Jsz - zagadka nr 11

Odgadywanie miejsc, postaci i wydarzeń ze zdjęć, opisów, itp. Każdy użytkownik, który chce zadać zagadkę, zakłada osobny wątek i tytułuje go: nazwa użytkownika + numer zagadki.
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jsz - zagadka nr 11

Postautor: Jsz » 15 mar 2005, o 11:11

Kontynuuję zagadkowy wątek torowy, rozpoczęty w starych postach
tutaj: http://www.sedina.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=1193
i tutaj: http://www.sedina.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=1494
Pytania:
1. Tradycyjne, gdzie znajdują się te tory ?
2. Trudniejsze, proszę o podanie ich przeznaczenia ?
Podpowiedź: szyna kolejowa na dole zdjęcia. Zagadka nie dotyczy Mirkajot.
Załączniki
tor i tor.jpg
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 15 mar 2005, o 12:41

TO ja nie bede psul - ale Mirek:
O tym wlasnie rozmawialismy. wiec pytanie czy to dziala czy nie w sumie patrzac na to zdjecie jest nierozwiazane...
Awatar użytkownika
patryk
Posty: 305
Rejestracja: 31 sie 2004, o 21:16
Lokalizacja: szczecin

Postautor: patryk » 15 mar 2005, o 14:22

Wydaje mi się że te tory znależć można przed wejściem do stoczni , chyba to jest Ludowa.
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 15 mar 2005, o 15:33

Tak, rzeczywiscie, sa to tory wjazdowe do stoczni (jestem pewien na 95%, nawet wiem kiedy ta fotka zostala wykonana :P) tylko, ze nie na Ludowej a bramie kolejowej przy skrzyzowaniu ul.Nocznickiego i 1-go maja.
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 15 mar 2005, o 16:49

patryk pisze:...te tory znależć można przed wejściem do stoczni...
Yomi pisze:...przy bramie kolejowej przy skrzyzowaniu ul.Nocznickiego i 1-go maja.
Odnośnie pyt 1: OK, lokalizacja odgadnięta - uznaję obydwie odpowiedzi.
Patryk powiedział gdzie, natomiast Yomi określił precyzyjnie ich lokalizację.
Yomi pisze:...to tory wjazdowe do stoczni...
Odnośnie pyt 2: Odpowiedź w zasadzie poprawna... ale nie o to chodzi w tej zagadce. Yomi przeca to Twoja wieś !?
Czekam dalej na drugą część odpowiedzi, co to za tory, gdzie prowadzą, do czego służyły jeszcze niedawno (bo dziś są częściowo obcięte)?
Awatar użytkownika
patryk
Posty: 305
Rejestracja: 31 sie 2004, o 21:16
Lokalizacja: szczecin

Postautor: patryk » 15 mar 2005, o 17:36

Moim skromnym zdaniem były to tory które kiedyś prowadziły drogą która dziś jest na terenie stoczni, chyba Alte Vulcan str.
Troche namieszałem ale myśle że chodzi o to.
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 15 mar 2005, o 19:01

Nie to. Próbuj dalej.
Miejsce o ktorym piszesz było dalej (te tory zostały zdemontowane)
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Postautor: Bogus » 15 mar 2005, o 22:32

To są tory ze stacji Grabowo. Kiedyś tu przywozili koleją nowe wagony tramwajowe i wtaczali nat torowisko tramwajowe. Czy tak?
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 15 mar 2005, o 22:51

Nie znam sie na dziejach transportu szynowego - ale moja wies to ja sobie wypraszam - od 1850 Grabow byl miastem ;).
Tory szly (a moze nadal jeszcze ida, biegna etc.) od dworca Grabow - w czasach powojennych nimi byly wtaczanane wagony z transportem arkuszy blach z hut. Przed wojna domyslam sie ze jakos te lokomotywy z Machinenbau Vulkan musialy wyjezdzac w swiat. Ale na zdjeciu wyraznie widacze tory te (kolejowe) sa skierowane do torowiska tramwajowego - juz kiedys sie dziwilem nad takim ukladem ale niestety moj kochany dziadzius nie potrafil mi tego wyjasnic gdy prowadzal mnie na wodowania.
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Postautor: Bogus » 15 mar 2005, o 23:05

Pisząc,że kiedyś tu wtaczano wagony tramwajowe, miałem na myśli lata 80-te XX w. To akurat pamiętam.
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 16 mar 2005, o 09:06

Bogus pisze:To są tory ze stacji Grabowo. Kiedyś tu przywozili koleją nowe wagony tramwajowe i wtaczali nat torowisko tramwajowe. Czy tak?
Dokładnie tak. Gratuluję znajomości tematu. :D
Jest to łącznik toru tramwajowego (skrzyżowanie 1 Maja / Nocznickiego) i toru kolejowego ze Stacji Grabowo.
Miejsce znajduje się bezpośrednio przy bramie kolejowej stoczni SSN. Łącznik był wykorzystywany jeszcze dobrych parę lat temu do rozładunku przychodzących koleją nowo zakupionych wozów tramwajowych.
Jak to się odbywało, krótko: wagon tramwajowy zjeżdżał z platformy kolejowej na tor stacji Grabowo, potem już łącznikiem kolejowo-tramwajowym widocznym na zdjęciu, wjeżdżał na torowisko w osi jezdni ul. Nocznickiego (rozstaw szyn w torach tramwajowych i kolejowych w Szczecinie jest ten sam)
Aktualnie tory zostały rozdzielone (odcięte – co widać na zdjęciu), pozostało jedynie typowe skrzyżowanie linii tramwajowej z bocznicą kolejową Stacja Grabowo - SSN. To miejsce również na dużej foto tutaj: http://ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/old/tournee.php?p=62519
Następna krzyżówka jest bliżej ul. Lubeckiego.
Yomi pisze:....ale moja wies to ja sobie wypraszam - od 1850 Grabow byl miastem...
Wyrażam głębokie ubolewanie za zastosowanie zwrotu "Wieś" odnośnie znamienitego grodu Grabowo. :wink:
Załączniki
łącznik tramwaj _kolej 1 Maja.jpg
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 16 mar 2005, o 11:09

Znamienity grod/zakapiorenstadtviertel nie jest marmurem jak co poniektorzy ;), pragnal on tylko wniesc drobna poprawke do Twej wypowiedzi. Ale tak w ramach rewanzyku zapraszam do mojej zagadki nr 21 (http://www.sedina.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=1449) - jakos nikt nie chce ich ruszac - ale przynajmniej Ty, drogi Jszu moglbys sprobowac.
Ostatnio bylem w tej okolicy i co do numeru samego budynku to juz nie jestem pewien, ale jak zgadniesz ulice to przedyskutujemy jeszcze lokalizacje.

Pozostalym przypominam ze nadal jest Yomi zagadka nr 17 nie ruszona (tylko Busol probawal uratowac honor zgadujacych)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości