O TSR pozytywnie

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

O TSR pozytywnie

Postautor: Busol » 6 sie 2007, o 23:29

I choć poniekąd zaprzeczę samemu sobie to jednak uwazam ze cokolwiek myslec - jest to wazna impreza i pewnie bedziemy do niej wracac w aspekcie historycznym. Dlatego ten wyjatkowy pozytywny watek.

Zasada prosta - jak sie podobalo - napisz. Jak sie nie podobało pomilcz - zrozumiemy a Twoje milczenie przyjmiemy jako konstruktywną krytykę.
A jesli chcesz ją wyrazić - zapraszam do odpowienich wątków na FORUM GW.... U nas tylko pozytywne myslenie...

Mi sie kurde podobało - tak powinny wygladac co roku dni morza... :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
hans
Posty: 87
Rejestracja: 26 lip 2005, o 20:01

Postautor: hans » 7 sie 2007, o 00:23

Bardzo pozytywnie.
Byłem bardzo sceptycznie nastawiony ale wyszło elegancko!
Awatar użytkownika
SJez
Muj Wydafca
Posty: 256
Rejestracja: 7 gru 2005, o 01:04
Lokalizacja: Szczecin Podjuchy

Postautor: SJez » 7 sie 2007, o 00:42

W sobotę dech mi zaparło. W niedzielę - dech mi zaparło. W poniedziałek - dech mi zaparło. Wybieram się we wtorek na zakończenie - specjalnie wziąłem urlop! I odebrałem mnóstwo telefonów, maili i smsów od znajomych z innych miast - byli pod wrażeniem, chociaż widzieli tylko w telewizji.
Ja wiedziałem że będzie dobrze, ale nie że aż tak :-)
Dech mi zaparło i wciąż mnie trzyma!!!
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 7 sie 2007, o 01:32

Wreszcie jest dobrze i się rozruszało nasze miasto. Właśnie wróciłem, nawet mnie na to "śmigło" na łasztowni namówili, ale obiad na szczęście został na swoim miejscu. A do tego za magazynami na starówce nad wejściem do budynku z cegły (między "samochodzikami" a toitajami), przebija ładny gotyk.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: MariuszSamek » 7 sie 2007, o 09:00

I ja mam pozytywne odczucia. Może to będzie impuls dla władz, że nie taki diabeł staszny i mozna u nas tak duże przedsięwzięcia organizować. Dodatkowo - zdobyte doświadczenie: bezcenne !

A Łasztownia to chyba się o kilka centymetrów obniżyła pod taką masą ludzką.
A poważnie mówiąc: być może nigdy nie było w jej historii takiej ilości ludzi.....
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 7 sie 2007, o 12:20

Miasto zostało zauważone w kraju i zagranicą, można powiedzieć, wręcz odkryte. Powinno to zaowocować zwiększonym ruchem turystycznym i inwestycjami z zewnątrz. Także my - Szczecinianie uwierzyliśmy w siebie, potencjał i możliwości miasta. Powiało optymizmem.
jar65
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2005, o 12:58

Postautor: jar65 » 7 sie 2007, o 13:29

Oglądając slimaczące się roboty przy Wałach Chrobrego byłem zdegustowany.Myślałem tylko jak bedą się śmiać,że nic nie umiemy zrobić.Byłem na drugim końcu kraju i wszędzie widziałem wielkie banery i plakaty reklamujące zakonczenie regat w Szczecinie.Dobrze jest tak czytać o swoim mieście ale w oczach miałem ciągle obraz tego rozbabranego nabrzeża .Gdy jednak zobaczyłem w sobotę co się dzieje na Wałach zaskoczyło mnie to całkowicie.Czegoś takiego trudno mi było sobie wyobrazić.Zrobiliśmy sobie bardzo dużą REKLAME na całym świecie.Myśle już teraz jak będą wyglądać dni Morza w Szczecinie.Dzwonili moi koledzy z dawnych lat i wyrażali żal,że nie mogą tego oglądać na żywo ,telewizyjny przekaz to jednak nie to.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 7 sie 2007, o 13:51

A przy tej okazji zapraszam do obejrzenia króciotkiego materialu filmowego ze zbiorow Przemka Thiele a na ktorych widac (troche niewyraznie) Sedova i tego drugiego przy walach w 1985 roku :)

http://sedina.pl/modules.php?op=modload ... le&sid=786
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: Darkman1948 » 7 sie 2007, o 17:27

Ja miałem podobne odczucia jak jar65- nie zdążą, będzie klapa itd. Tymczasem to co zobaczyłem było rewelacyjne :D
Świetnie wszystko przygotowane, tłumy szczecinian i turystów na których czekało mnóstwo atrakcji :) Osobiście najbardziej podobała mi się jedna z imprez towarzyszących-samochodziki :D Pierwszy raz widziałem Stoewery na własne oczy i trzeba przyznać, że piękne to były auta.
Co do żaglowców to myślę, że dobrym pomysłem byłoby zapraszanie któregoś z nich (i nie tylko tych co były na zlocie)przez władze miasta na przykład na weekendy. Załogi mogłyby zobaczyć nasze miasto a my moglibyśmy zwiedzać kolejne jednostki :)
Poza tym Wały wyglądały pięknie dzięki tym wszystkim masztom...
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 7 sie 2007, o 18:38

Parada załóg w obiektywie Waldi`ego (Reportera rybacy.org)
Polecam "obgląd" w trybie slideshow:
http://picasaweb.google.pl/Puszkin56/Pa ... otuAglowcW
Czy czujecie, jak od tych fotek wionie optymizmem? :)
Awatar użytkownika
Valus
Posty: 1292
Rejestracja: 21 lis 2005, o 12:24
Lokalizacja: Stettin - Carl-Ludwig-Schleich-Str

Postautor: Valus » 7 sie 2007, o 18:43

Ja również jestem bardzo mile zaskoczony. Też sceptycznie podchodziłem do spraw organizacji i przygotowań całej tej imprezy. Tymczasem okazało się że było to naprawde wielkie wydarzenie. Sam zlot, parada załóg to klu programu ale było też sporo imprez towarzyszących, jak np. Stoewer'y, jak przegląd filmowy, jak również inne imprezy muzyczne. W zasadzie chyba każdy znalazł coś dla siebie. Było sporo drobiazgów które tworzyły klimat. Np to grafiti na filarach trasy zamkowej - dla mnie cud miód. Docykane było wszystko w bardzo drobnych szczegółach. Organizatorzy naprawę się postarali za co należą się im wielkie podziękowania.
Miałem okazję w tym roku oglądać to wszystko z wody. Atmosfera na wodzie również była niesamowita. Każdy każdego pozdrawiał, machał czym się tylko dało... było naprawdę rewelacyjnie.
Chyba nie przesadzę ale wydaje mi się że ta impreza była najwieksza w historii powojennego Szczecina. Po długich latach stagnacji Szczecin nareszcie jest na fali. Trzeba to podtrzymać i kuć żelazo póki gorące.
Jeszcze jedno... o imprezie wiadomo było chyba w całej polsce. Większość składów PKP miała ponaklejane banery reklamowe na wagonach. W małych i dużych miastach ludzie gdzieś tam przeczytali o naszym zlocie. Moi goście z Pabianic nie przyjechali w ciemno. Tam również dotarły plakaty o TTSR w Szczecinie.
Duże brawa dla organizatorów!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 7 sie 2007, o 19:55

Jedyne co mogę powiedzieć, to:
WIĘCEJ TAKICH IMPREZ W SZCZECINIE
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

O TSR pozytywnie.

Postautor: Jan_Krzysztof » 7 sie 2007, o 20:06

Podobało się.
Oglądałem wyjścia żaglowców w morze w Świnoujściu (dzięki internetowi). Niektóre miały rozpięte żagle (nie wszystkie), cudo.
Smutno, że już koniec.
Awatar użytkownika
techno
Posty: 9
Rejestracja: 12 sie 2004, o 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: techno » 7 sie 2007, o 21:34

Chciałem pojechać dziś do Świnoujścia, ale nie wyszło. Ostatnie dni przebiegały tylko pod znakiem żagli i wszystkiego dookoła. Nawet pracę zawaliłem specjalnie dla żagli ;) Niesamowita przygoda i fantastyczni ludzie. Mam nadzieję, że kolejne Dni Morza będą też przebiegały pod znakiem dużej ilości żagli :) Chyba sobie kiedyś kupię jakiś jacht...
mavr
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2007, o 09:35

Postautor: mavr » 7 sie 2007, o 22:31

najlepszy komentarz jaki usłyszałem w tłumie (kilka razy) : "jestem dumny z mojego miasta" moge sie tylko podpisac

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości