Historycznie ważne a nieistniejące obiekty Szczecina

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 16 lut 2007, o 23:17

slazmi pisze:Spróbowałem "puścić" parę e-maili do różnch osób, urzędów, mediów i ew. sponsorów. Teraz czekam na odzew . Jak będę coś wiedział dam znać.
ooo fajnie...
slazmi
Posty: 132
Rejestracja: 25 sty 2007, o 20:19
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: slazmi » 22 lut 2007, o 18:29

Jak na razie otrzymałem tylko jedną niestety negatywną odpowiedź... :(
Awatar użytkownika
Tasza
Posty: 346
Rejestracja: 7 lut 2007, o 22:18
Lokalizacja: Stettin-Grabow

Postautor: Tasza » 23 lut 2007, o 01:08

Jeśli mogę podpowiedzieć to Urząd Marszałkowski każdego roku ogłasza
otwarty konkurs ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych Województwa Zachodniopomorskiego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji, oraz działań na rzecz ochrony i propagowania kultury mniejszości narodowych, a Twój pomysł świetnie wpisuje się
w jego kryteria oczywiście, jeśli sedina wystąpi o dofinansowanie w roli podmiotu.


Zresztą sprawdzę jutro, czy aby w tym roku nie jest już za późno i dam znać, bo pomysł mi się podoba.
Bartosz pisze:
kgirl pisze:
Zibsky pisze:Pytanie ilu lokalnych patronow ulic mamy w Szczecinie - Firlik, Lyczywek, kto jeszcze - nie kojarze zadnego innego lokalnego patrona ulic (placow, skwerow etc)...reszta to raczej postacie nazwijmy bez lokalnego kolorytu...
E, znalazłoby się trochę: Benesza, Kurcyuszowej, Zaremby, plac Waleriana Pawłowskiego - chociaż istotnie nie są to ulice, place w centrum miasta.
A ja dodam Hakena i Ackermanna :wink:.

To ja jeszcze dołączam Plac im.prof. Jana Szyrockiego - okazały, całkiem blisko centrum :wink:
Awatar użytkownika
Tasza
Posty: 346
Rejestracja: 7 lut 2007, o 22:18
Lokalizacja: Stettin-Grabow

Postautor: Tasza » 23 lut 2007, o 08:07

Sprawdziłam, no i :(

Konkurs został ogłoszony 4 grudnia 2006 i trwał do 3 stycznia b.r., właśnie został rozstrzygnięty i teraz czeka tylko na akceptację Zarządu, także tu lejt - a szkoda, bo to była realna szansa pozyskania środków.

Apeluję do admina na przyszłość, by pamiętał o tej możliwości.

pozdrawiam,
Tasza
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 23 lut 2007, o 08:36

Tasza pisze:oczywiście, jeśli sedina wystąpi o dofinansowanie w roli podmiotu.
sedina.pl nie jest podmiotem, teoretycznie istniejemy tylko w internecie.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 23 lut 2007, o 08:41

Torney pisze:
Tasza pisze:oczywiście, jeśli sedina wystąpi o dofinansowanie w roli podmiotu.
sedina.pl nie jest podmiotem, teoretycznie istniejemy tylko w internecie.
Wlasnie :) I nie musimy sie starac zabiegac podpisywac wystepowac biznesplanowac i swiety spokoj.

Mozemy zajac sie tym comisie lubią najbardziej czyli dawnym szczecinem a zajmując sie dzielic tym z innymi....
Awatar użytkownika
Tasza
Posty: 346
Rejestracja: 7 lut 2007, o 22:18
Lokalizacja: Stettin-Grabow

Postautor: Tasza » 23 lut 2007, o 15:19

Z jednej strony święty spokój, a z drugiej zamknięty dostęp do pozyskiwania środków finansowych, a tu, jak się okazuje możliwości jest zachęcająco wiele. Mam na myśli nie tylko lokalną administrację ale przede wszystkim różnego rodzaju programy unijne, w tym nowy ZPORR na lata 2007-2013, granty w ramach przygranicznego INTERREG III A, programy operacyjne, PROMESSA Ministra Kultury i wiele, wiele innych możliwości, które stoją otworem przed organizacjami pożytku publicznego.

Szkoda Waszych pomysłów i potencjału, który bez wsparcia finansowego (czego przykładem może być ten wątek właśnie) przypominać może bicie głową w mur.
Wasza pasja i zaangażowanie mogłyby pozostawiać nie tylko wirtualne ale bardziej trwałe ślady, po prostu zyskać:wink:

I nie zamierzam wcale wstrząsać fundamentami Waszych założeń - pozwoliłam sobie jedynie wyrazić "głośno" moją refleksję :roll:
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 23 lut 2007, o 15:46

Tasza pisze:Z jednej strony święty spokój, a z drugiej zamknięty dostęp do pozyskiwania środków finansowych, a tu, jak się okazuje możliwości jest zachęcająco wiele. Mam na myśli nie tylko lokalną administrację ale przede wszystkim różnego rodzaju programy unijne, w tym nowy ZPORR na lata 2007-2013, granty w ramach przygranicznego INTERREG III A, programy operacyjne, PROMESSA Ministra Kultury i wiele, wiele innych możliwości, które stoją otworem przed organizacjami pożytku publicznego.

Szkoda Waszych pomysłów i potencjału, który bez wsparcia finansowego (czego przykładem może być ten wątek właśnie) przypominać może bicie głową w mur.
Wasza pasja i zaangażowanie mogłyby pozostawiać nie tylko wirtualne ale bardziej trwałe ślady, po prostu zyskać:wink:

I nie zamierzam wcale wstrząsać fundamentami Waszych założeń - pozwoliłam sobie jedynie wyrazić "głośno" moją refleksję :roll:
Wiesz... jezeli znalazłby znalazłaby się jakis menager managerka czy ktos taki kto by się tym zajął chetnie bysmy sie rozwinęli... O wielu funduszach wiemy zdaję sobie sprawe ze moznaby wiecej lepiej i dalej i pewnie tak by bylo. problem w tym ze musialbym zrezygnowac z pracy i sie tym zając:) A mi dobrze tam gdzie pracuje i utrzymuje rodzine...

A moze ty sprobujesz nam pomoc...

Wiesz tak naprawde to nawet nie jestesmy stowarzyszeniem :-)
Awatar użytkownika
Tasza
Posty: 346
Rejestracja: 7 lut 2007, o 22:18
Lokalizacja: Stettin-Grabow

Postautor: Tasza » 24 lut 2007, o 23:12

Nie mówię "nie" :wink:

- ale o tym już na pw.
slazmi
Posty: 132
Rejestracja: 25 sty 2007, o 20:19
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: slazmi » 3 mar 2007, o 22:00

Minęły już ponad 2 tygodnie od czasu wysłania e-maili d o różnych osób i instytucji. Otrzymałem tylko 1 negatywną odpowiedź. Tak więc temat należy (chyba) uznać za zakończony . Chyba ,że ktoś ma coś w zanadrzu... :wink: Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za wszelkie uwagi zarówno pozytywne jak i negatywne. Zawsze to jakieś nowe doświadczenie i nauka ( oby) na przyszłość. :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

cron