szczecinskie przysmaki, czyli jak rozkrecic biznes

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

szczecinskie przysmaki, czyli jak rozkrecic biznes

Postautor: keson » 2 lip 2004, o 23:23

paszteciki sa jedna z charakterystycznych rzeczy w szczecinie.
z lat '80 (wczesniej nie siegam) pamietam dwa punkty:
- na wojska polskiego naprzeciw hotelu 'gryf'
- na wojska na wprost kina 'kosmos' (pozniej jak wiadomo parterowe pawilony wyburzono)

punktow z pasztecikami jest dzisiaj w miescie dosc duzo. zaryzykowalbym nawet, ze powyzej dziesieciu.

taak... ale jako maluch wolalem cos innego.


na nasza :wink: prowincje :wink: nie dotarl nigdy 'donkey donuts', ktory zreszta zdazyl sie juz z polski wycofac... nie ma czego zalowac.
ale donutsy, czyli paczki z dziurka byly u nas duuuzo wczesniej.

:idea: byl taki punkt w miescie, gdzie ich zapach rozchodzil sie na pol skrzyzowania - zaraz przy sklepie jubilerskim na niepodleglosci/rog plac zolnierza.

c a l u s k i. :twisted: :twisted: :twisted:

byly ale nie ma...

czy dzisiaj nikt nie chce rozkrecic interesu?? moze cieple paczki nie spelniaja norm ue? moze gdzies sa, a o nich nie wiem? hilfe !!!

z wakacyjnym pozdrowieniem
keson
Gość

Postautor: Gość » 4 lip 2004, o 12:07

By³ 3 punkt pasztecików na ul. Wielkiej (Wyszyñskiego) naprzeciwko skrzy¿owania z Tkack±
Gość

Postautor: Gość » 4 lip 2004, o 12:08

Co do p±czków to nie wiesz. S± w kilku punktach np Manhhatan
Gość

Postautor: Gość » 4 lip 2004, o 12:50

Zapraszam na Plac Batorego do restauracji zob. menu: korytko rajcy szczeciñskiego. super
A.
Awatar użytkownika
ArkadiuszSz
Posty: 404
Rejestracja: 9 paź 2004, o 14:34
Lokalizacja: Szczecin-Altdamm

Postautor: ArkadiuszSz » 11 mar 2005, o 23:46

chciałem Wam powiedzieć ,że nasze paszteciki robią furorę w całej Polsce (no może prawie całej) -są w Bydgoszczy,Poznaniu, Warszawie,Wrocławiu - zawsze jadam jak odwiedzam te miasta. Standardowo -pycha !! :lol: A jako dzieciak - pamiętam od 1972 roku , zajadałem się nimi we wszystkich 3 punktach. No i ten barszczyk -zimą szczególnie rozgrzewający.
Ars Longa! Vita brevis.
========
GG 1893442
Skype: izy_dorek
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 12 mar 2005, o 09:23

paszteciki sa bardzo pyszne i sam je zachwalam, ale jezeli by powiedzieli z czego oni naprawde je robia to nie wiem czy juz bylyby tak samo wczesniej niz przy niewiedzy ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości