Stettin - miasto jak powieść

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Stettin - miasto jak powieść

Postautor: Torney » 15 mar 2005, o 23:38

Książnica Pomorska, środa, 16 III 2005 r.
Spotkanie autorskie i promocja książki "Stettin – miasto jak powieść" w opracowaniu Marity Meyer.
Księgarnia "Los Gardenios", nowy gmach, II p. Spotkaniu towarzyszyć będzie projekcja fotografii, przedstawiających Szczecin, wykonanych przez studentów germanistyki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Informacja przekazana z pozdrowieniami od Ewciewci :).

To kto się wybiera? :wink:
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 15 mar 2005, o 23:45

Ja ja, wybierz mnie, wybierz mnie.....
A tak na serio to juz mnie wybral ;) - spotykamy sie przy Jacobikirche w miejscu gdzie stal pomnik Loewego o 16:40 - kto chce to niech sie przylacza
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 15 mar 2005, o 23:48

Właśnie, przyjdźcie, pokażemy Yomasowi gdzie jest ul. Staromiejska, bo nie wiedział :lol:.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 16 mar 2005, o 01:52

Zapomniałem napisać, że początek spotkania o 17.00 :wink: .
Tak czy owak czekamy pod katedrą o 16.40 8).
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 17 mar 2005, o 00:14

Melduję, że byliśmy z Yomasem.
Była to promocja książki Szczecin - miasto jak powieść / Stettin - die Stadt als Roman, która powstała jako efekt warsztatów, w których udział wzięli studenci Instytutu Filologii Germańskiej US. Ich zadaniem było wykonanie zdjęć pokazująch niezwykłe/ciekawe/nurtujące przechodnia miejsca, ewentualnie ludzi wtopionych w krajobraz miasta. Później do zdjęć powstały literackie teksty, zorganizowana została wystawa, wreszcie ukazał się album. Wstęp doń napisała dr Marita Meyer (na zdjęciu z mikrofonem) - wykładowca we wspomnianym Instytucie.
Teraz wrażenia. Nie było nic, co mogłoby powalić na kolana. Zdjęcia ładne, ale takie robi wiele osób. Dużo fotografii miejsc banalnych, które fotografowano już tysiące razy (Wały Chrobrego, Zamek, Plac Grunwaldzki). Tekst w tłumaczeniu słyszałem jeden. Pozostawię go bez komentarza. W oryginale można było usłyszeć to, co BI lubi najbardziej np. an der Wały Chrobrego. Cały album wydany po niemiecku (dwujęzyczny tylko wstęp), co zapewne nie było dobrym rozwiązaniem.
Najogólnie rzecz ujmując: gratulacje dla młodych, że im się udało. Będą mieli estetyczną pamiątkę z czasów studiów.
Załączniki
Szczecin - miasto jak powieść .jpg
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 17 mar 2005, o 00:59

Torney pisze:W oryginale można było usłyszeć to, co BI lubi najbardziej np. an der Wały Chrobrego
Hm. A wszystko made by Szczeciner Universität?
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 17 mar 2005, o 11:12

Bachinstitut pisze:Hm. A wszystko made by Szczeciner Universität?
Teksty z takimi perełkami pisane były od razu po niemiecku przez studentów. Książkę natomiast wydała Książnica Pomorska, a nie wydawnictwo uniwerku.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
pieszy

Postautor: pieszy » 17 mar 2005, o 19:20

no, no, narodziny jakiej¶ kolumny, czy co.
dzisiaj w audycji radiowej s³ysza³em, ¿e t³umaczenia tekstów ... jakos tak ... nic wielkiego ... a to co¶ ... a czemu¶ nie..

(i tyle)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

cron