Granice Pogodna i Łękna

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
DJ
Posty: 299
Rejestracja: 18 paź 2004, o 00:05

Granice Pogodna i Łękna

Postautor: DJ » 27 lip 2007, o 19:34

Czy ktoś może przedstawić rozsądne granice administracyjne przedwojennych i dzisiejszych dzielnic: Pogodna i Łękna?
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Granice Pogodna i Łękna

Postautor: Busol » 27 lip 2007, o 19:58

DJ pisze:Czy ktoś może przedstawić rozsądne granice administracyjne przedwojennych i dzisiejszych dzielnic: Pogodna i Łękna?
Znaczy książka będzie :)
Jak potrzebujesz jakichs foto od nas daj znac :)))))))
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Waldi
Posty: 34
Rejestracja: 26 cze 2004, o 00:50
Lokalizacja: Neu-Westend
Kontakt:

Re: Granice Pogodna i Łękna

Postautor: Waldi » 27 lip 2007, o 22:08

DJ pisze:Czy ktoś może przedstawić rozsądne granice administracyjne przedwojennych i dzisiejszych dzielnic: Pogodna i Łękna?
Wg. mojej wiedzy obecnie granica biegnie od ul. Kochanowskiego wzdłuż torów kolejowych (przy ul. Sienkiewicza) i tak dociera aż do ul. Mickiewicza. Podział ten wynika z mapy Szczecina zamieszczonej na oficjalnej stronie miasta.

Przed wojną myślę, że podział wyglądał podobnie, zwłaszcza, że tory kolejowe były wyznacznikim granic Ackermannshöhe, które należało do Pogodna.

Pozdrawiam


----
Zdjęcia dzielnicy Pogodno
www.pogodno.szczecin.pl
Awatar użytkownika
DJ
Posty: 299
Rejestracja: 18 paź 2004, o 00:05

Re: Granice Pogodna i Łękna

Postautor: DJ » 28 lip 2007, o 10:14

Waldi pisze:
DJ pisze:Czy ktoś może przedstawić rozsądne granice administracyjne przedwojennych i dzisiejszych dzielnic: Pogodna i Łękna?
Wg. mojej wiedzy obecnie granica biegnie od ul. Kochanowskiego wzdłuż torów kolejowych (przy ul. Sienkiewicza) i tak dociera aż do ul. Mickiewicza. Podział ten wynika z mapy Szczecina zamieszczonej na oficjalnej stronie miasta.

Przed wojną myślę, że podział wyglądał podobnie, zwłaszcza, że tory kolejowe były wyznacznikim granic Ackermannshöhe, które należało do Pogodna.

Pozdrawiam
Dzięki! Ale czy Różankę i ogród botaniczny już nie wliczasz do Łękna? A pozostałe granice, szczególnie ta oddzielające Pogodno od Łękna?
Waldi
Posty: 34
Rejestracja: 26 cze 2004, o 00:50
Lokalizacja: Neu-Westend
Kontakt:

Re: Granice Pogodna i Łękna

Postautor: Waldi » 28 lip 2007, o 11:50

DJ pisze:Dzięki! Ale czy Różankę i ogród botaniczny już nie wliczasz do Łękna? A pozostałe granice, szczególnie ta oddzielające Pogodno od Łękna?
Różanka bez wątpienia należy do Łękna (z tego powodu trochę ubolewam, bo miałbym zawsze ciekawy materiał do wstawienia na stronę) :D
Natomiast ogród dendrologiczny należy wg. mnie do osiedla Arkońskie-Niemierzyn, do jakiej części Szczecina przynależał jednak przed wojną, to nie mam za bardzo pomysłu.
Zresztą podział terytorialny osiedli, to rzecz bardzo względna, dla niektórych np. os. Zawadzkiego należy do Pogodna, inni natomiast uważają, że Pogodno, to okolice ul. Wieniawskiego, Konopnickiej i Brodzińskiego. Z tego też powodu, ja za jedyne źródło granic uważam wspomniany wczesniej administracyjny podział Szczecina - dzięki temu nie muszę się martwić, czy to miejsce należy do osiedla, czy też nie :)

Pozdrawiam


----
Zdjęcia dzielnicy Pogodno
www.pogodno.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Re: Granice Pogodna i Łękna

Postautor: Bachinstitut » 30 lip 2007, o 20:17

Waldi pisze:Zresztą podział terytorialny osiedli, to rzecz bardzo względna
Bardzo względna. W przedwojennej galerii jest to częściowo uporządkowane, ale np Bethanien ewidentnie należał do Torney, ale ja sobie go włożyłem pod Westend.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
DJ
Posty: 299
Rejestracja: 18 paź 2004, o 00:05

Re: Granice Pogodna i Łękna

Postautor: DJ » 30 lip 2007, o 21:53

Bachinstitut pisze:
Waldi pisze:Zresztą podział terytorialny osiedli, to rzecz bardzo względna
Bardzo względna. W przedwojennej galerii jest to częściowo uporządkowane, ale np Bethanien ewidentnie należał do Torney, ale ja sobie go włożyłem pod Westend.
Wiem o tym, dlatego próbuję znaleźć rozsądne rozwiązanie z tymi nieszczęsnymi podziałami... :) Czekam na propozycje :)
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Re: Granice Pogodna i Łękna

Postautor: Bachinstitut » 30 lip 2007, o 21:56

DJ pisze:
Bachinstitut pisze:
Waldi pisze:Zresztą podział terytorialny osiedli, to rzecz bardzo względna
Bardzo względna. W przedwojennej galerii jest to częściowo uporządkowane, ale np Bethanien ewidentnie należał do Torney, ale ja sobie go włożyłem pod Westend.
Wiem o tym, dlatego próbuję znaleźć rozsądne rozwiązanie z tymi nieszczęsnymi podziałami... :) Czekam na propozycje :)
To będzie trudne.
Zacznijmy od Westend.
Ja proponowałbym tak:
Westend: przed torami kolei i między Kreckowerstraße a Quistorpparkiem.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: Granice Pogodna i Łękna

Postautor: Torney » 30 lip 2007, o 22:17

Bachinstitut pisze:W przedwojennej galerii jest to częściowo uporządkowane, ale np Bethanien ewidentnie należał do Torney, ale ja sobie go włożyłem pod Westend.
Jestem okradany z każdej strony :(.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Re: Granice Pogodna i Łękna

Postautor: Bachinstitut » 30 lip 2007, o 22:20

Torney pisze:
Bachinstitut pisze:W przedwojennej galerii jest to częściowo uporządkowane, ale np Bethanien ewidentnie należał do Torney, ale ja sobie go włożyłem pod Westend.
Jestem okradany z każdej strony :(.
Biedactfo.
Załóżmy, że bym ten Bethanien przesunął, to co z Ernestinenhof, Friedenshof i Judischer Friedhof?
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 30 lip 2007, o 22:21

Jak pamiętam ten problem (granice dzielnic i osiedli) był już wałkowany na forum. Mam małą prośbę czy nie dałoby sie nanieść tych granic na jakąś mapkę lub ewentualnie umieścić w jednym poście i "przykleić" go na forum (np. Przyklejony: Jak pisać posty na FORUM - instrukcja ).
Może to byłoby pomocą dla wielu forumowiczów?
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: Granice Pogodna i Łękna

Postautor: Torney » 30 lip 2007, o 22:22

Bachinstitut pisze:Załóżmy, że bym ten Bethanien przesunął, to co z Ernestinenhof, Friedenshof i Judischer Friedhof?
Przyjmę.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Re: Granice Pogodna i Łękna

Postautor: Bachinstitut » 30 lip 2007, o 22:24

Torney pisze:
Bachinstitut pisze:Załóżmy, że bym ten Bethanien przesunął, to co z Ernestinenhof, Friedenshof i Judischer Friedhof?
Przyjmę.
A Henriettenblock też?
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: Granice Pogodna i Łękna

Postautor: Torney » 30 lip 2007, o 22:25

Bachinstitut pisze:A Henriettenblock też?
A daj.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Re: Granice Pogodna i Łękna

Postautor: Bachinstitut » 30 lip 2007, o 22:32

Torney pisze:
Bachinstitut pisze:A Henriettenblock też?
A daj.
Molkerei Eckerberg też?
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości