Napiszmy wspólną powieść...

Bartoszulka
Posty: 15
Rejestracja: 9 gru 2009, o 11:32

Napiszmy wspólną powieść...

Postautor: Bartoszulka » 12 gru 2009, o 18:41

Witam,
Jeszcze raz piszę to, co podałem w wątku, dotyczącym "Perły Europy":

Zauważyłem, że pojawiają się tu bardzo ciekawe pomysły, które mogłyby dać początek zupełnie nowej powieści z tłem szczecińskim. Postanowiłem więc umożliwić wszystkim zainteresowanym, aktywnym i twórczym spróbowanie swoich sił w jej tworzeniu.

Jaka ona będzie? Co uda się osiągnąć wspólnymi siłami? Zapraszam na moją stronę autorską: www.bartoszulka.pl Mozna tam znalezc szczegóły.
Niech to będzie ciekawy szczeciński eksperyment literacki.

W zakładce "Napiszmy powieść", każdy może podać swój pomysł na fabułę powieści, napisać jakiś jej wątek, kontynuować poprzedni...
W ten sposób moglibyśmy wspólnie, korzystając z wiedzy historycznej jednych, z umiejętności literackich innych, z wiedzy eksperckiej jeszcze innych, stworzyć dzieło literackie.
Nie wiem czy pomysł ten znajdzie odzew ale serdecznie zapraszam każdego do zostania autorem:)
Pozdraiwam
Bartosz
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 12 gru 2009, o 18:54

TAKIE dawanie wszystkim się wykazac ma swoje plusy i minusy. Plusem jest to, że kazdy może wykazac się swoją wiedzą i umiejętnościami. A minusem może byc brak koordynacji ddziałań. Musi byc ktoś, kto będzie czuwał nad całością. Muszą byc jakieś ogólne założenia co do czasu i miejsca, oraz wielu innych rzeczy, które nalezy ustalic. Gdy kogoś takiego nie będzie, zrobi się wielki bajzel. Ktoś to musi kontrolowac, żeby rzacz nie wymknęła się spod kontroli. Chętnie przyłączę się do wzięcia w tym udziału, gdy będę miał wenę.
Bartoszulka
Posty: 15
Rejestracja: 9 gru 2009, o 11:32

Postautor: Bartoszulka » 12 gru 2009, o 19:11

No cóż, napisałem na stronie autorskiej jak technicznie miałoby to wyglądać. Sam byłbym osobą kontrolującą przebieg wydarzeń dotyczących powstawania takiej powieści.
Nie oznacza to jednak, że uzurpuje sobie jakieś prawa autorskie, czy specjalne umiejętności pisarskie. Wybierałbym raczej po prostu ciekawsze wątki i próbował łączyć w jedną całość. Poza tym to użytkownicy będą mieli okazję co miesiąc dowiedzieć się i ocenić jaka jest fabuła i gdzie zmierza akcja. Sami więc będą mogli zdecydować, o czym warto napisać albo jak kontynuować.
Inną sprawą pozostaje kwestia ewentualnego wynagrodzenia za udzielanie się różnych autorów. Otóż mój pomysł jest taki, aby cały dochód z wydania takiej eksperymentalnej powieści przekazać na odbudowę pomnika Sediny. Może to niektórych zachęci.
Pozdraiwam
Bartosz
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 12 gru 2009, o 19:25

Rozumiem, że obejmiesz rolę redaktora, skoro to będzie odbywac się na twojej stronie. Już zamieściłem na niej swój pomysł.
Bartoszulka
Posty: 15
Rejestracja: 9 gru 2009, o 11:32

Postautor: Bartoszulka » 12 gru 2009, o 19:30

Nie tyle redaktora ile koordynatora tej całej akcji i osobą spinającą pomysły i wątki. Redakcją zajmie się wydawca:)
Dziękuję za posta, myślę, że pomysł retrospektywnego spojrzenia na Szczecin z obecnych czasów, czyli tak jak napisałeś, akcja w okresie 45-2010 moze być słusznym kierunkiem. Liczę na Twoją dalszą kreatywność i pomoc:)
Poczekamy na dalsze pomysły.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 13 gru 2009, o 16:51

Pomyślimy...
Agnes
Posty: 17
Rejestracja: 3 lis 2009, o 20:51

Postautor: Agnes » 13 gru 2009, o 18:18

Brawo z pomysł i ciekawą inicjatywę !!! to byłaby chyba pierwsza powieść, która powstalaby w ten sposób :) i to w dodatku w Szczecinie! mam nadzieję, że będzie wielu chętnych do współpracy - w końcu każdy będzie się mógł wykazać i podzielić swoją wiedzą w twórczej pracy :) mam nadzieję, że pomysł ten znajdzie wielu zwolenników nie tylko ze wzgledu na ciekawe dzielo, które bedzie efektem wspólnej pracy, ale także ze wzgledu na szczytny cel, króremu może pomóc - czyli odbudowę pominika Sediny; ja przyłączam się do akcji :)
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 13 gru 2009, o 18:20

Właśnie na stronie Bartosza dokomałem pierwszego wpisu. Może własnie z opowiadań dziadka Henryka - emertowanego nauczyciela historii - może ktoś rozwinie wątki dziejące się tuż po wojnie.

Pierwsze koty za płoty. Życzę miłego czytania i rozwijania wyobraźni u autorów tej wspónej powieści :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości