Historycznie ważne a nieistniejące obiekty Szczecina

Postautor: slazmi » 14 lut 2007, o 17:25

Proponuje dyskusje na temat upamiętnienia w formie np. bilbordowej ( duże tablice info ze zdjęciem ) miejsc historycznie ważnych dla Szczecina a obecnie juz nie istniejących jak np. Teatr miejski, Sala koncertowa Hala Uranii. Młodsze a często i w średnim wieku pokolenie ( do którego sie zaliczam) nie pamięta tych obietków a warto... że o turystach którym by można o tym wzmiankować nie wspomnę. Zapraszam do wypowiadania swoich opinii a może coś się z tego w przyszłości wykluje...
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 14 lut 2007, o 17:28

Sam pomysł niezły.... ale... miasto tak już zostało zabilboardzone, że w wielu miejscach trudno strzelić fotkę bez reklamy w tle. Niech to będzie zrobione w sposób nie szpecący miejskiego krajobrazu. Ale jak to zrobić?
slazmi
Posty: 132
Rejestracja: 25 sty 2007, o 20:19
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: slazmi » 14 lut 2007, o 17:44

Dla "dobra wyższego" można tych pare tablic dostawić. Chodzi mi tylko o naprawdę ważne miejsca i obiekty Ew. lista mogłaby powstać jako wynik głosowania forumowiczów...
Awatar użytkownika
Zibsky
Posty: 2684
Rejestracja: 14 sty 2005, o 01:26

Postautor: Zibsky » 14 lut 2007, o 18:23

slazmi pisze:Dla "dobra wyższego" można tych pare tablic dostawić. Chodzi mi tylko o naprawdę ważne miejsca i obiekty Ew. lista mogłaby powstać jako wynik głosowania forumowiczów...
I Sedina za to zaplaci :D
Kto to ma finansowac - to najwazniejsze pytanie ?
slazmi
Posty: 132
Rejestracja: 25 sty 2007, o 20:19
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: slazmi » 14 lut 2007, o 18:30

Minimalizujesz sprawę tylko do pieniędzy. Zbliża sie zlot żaglowców a miasto ma kasę na promocje z której można by skorzystać przy tej okazji. Ponadto sponsorzy za loga na tablicach na pewno by się znaleźli. Na początrek ważna jest idea oraz to cz\y ma sens...
Awatar użytkownika
Zibsky
Posty: 2684
Rejestracja: 14 sty 2005, o 01:26

Postautor: Zibsky » 14 lut 2007, o 19:03

slazmi pisze:Minimalizujesz sprawę tylko do pieniędzy. Zbliża sie zlot żaglowców a miasto ma kasę na promocje z której można by skorzystać przy tej okazji. Ponadto sponsorzy za loga na tablicach na pewno by się znaleźli. Na początrek ważna jest idea oraz to cz\y ma sens...
Pozyjemy, zobaczymy jak to z ta "kasa" i sponsorami bedzie... :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 14 lut 2007, o 19:49

Będąc kiedyś w Poznaniu na wielu ulicach natknąłem się na tablice z informacją o patronie danej ulicy. Były to metalowe tablice (nierealne w dzisiejszych czasach bo trafią na złom), w naszym mieście nie wytrzymują nawet tablice umieszczone przy znaczniejszych obiektach na szlaku turystycznym (wykonane z plastiku też giną). Zastanawiam sie z jakiego materiału trzeba by zrobić te tablice o których mówisz.
Ale pomysł jak najbardziej sensowny. Wielu mieszkańców nie zna historii naszego miasta. Przechodząc koło takiej tablicy wielu znalazłoby kilka sekund na zatrzymanie się i przeczytanie krótkiej notki.
Awatar użytkownika
Zibsky
Posty: 2684
Rejestracja: 14 sty 2005, o 01:26

Postautor: Zibsky » 14 lut 2007, o 20:10

Piotrek pisze:Będąc kiedyś w Poznaniu na wielu ulicach natknąłem się na tablice z informacją o patronie danej ulicy. Były to metalowe tablice (nierealne w dzisiejszych czasach bo trafią na złom), w naszym mieście nie wytrzymują nawet tablice umieszczone przy znaczniejszych obiektach na szlaku turystycznym (wykonane z plastiku też giną). Zastanawiam sie z jakiego materiału trzeba by zrobić te tablice o których mówisz.
Ale pomysł jak najbardziej sensowny. Wielu mieszkańców nie zna historii naszego miasta. Przechodząc koło takiej tablicy wielu znalazłoby kilka sekund na zatrzymanie się i przeczytanie krótkiej notki.
Pytanie ilu lokalnych patronow ulic mamy w Szczecinie - Firlik, Lyczywek, kto jeszcze - nie kojarze zadnego innego lokalnego patrona ulic (placow, skwerow etc)...reszta to raczej postacie nazwijmy bez lokalnego kolorytu...
Ale sam pomysl tablic na budynkach (Ratusz, Zamek, Koscioly, etc) - jak najbardziej chwalebny i znany w swiecie - widzialem takie uliczne "u siebie" jak "zocze" :wink: cos takiego to postaram sie zrobic zdjecia... a narazie snieg i mroz wiec nie chce sie z domu wychodzic :wink:
Informacje oczywiscie parojezyczne.
Pozostaje oczywiscie pytanie o pieniadze (czyli kto ma sie tym zajac)
Media "rzuca" pomysl - moze Miasto podchwyci ???
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 14 lut 2007, o 20:26

Nim znajdziesz tablice "u siebie" to wrzuce 3 tablice z odległego zakątka świata z Sydney.
Tablica nr 1 - jedna z wielu umieszczonych w chodniku wokół nabrzeża (jak widać wykonana z materiału bardzo chodliwego w naszej części globu) przez które przewija sie masa ludzi.
Tablica nr 2 - wygląda jakby wykonano zdjęcie na nierdzewnym kapslu, też znajduje się w chodniku (widać zarysowania spowodowane chodzeniem wielu turystów).
Tablica nr 3 - wykonana z nierdzewnej blachy z wyrytym rysunkiem i pomalowanym farbą (zdjęcie nie obejmuje całej tablicy). Tablica przedstawia widok panoramy Sydney.
Załączniki
Tablica_3.JPG
Tablica_2.JPG
Tablica_1.JPG
slazmi
Posty: 132
Rejestracja: 25 sty 2007, o 20:19
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: slazmi » 14 lut 2007, o 20:48

Metale nieżelazne raczej nie wchodzą u nas w rachubę ale już pomysł z plastikami lub grawerowaną nierdzwką może chwycić . Przy odpowiednim mocowaniu i ew. oświetleniu mają szanse na przeżycie. Zreszta wiele tablic z nazwami ulic na początku było nagminnie dewastowanych teraz ten proceder jakby zamierał. Jeżeli sie nie popróbuje to nigdy sie nie pozna odpowiedzi. A ten sposób z montowaniem w chodniku też zasługuje na uwagę ale moim zdaniem w dopełnieniu z czymś bardziej rzucającym się w oczy przynajmniej na początku.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 14 lut 2007, o 20:58

No to do roboty. Slazmi przedstaw konretnie jak chcesz to zrealizowac i jak sedina.pl moze ci i w czym konkretnie pomoc...
Napisz jakie są wnioski, jak ze sponsorami i czego potrzebujesz

Przypominam ze mam wraz z sediną genetyczny uraz do propozycji przedstawianych w stylu:

- warto
- moze by
- rzucam pomysl
Awatar użytkownika
Zibsky
Posty: 2684
Rejestracja: 14 sty 2005, o 01:26

Postautor: Zibsky » 14 lut 2007, o 20:59

My tu sobie mozemy pogadac :D - forma jest do ustalenia (i tak Plastyk Miejski - jezeli takowy jeszcze istnieje bedzie decydowal) - to raczej sprawa nazwijmy to drugorzedna. Pytanie kto ma sie tym zajac... i finansowac...
slazmi
Posty: 132
Rejestracja: 25 sty 2007, o 20:19
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: slazmi » 14 lut 2007, o 21:10

Busol pisze:No to do roboty. Slazmi przedstaw konretnie jak chcesz to zrealizowac i jak sedina.pl moze ci i w czym konkretnie pomoc...
Napisz jakie są wnioski, jak ze sponsorami i czego potrzebujesz

Przypominam ze mam wraz z sediną genetyczny uraz do propozycji przedstawianych w stylu:

- warto
- moze by
- rzucam pomysl
Na początku napisałem o pomyśle i próbie sondażuczy w ogóle to ma sens . Nie ma m konkretnych propozycji zreszta jak na początku zaznaczyłem jest to tylko idea . A co do 2 części Twojego postu to bez "rzucania" pomysłów czy idei z reguły nie idzie sie do przodu Rzadko zdarzają sie idee od począktu do końca kompletne i nie trzeba mieć do samych tylko pomysłów "genetycznego urazu" :)
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 14 lut 2007, o 21:28

Pomysl ma sens. Ale nie w miescie, ktore zamierza wywalic kupe kasy na PROJEKT jakichs tam sciezek w Parku Kasprowicza...
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 14 lut 2007, o 21:46

slazmi pisze:Na początku napisałem o pomyśle i próbie sondażuczy w ogóle to ma sens . Nie ma m konkretnych propozycji zreszta jak na początku zaznaczyłem jest to tylko idea .
Nie ma sensu jesli nie ma konkretnej propozycji.Rzuciles idee i to wszystko i dlatego takie rzeczy wg mnie nie maja sensu...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości